Мінрегіон і Національну спілку архітекторів перевіряють після розслідування Bihus.Info

Антимонопольний комітет України перевіряє архітектурну монополію, схвалену Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за зверненням юристів проекту “Тисни” (Bihus.Info).
Про це повідомила державний уповноважений АМКУ Агія Загребельська.
Як раніше з’ясували журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” (Bihus.Info), всіх архітекторів України направляють підвищувати кваліфікацію в одну приватну фірму. Таку монополію створило і затвердило Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. А кінцевим бенефіціаром фірми-монополіста є голова Національної спілки архітекторів Володимир Гусаков.
Про це йдеться в сюжеті Надії Бурдєй “Архітектура монополії”.
Створена система змушує понад 29 тис. архітекторів, інженерів, проектувальників та експертів у будівельній галузі, архітекторів підвищувати кваліфікацію лише в певних приватних фірмах. Водночас, без цієї сертифіката тестації вони не можуть працювати.
Для архітекторів таким “атестатом” визначили Національну спілку архітекторів України. Того ж року на сайті спілки з’явилась вимога президента спілки Володимира Гусакова проходити підготовку до атестації та саму атестацію тільки в його організації – ТОВ «Навчально-експертний центр НСАУ». Її співзасновником є сама Спілка архітекторів, а кінцевим бенефіціарним власником”, – Володимир Гусаков.
При спробі пройти подібні курси у профільних вишах виявилось, що Спілка просто не приймає свідоцтво про їх закінчення. Водночас курси, які проводить створена громадською організацією компанія – організовані у приміщенні того самого вишу, а викладають на них ті самі викладачі. От тільки організовані ГО вони стають втричі дорожчими: вартість триденного курсу сягає 10 тисяч гривень.
При чисельності атестованих спеціалістів у 29 тисяч осіб, загальний виторг монополістів сягатиме понад 200 мільйонів за 5 років.
В інтерв’ю журналістам Володимир Гусаков визнає, що підвищення кваліфікації могли б проводити й профільні вищі навчальні заклади, але тільки у тому випадку, якщо їм дозволить спілка. Але спілка не дозволяє.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]