Новини

Міністр оборони звільнив керівника КЕУ після сюжету Наших грошей

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Міністр оборони Степан Полторак звільнив в. о. начальника квартирно-експлуатаційного управління МОУ полковника Андрія Берназа.

Міністр оборони Степан Полторак звільнив в. о. начальника квартирно-експлуатаційного управління МОУ полковника Андрія Берназа. За словами очільника Міноборони, найбільша провина військового в тому, що до зимового періоду не підготовлені військові містечка.

Місяць тому журналісти програми «Наші гроші» з’ясували,  що військовим взимку 2014-2015 року  так і не довезли вугілля, за яке вони заплатили 20,19 млн грн. за вугілля. Головне квартирно-експлуатаційне управління ЗСУ намагалось приховати злочин: військовим не поставили вугілля, яке було оплачено за рахунок державних коштів ще у 2014 році.  У відповідь на запит журналістів програми «Наші гроші» – військові відписали, що все поставлено, відповідно до умов договору. Однак, журналісти з’ясували, що приватна фірма порушила умови угоди і не довезла вчасно вугілля на 13 млн грн.

Наприкінці 2014 року Західне територіальне квартирно-експлуатаційне управління Міноборони уклало договір із фірмою «ВП» ЗВЗ» на постачання 16 тис тонн газового вугілля на суму понад 20 млн грн. Торги було проведено за переговорною процедурою, оскільки відкритий конкурс  раніше було відмінено, а вугілля потрібне було терміново. Відтак, КЕУ обрало постачальника на власний розсуд. 

На початку 2015 журналісти НГ встановили, що компанія-переможець «ВП» ЗВЗ» завезла  769 тонн неякісного вугілля у військові містечка міст Рівне та Тернопіль.  Після виходу сюжету було відкрите кримінальне провадження, а міністр оборони Степан Полторак обіцяв провести  внутрішню перевірку викладених у сюжеті фактів. Однак, як тільки розголос вщух – розслідування злочину  відклали у довгий ящик.

За умовами договору, ЗВЗ мала завезти вугілля військовим до кінця 2014 року. Однак, більшість військових містечок залишись без палива взимку. 

Наприкінці серпня поточного року у офіційній відповіді на журналістський запит Головне квартирно-експлуатаційне управління ЗСУ повідомило, що компанія «ВП»ЗВЗ» в повному обсязі виконала умови договору і завезла 16 тис. тон вугілля. Також у відповіді йдеться:  західне управління перерахувало фірмі кошти у сумі – 20 млн грн, остання – замінила неякісне пальне. 

Ця інформація не відповідає дійсності. Відповідно до низки судових рішень, прокуратура і досі судиться за вугілля, яке мала постачити ЗВЗ.  Нині, у вересні  2015 року, прокуратура через суд вимагає замінити 910 тонн неякісного вугілля, яке фірма завезла  у Чернівці, Івано-Франківськ, Мукачево, Хмельницький. І це лише частина палива, яке приватна фірма не довезла армійцям. 

Судитись проти недобросовісного постачальника  військова  прокуратура Західного регіону почала ще у квітні 2015 року. Правоохоронці вимагали здійснити поставку 13 тис. тон вже оплаченого військовим вугілля. В ході судового спору, ЗВЗ починає розвозити паливо, відтак вимога зменшується  до 9 тис. тонн на суму майже 11 млн грн.  Однак, те вугілля, яке фірма починає розвозити – неякісне, тож прокуратура вимагає його замінити. 

Відтак, скільки вугілля не довезли військовим – залишається лише здогадуватись. Нинішній керівник головного квартирного управління ЗСУ – приховує правду. 

Оплата – по факту поставки

Заплатити 20 млн грн. приватній фірмі – посадовці, відповідно до умов договору, мали право лише по факту поставки вугілля. Однак, гроші – були переведені на рахунок компанії ЗВЗ ще у 2014 році , а за вугілля військові і сьогодні продовжують судитися. 

Такий трюк вдалось виконати за участі екс-керівника ГоловКЕУ ЗСУ Яни Грузинської.  За два тижні до кінця дії договору – вона написала лист на керівництво Західного ТКЕУ і підпорядковані йому управління з вимогою укласти додаткову угоду.

В умовах цієї угоди прописано, що оплачене військовими вугілля зберігатиметься на складах фірми ЗВЗ. Тобто, військові платять гроші, а їхнє вугілля зберігається у приватного постачальника. Такий договір дозволив оплати вугілля, яке посадовці навіть і не бачили. За умовами нової угоди, паливо мали поставити до кінця лютого 2015 року.  Однак, прокуратура і вересні цього року судиться із ЗВЗ.

Правоохоронці вимагають завезти вугілля у Вінницю, Володимир-Волинський, Львів, Рівне, Тернопіль, Хмельницький, Чернівці, Яворів. Солдати цих військових містечок не отримали його взимку. Натомість в.о. керівника головного управління –  Андрій Берназ намагається приховати злочин. На момент, коли управління очолювала Яна Грузинська, яка також намагалась приховати поставку неякісного палива, Андрій Берназ – був її першим заступником. 

Журналісти НГ з’ясували, що, навіть наприкінці серпня військові не отримали вугілля. Так, станом на 20.08.15 у квартирно-експлуатаційну частину м. Яворів вугілля не було завезено 345 тонн палива. Також без вугілля залишився Львів. Там військових змушували прийняти неякісний товар. Однак, посадовці відмовились.

В ході підготовки сюжету, журналісти НГ неофіційно отримали звіт про проведення внутрішнього аудиту Західного ТКЕУ.  В звіті значиться: «встановлено понаднормативне забезпечення вугіллям в кількості 17 тис. тонн». Саме 17 тис. тонн мала завезти компанія ЗВЗ. Отже, у 2014 році військові могли і зовсім не купувати вугілля, а просто перерозподілити його між військовими частинами і управліннями.  Найбільше понаднормативне забезпечення було виявлено у Чернівцях,  Вінниці,  Львові, Хмельницькому. 

Також, у звіті значиться, що «заявки на отримання понаднормативного  вугілля  відповідними КЕВ (КЕЧ) на адресу Західного ТКЕУ не направлялися». Тобто, посадові особи без будь-яких запитів  щодо потреби і кількості вугілля не отримували, а просто сформували абстрактні заявки, заплати гроші і врешті-решт не отримали паливо. Відтак,  армійці взимку 2014-2015 років мали чим опалювати казарми, але це були запаси минулих років. 

У вересні 2015 року Західне КЕУ провело новий тендер на закупівлю палива. Натомість, оплачене ще у 2014 році  вугілля, яке було потрібно терміново, військові і досі не отримали. 

В ході підготовки сюжету журналісти НГ з‘ясували, що компанія «ВП» ЗВЗ» купувала вугілля у компаній «ВЗП» та «Простір». Львівські податківці встановили, що це фіктивні фірми. Директор  та засновниця цих компаній Олександра Фоміних визнала, що вона була власником фірм лише у документах:  жодних операцій, щодо продажі-купівлі палива не здійсню��ала і взагалі не знає, якою діяльність здійснюють «ВЗП» та «Простір». Олександру Фоміних записали власником фірм за тиждень після підписання  договору між Західним ТКЕУ і «ВП» ЗВЗ». 

Суд оштрафував жінку за участь у фіктивному підприємництві.  

Нагадаємо,  раніше у 2015 році, після виходу сюжетів «Наших грошей» із Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ – пішли три керівники: керівник ГоловКЕУ – Яна Грузинська, яка провела закупівлю неякісного вугілля, її два заступника – Авагім Галстяна, що збудував готель  на території військового заводу  та Валерій Файст, який безкоштовно отримав гектар землі від Міноборони. 

 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.