Важливо
Новини

Мільйони заборонено-незабороненої Компартії

FacebookTwitterTelegram

Декількасот обласних, районних та міських організацій, нерухомості на три мільйона гривень, зникаючі донори та несподівані благодійні ініціативи. Ось найцікавіше з фінансових звітів Комуністичної партії України за 2019-2021 роки. 

Щодо 2021 року, то особливо порадувати інформацією не можемо, адже підтримавши практику парламентських політсил комуністи фінзвітів до Нацагентства з питань запобігання корупції цьогоріч не подавали. Тому фактично почнемо з 2020-го року, коли від офіційно влаштованого партійного апарату залишилось зовсім небагато – одна людина, та й тій зарплату, судячи зі звіту, не платили. З фінансовими операціями за ті 12 місяців, у КПУ взагалі було не надто активно. Лише 91,11 тисяча гривень прозвітованих витрат. В основному податки і оплата комунальних послуг. Цікаво, що за «комуналку», загалом на майже 43 тисяч гривень, партія платила ПАТ «Спектр МХП», головним акціонером та бенефіціаром якої є відомий підприємець та політик Юрій Косюк.  

Зауважимо також, що до заповнення звітного документу комуністи віднеслись не надто уважно. Спочатку у зведеній таблиці вказали, що з рахунків партії на користь фізосіб було оплачено 19,22 тисячі гривень. Однак у відомостях про самі платежі місце знайшлось лише для двох транзакцій  – погашення заборгованості перед двома особами на суму 12,31 тисяч. З платежами юрособам ситуація аналогічна – 70,11 тисяч у зведеній таблиці, 78,8 тисяч у розшифровці.

Що ж до нерухомості, то її у власності Компартії назбиралось чимало. Загалом 18 офісних приміщень, 22 квартири та будинки, гараж і дві земельні ділянки. Майно, відповідно до звіту, було придбано в період з 1998 по 2013 роки, та на кінець 2020-го вартувало 3,03 мільйона гривень. Має партія і свій офіційний «патріотичний» автопарк – ЗАЗи, ГАЗ і Lada. Вся техніка – випуску середини 2000-их. 

От власне й усе про 2020-ий, в якому, на відміну від 2019-го, на рахунки партії донатів не надходило. 

Натомість позаминулий виборчий період ознаменувався чималою сумою пожертв. У 2019-му понад 5 мільйонів на партійні рахунки надійшло від фізосіб (271 тисячі правда довелось повернути), плюс 6,7 мільйонів гривень грошової застави в кінці року повернуло ЦВК. Детальніше про фінансових донорів КПУ зразка 2019-го року ви можете прочитати на сайті «Чесно». А ми ж лише нагадаємо про найбільших спонсорів – екс-нардепа, та керівника ВГО «Антифашистський комітет України» Георгія Буйка, очільницю Кіровоградського обкому Компартії України Вікторію Дем’янчук та її колегу з Херсонського обкому Анатолія Тарановського. Кожен з них задонатив рідній партії понад сотню тисяч гривень. При тому, що власного офіційного бізнесу вказані особи не мали й не мають.  

Однак найцікавішими даними фінзвіту 2019-го року мабуть все ж варто вважати інформацію про надзвичайно щедру благодійну допомогу, яку надала Компартія протягом року. Так за три дні – 22, 23 та 28 жовтня, партія перерахувала на рахунок БО «БФ сприяння соціально незахищених верств населення» рівно 2,5 мільйона гривень. Засновниками благодійної організації виявилось ТОВ «Науково-комерційна фірма «Контур», прописане за однією адресою з Київською обласною організацією КПУ. А от власниками фірми є Костянтин та Андрій Симоненко, сини незмінного лідера українських комуністів Петра Симоненка. 

Присутні у звіті і помилки, які ми виявили в аналогічному документі 2020-го року. Так у зведеній таблиці платежів фігурує сума в 2,78 мільйона гривень на користь юросіб, а в графі «усього» попунктної розшифровки цих платежів лише на 1,07 мільйона, що, погодьтесь, суттєво менше. 

Відмотавши ще на рік раніше бачимо, що у 2018-му прихильники партії були не такими щедрими. На рахунки за рік надійшло 609,23 тисяч гривень, однак жодного прізвища та міста проживання своїх донаторів у тому звіті Компартія не вказала. Серед платежів не знайшось місце пожертвам, проте з’явилось чимало платіжок про сплату судового збору.  

Отже попри те, що політична діяльність Компартії заборонена наказом Міністерства юстиції ще з 2015-го року, сама партія юридично і фактично не ліквідована. І хоча брати участь у виборах не може та все ж створює ілюзію бурхливої діяльності звітуючи про свої фінансові показники. 

Павло Лісниченко

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партнер Єрмака, після його призначення в ОП, почав активно входити в бізнес Столара-Медведчука

   Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від “ОПЗЖ” нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.