Мільйони заборонено-незабороненої Компартії

Декількасот обласних, районних та міських організацій, нерухомості на три мільйона гривень, зникаючі донори та несподівані благодійні ініціативи. Ось найцікавіше з фінансових звітів Комуністичної партії України за 2019-2021 роки.
Щодо 2021 року, то особливо порадувати інформацією не можемо, адже підтримавши практику парламентських політсил комуністи фінзвітів до Нацагентства з питань запобігання корупції цьогоріч не подавали. Тому фактично почнемо з 2020-го року, коли від офіційно влаштованого партійного апарату залишилось зовсім небагато – одна людина, та й тій зарплату, судячи зі звіту, не платили. З фінансовими операціями за ті 12 місяців, у КПУ взагалі було не надто активно. Лише 91,11 тисяча гривень прозвітованих витрат. В основному податки і оплата комунальних послуг. Цікаво, що за «комуналку», загалом на майже 43 тисяч гривень, партія платила ПАТ «Спектр МХП», головним акціонером та бенефіціаром якої є відомий підприємець та політик Юрій Косюк.
Зауважимо також, що до заповнення звітного документу комуністи віднеслись не надто уважно. Спочатку у зведеній таблиці вказали, що з рахунків партії на користь фізосіб було оплачено 19,22 тисячі гривень. Однак у відомостях про самі платежі місце знайшлось лише для двох транзакцій – погашення заборгованості перед двома особами на суму 12,31 тисяч. З платежами юрособам ситуація аналогічна – 70,11 тисяч у зведеній таблиці, 78,8 тисяч у розшифровці.
Що ж до нерухомості, то її у власності Компартії назбиралось чимало. Загалом 18 офісних приміщень, 22 квартири та будинки, гараж і дві земельні ділянки. Майно, відповідно до звіту, було придбано в період з 1998 по 2013 роки, та на кінець 2020-го вартувало 3,03 мільйона гривень. Має партія і свій офіційний «патріотичний» автопарк – ЗАЗи, ГАЗ і Lada. Вся техніка – випуску середини 2000-их.
От власне й усе про 2020-ий, в якому, на відміну від 2019-го, на рахунки партії донатів не надходило.
Натомість позаминулий виборчий період ознаменувався чималою сумою пожертв. У 2019-му понад 5 мільйонів на партійні рахунки надійшло від фізосіб (271 тисячі правда довелось повернути), плюс 6,7 мільйонів гривень грошової застави в кінці року повернуло ЦВК. Детальніше про фінансових донорів КПУ зразка 2019-го року ви можете прочитати на сайті «Чесно». А ми ж лише нагадаємо про найбільших спонсорів – екс-нардепа, та керівника ВГО «Антифашистський комітет України» Георгія Буйка, очільницю Кіровоградського обкому Компартії України Вікторію Дем’янчук та її колегу з Херсонського обкому Анатолія Тарановського. Кожен з них задонатив рідній партії понад сотню тисяч гривень. При тому, що власного офіційного бізнесу вказані особи не мали й не мають.
Однак найцікавішими даними фінзвіту 2019-го року мабуть все ж варто вважати інформацію про надзвичайно щедру благодійну допомогу, яку надала Компартія протягом року. Так за три дні – 22, 23 та 28 жовтня, партія перерахувала на рахунок БО «БФ сприяння соціально незахищених верств населення» рівно 2,5 мільйона гривень. Засновниками благодійної організації виявилось ТОВ «Науково-комерційна фірма «Контур», прописане за однією адресою з Київською обласною організацією КПУ. А от власниками фірми є Костянтин та Андрій Симоненко, сини незмінного лідера українських комуністів Петра Симоненка.
Присутні у звіті і помилки, які ми виявили в аналогічному документі 2020-го року. Так у зведеній таблиці платежів фігурує сума в 2,78 мільйона гривень на користь юросіб, а в графі «усього» попунктної розшифровки цих платежів лише на 1,07 мільйона, що, погодьтесь, суттєво менше.
Відмотавши ще на рік раніше бачимо, що у 2018-му прихильники партії були не такими щедрими. На рахунки за рік надійшло 609,23 тисяч гривень, однак жодного прізвища та міста проживання своїх донаторів у тому звіті Компартія не вказала. Серед платежів не знайшось місце пожертвам, проте з’явилось чимало платіжок про сплату судового збору.
Отже попри те, що політична діяльність Компартії заборонена наказом Міністерства юстиції ще з 2015-го року, сама партія юридично і фактично не ліквідована. І хоча брати участь у виборах не може та все ж створює ілюзію бурхливої діяльності звітуючи про свої фінансові показники.
Павло Лісниченко
Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниПартнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.
Дружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.
“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів
Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану.