“Микитасьгейт”: що змінилося в “Укрбуді” після розслідування Bihus.Info про нацгвардійські квартири
Після сюжету Bihus.Info про корупційний обмін квартир за участі Національної гвардії України та компанії “Укрбуд Девелопмент”, її неформальному власнику екс-нардепу Максиму Микитасю вручили підозру. Крім того, чи то через кримінальну справу, чи то через зміну влади і втрату впливу, у компанії змінилися власники. Про це йдеться в сюжеті Олени Козаченко для Bihus.Info.
Максим Микитась – екс-нардеп та колишній керівник державної будівельної компанії “Укрбуд”. І неофіційний власник низки приватних будівельних фірм та постійний фігурант журналістських розслідувань. Наприкінці 2017-го журналісти Bihus.Info виявили: Нацгвардія і підконтрольна Микитасю фірма “Укрбуд Девелопмент” провернули вкрай невигідний для держави квартирний обмін.
Замість квартир і паркомісць в центрі Києва, де нацгвардійцями була виділена земля під будівництво багатоповерхівки, забудовник “Укрбуд Девеломпент” віддав військовим помешкання на околиці. Тоді експерт у будівельній галузі оцінив збитки Нацгвардії на такому обміні у приблизно 100 мільйонів гривень.
Пізніше Національне антикоруційне бюро та Спеціалізована антикоруційна прокуратура відкрили провадження і оцінили збитки на обміні у 82 мільйони гривень.
Перелічили правоохоронці і причетних: тодішній очільник Нацгвардії Юрій Аллеров, гендиректор “Укрбуд Девелопмент” Олег Майборода, приватна оцінювачка Аліса Гринчук, яка на замовлення “Укрбуду” визначила, що квартири на околиці дорожчі за квартири в центрі, та сам екс-нардеп Максим Микитась. Першій “трійці” висунули підозри і обрали запобіжні ще навесні. Всі троє вийшли під заставу – за Гринчук “взяли” 1.5 мільйони, за Майбороду – 2 мільйони, за Аллерова – майже 5 мільйонів гривень.
На початку жовтня, після програшу Микитася на парламентських виборах та втрати недоторканності, йому також вручили підозру. Вищий антикорупційний суд призначив Микитасю заставу у 5,5 млн грн, зобов’язав носити електронний браслет та здати закордонні паспорти.
Історія з нацгвардійськими квартирами – показова. Але в інших забудовах “Укрбуд Девелопмент” та пов’язаних з нею компаній також можуть бути корупційні складові. Проблема в тому, що так звана “група Микитася” тісно співпрацювала з цілою низкою силових органів – Міноборони, Нацгвардія, МВС. Схема цієї співпраці була доволі простою – державні структури передавали свої земельні ділянки під забудову. В майбутніх же будинках забудовник повинен був виділяти достатню кількість квартир для службовців. Але часом ця схема “давала збій”. Наприклад, так сталося на лівому березі Києва біля метро “Лісова”, де розміщується 195 Центральна база Державної спеціальної служби транспорту Міноборони.
Військові “транспортники” вирішили покращити ситуацію з житлом. І підписали договір з компанією з “укрбудівської” орбіти – «Фонд Девелопмент Груп». Ця фірма разом з проектувальником – “Укрбуд Девелопмент” – напланували 10 будинків по 25 поверхів. Загалом на 4 500 квартир. А от військовим, які віддали під будівництво 8 гектарів на території своєї ж частини за це пообіцяли аж… 150 помешкань. Це трішки більше 3%. Адекватний показник мав би бути у кілька разів вищим.
Між тим, історія з нацгвардійськими квартирами, програш Максима Микитася на виборах до Верховної Ради і відхід команди президента Петра Порошенка, різко змінили ситуацію з “Укрбуд Девелопмент”. Компанії довелося передати декілька своїх об’єктів іншим фірмам. Більше того – у неї змінилися власники. Нині це Євген Дікін та Василь Польовий.
Перший – керівник маловідомої ТОВ “Білдінг Груп Плюс”, яка займається оптовим продажем лісоматеріалів, будматеріалів та сантехніки. Другий – фермер, співвласник аграрної компанії “Хмільниця ЗЕРНОТРЕЙД”.
Фахівці вважають, що така трансформація в структурі “Укрбуду” є наслідком зміни політичної ситуації в країні. І це вже частково підтверджується. У нового президента та його оточення з’явився свій власний будівельний фаворит – екс-чиновник Київради, керівник компанії “Сага Девелопмент” і близький друг керівника президентського офісу Андрія Богдана Андрій Вавриш. Його компанія стрімко нарощує свою присутність на будмайданчиках Києва.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.