Важливо
Новини

“Медзакупівлі України” домовилось про 100 ШВЛів за гроші з антиковідного фонду – зекономили 8 млн грн

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Державне підприємство “Медичні закупівлі України” уклало угоду на закупівлю першої партії апаратів штучної вентиляції легень за кошти з Фонду боротьби з COVID-19. Попри те, що попередньо на 100 ШВЛів у Міністерстві охорони здоров’я закладали 50 млн грн – держпідприємтсву на торгах вдалося зекономити 8 млн. Підписаний договір розміщено на сайті публічних закупівель.

У документах мова йде про шведське обладнання – ШВЛ S1500. У ДП наголошують, що це: “Апарати експертного класу, що мають успішний досвід використання як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу”. За умовами контракту перші 100 ШВЛів готові поставити протягом двох місяців після оплати. Проте наразі інформація про оплату на сайті публічних фінансів відсутня. 

Замовлення отримала київська компанія “Медхолдінг”, створена у 2012 році. За даними сайту публічних закупівель, для неї це буде не перша робота за бюджетні кошти. Компанія вже має досвід державних замовлень, зокрема, і на постачання апаратів ШВЛ. 

Нагадаємо, що перша спроба закупити партію у 50 апаратів ШВЛ не дала результату. У “Медзакупівлях України” пояснили: запропоноване обладнання або не відповідало вимогам торгів, або були питання до самих постачальників. Серед яких, до речі, був і “Медхолдінг”. Тому після другою спроби торгів, коли на тендер подалися фактично ті самі учасники, ДП повторно провело додаткові перемовини і перевірило досвід виконання попередніх замовлень потенційних переможців. Особисто їздили дивитися на обладнання, яке “Медхолдінг” поставив у лікарню.

У травні за гроші з Фонду боротьби з COVID-19 Кабінет міністрів погодив закупівлю 200 апаратів ШВЛ. На це з бюджету виділили 100 млн грн. Ще 2,4 млрд грн виділили на закупівлю масок, рукавичок, костюмів і окулярів. Головний розпорядних цих коштів – Міністерство охорони здоров’я. Але за 4 місяці, станом на 29 вересня, закупівлі проведено лише на 44,2 млн грн (1,8%), тобто більшість товарів необхідних для захисту медиків з переліку так і не закуплена.

Ще під час погодження документів, журналісти Bihus.Info отримали копії розрахунків, за підписом міністра Максима Степанова, в яких обґрунтовувалися заплановані витрати – ціни в них були завищені фактично на кожен товар із переліку. Але так як витрачати напряму кошти МОЗ не може, одразу після затвердження бюджету ДП “Медичні закупівлі України” провело власний моніторинг ринку і вже на перших торгах почало «збивати» МОЗівські ціни. Наприклад, знайшло постачальника, який пропонує захисні костюми для медиків не по очікуваній МОЗом ціні у 488 гривень, а вп’ятеро дешевше – по 83 грн за один. 

Більше про закупівлі і діяльність МОЗ, МВС, Офісу президента дивіться в сюжеті Bihus.Info про 5 місяців карантину в Україні.

До речі, про антиковідний фонд. Попри щоденне зростання рівня захворюваності на COVID-19 станом на 5 жовтня з 66 млрд грн Фонду боротьби з COVID-19 на підтримку, захист медиків та лікарні витрачено близько 3 млрд (4,5%), тоді як на ремонт та будівництво доріг з цього ж Фонду вже освоїли 13 млрд. Детальніше про звіт Мінфіну можна прочитати в новині Bihus.Info.

Попри щоденне зростання рівня захворюваності на Ковід станом на 5 жовтня з 66 млрд грн Фонду боротьби з COVID-19 напряму підтримку та захист медиків витрачено лише 1,5 млрд, ще трохи більше пішло на ремонт приймальних відділень лікарень. В той же час на ремонт та будівництво доріг з цього ж Фонду вже освоїли 13 млрд.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Блоги

   Житло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити

   1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна. 

   Ми вплинули

   Верховний Суд вважає, що в ОП не довели відсутність у Президента записів розмов активістів

   Верховний суд ухвалив остаточне рішення за позовом активіста Дмитра Сінченка до президента щодо ненадання записів розмов активістів акції “Ні капітуляції!”. Суд частково задовольнив вимоги позову і визнав, що відзив Офісу Президента щодо відсутності в ОП записів розмов активістів, не доводить відсутність у президента цієї інформації.

   Новини

   Компанія дружини Кернеса хоче семиповерховий ТЦ в історичному центрі Харкова

   Компанія “Діамант 2006”, власницею якої кілька тижнів тому стала дружина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська, хоче будувати багатоповерховий торгівельний комплекс в історичній частині міста попри спротив чиновників. Про це розповіли журналісти Bihus.Info.