Важливо
Новини

Медведчук може досі мати частку в скандальному консорціумі ЄДАПС

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Редакція Bihus.Info отримала копії внутрішніх документів з комп’ютера соратника кума Путіна — про структуру активів Медведчука. Серед цих файлів є згадки про частку Медведчука у консорціумі ЄДАПС, який довгий час монополізував сферу захищеного друку в Україні, про його колишні частки в українських газовидобувних компаніях “Нафтогазвидобування” і “Укрнафтобуріння”, а також про спробу взяти участь у приватизації “Криворіжсталі”.

Про це ідеться у свіжому випуску Bihus.Info.

Відповідно до внутрішніх файлів, Медведчук отримав частку в консорціумі ЄДАПС через ланцюг фірм STAPRELA HOLDINGS (Кіпр) — FOILS OVERSEAS (Невіс) —  ТRUSТСОR OVERSEAS (Невіс). Наразі ці фірми кум Путіна контролює через свою дружину Оксану Марченко.

Консорціум ЄДАПС отримав найбільше сприяння українських чиновників у 2004 році, коли Медведчук очолював Адміністрацію президента Кучми. В партнерство з приватними фірмами увійшло МВС, уклало з консорціумом генеральний контракт на 5 років і почало віддавати державні замовлення.

Відтоді ЄДАПС на довгий час монополізував сферу виготовлення паспортів, водійських посвідчень, акцизних марок та інших документів.

Раніше журналіст Юрій Бутусов писав у виданні “Дзеркало тижня”, що Медведчук може стояти за компанією “Голографія”, з якої починався консорціум ЄДАПС. Вона ще у 2001 році отримала від держави право розробляти і продавати голографічний захист державним органам.

В отриманих Bihus.Info документах ідеться про те, що Медведчук через трастові схеми мав 20-відсоткову частку в ЄДАПСі.

Структура власності компаній, які утворили консорціум ЄДАПС, не дозволяє перевірити, чи є вказані у схемі фірми Медведчука-Марченко серед бенефіціарів консорціуму зараз.

Однак точно можна говорити, що всі три фірми (STAPRELA HOLDINGS, FOILS OVERSEAS, ТRUSТСОRE OVERSEAS) Медведчук задекларував у 2019 і 2020 рр., коли став народним депутатом України.

Нагадаємо, у 2021 році ЄДАПС повернувся на державні замовлення України і отримав контракт на 400 млн грн — повідомляло інтернет-видання “Наші гроші”.

Крім того, отримані редакцією документи допомогли підтвердити у кіпрському реєстрі інформацію про те, що Медведчук мав частку у компанії “Нафтогазвидобування”, яка отримала дозволи на розробку двох родовищ під час роботи Медведчука на чолі АП.

Медведчук був сіввласником часток у двох кіпрських фірмах — акціонерах “Нафтогазвидобування”: ACTOVENT INVESTMENTS і FOLOUX CONSULTING.

Спершу частки Медведчука могли бути записані на номінальних акціонерів — співробітників кіпрської юрфірми Андреаса Софоклеуса, а потім у 2013-му році їх переоформили на кіпрську фірму Медведчука-Марченко BENTIANO INVESTMENTS.

Інформацію про те, що ця фірма Медведчука засвітилася у структурі власності “Нафтогазвидобування”, підтверджують дані кіпрського реєстру компаній.

Раніше багаторічний директор “Нафтогазвидобування” Олег Семінський неодноразово заявляв, що Медведчук мав частку в цьому активі, однак це не вдавалося підтвердити документально.

В інтерв’ю Bihus.Info Семінський повідомляв, що за його відчуттями Медведчук на чолі АП сприяв компанії в отриманні ліцензій на родовища у 2003-2004 рр.

З 2013-го Медведчук почав продавати свої частки у “Нафтогазвидобуванні”. При цьому в нього ще кілька років лишалися опціони на зворотній викуп акцій і право отримувати дивіденди відповідно до проданих часток.

Інший актив, якому пощастило зі сприянням чиновників, коли Медведчук очолював Адміністрацію Кучми, і в якому Медведчук отримав частку — компанія “Укрнафтобуріння”. У 2003-му їй віддали ліцензію держкомпанії на Сахалинське родовище. 

Як свідчать отримані редакцією документи, Медведчук міг мати частку в “Укрнафтобурінні” щонайменше до 2015 року. Зокрема у файлах оточення Медведчука є згадки про «проект «Острів / Сахалинка» і копія акціонерної угоди власників “Укрнафтобуріння” від 2009 року.

Крім того, отримані документи допомогли встановити, що у 2004-му кіпрська компанія з декларації Медведчука LENDRINO COMMERCIAL претендувала на частку в металургійному гіганті “Криворіжсталь”.

Підприємство відправили на приватизацію за президентства Леоніда Кучми у 2004 році. Тоді ж переможцем приватизаційного конкурсу став консорціум “Інвестиційно-металургійний союз” олігархів Ріната Ахметова і зятя Кучми Віктора Пінчука.

Відповідно до документів з кіпрського реєстру, одразу після оголошення перемоги консорціуму у конкурсі, кіпрська фірма з декларації Медведчука  LENDRINO COMMERCIAL спрямувала “Інвестиційно-металургійному союзу” 158 мільйонів доларів (!) в обмін на частку 18.75% в консорціумі.

У документах медведчуківців цей проект названо “Консорціум” (Кривий Ріг)”.

У 2005-му році, після перемоги на виборах Віктора Ющенка, результати приватизаційного конкурсу скасували, покупцям повернули кошти, а приватизація “Криворіжсталі” відбулася заново — за ціною, у 5 разів вищою.

 

Підозрюваний у державній зраді екс-нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива, ймовірно, оселився в елітному котеджному містечку Agalarov Estate у Підмосков’ї. На це вказують відео, опубліковані ним у телеграм-каналі і проаналізовані журналістами Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.