Важливо
Новини

Медведчук може досі мати частку в скандальному консорціумі ЄДАПС

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Редакція Bihus.Info отримала копії внутрішніх документів з комп’ютера соратника кума Путіна — про структуру активів Медведчука. Серед цих файлів є згадки про частку Медведчука у консорціумі ЄДАПС, який довгий час монополізував сферу захищеного друку в Україні, про його колишні частки в українських газовидобувних компаніях “Нафтогазвидобування” і “Укрнафтобуріння”, а також про спробу взяти участь у приватизації “Криворіжсталі”.

Про це ідеться у свіжому випуску Bihus.Info.

Відповідно до внутрішніх файлів, Медведчук отримав частку в консорціумі ЄДАПС через ланцюг фірм STAPRELA HOLDINGS (Кіпр) — FOILS OVERSEAS (Невіс) —  ТRUSТСОR OVERSEAS (Невіс). Наразі ці фірми кум Путіна контролює через свою дружину Оксану Марченко.

Консорціум ЄДАПС отримав найбільше сприяння українських чиновників у 2004 році, коли Медведчук очолював Адміністрацію президента Кучми. В партнерство з приватними фірмами увійшло МВС, уклало з консорціумом генеральний контракт на 5 років і почало віддавати державні замовлення.

Відтоді ЄДАПС на довгий час монополізував сферу виготовлення паспортів, водійських посвідчень, акцизних марок та інших документів.

Раніше журналіст Юрій Бутусов писав у виданні “Дзеркало тижня”, що Медведчук може стояти за компанією “Голографія”, з якої починався консорціум ЄДАПС. Вона ще у 2001 році отримала від держави право розробляти і продавати голографічний захист державним органам.

В отриманих Bihus.Info документах ідеться про те, що Медведчук через трастові схеми мав 20-відсоткову частку в ЄДАПСі.

Структура власності компаній, які утворили консорціум ЄДАПС, не дозволяє перевірити, чи є вказані у схемі фірми Медведчука-Марченко серед бенефіціарів консорціуму зараз.

Однак точно можна говорити, що всі три фірми (STAPRELA HOLDINGS, FOILS OVERSEAS, ТRUSТСОRE OVERSEAS) Медведчук задекларував у 2019 і 2020 рр., коли став народним депутатом України.

Нагадаємо, у 2021 році ЄДАПС повернувся на державні замовлення України і отримав контракт на 400 млн грн — повідомляло інтернет-видання “Наші гроші”.

Крім того, отримані редакцією документи допомогли підтвердити у кіпрському реєстрі інформацію про те, що Медведчук мав частку у компанії “Нафтогазвидобування”, яка отримала дозволи на розробку двох родовищ під час роботи Медведчука на чолі АП.

Медведчук був сіввласником часток у двох кіпрських фірмах — акціонерах “Нафтогазвидобування”: ACTOVENT INVESTMENTS і FOLOUX CONSULTING.

Спершу частки Медведчука могли бути записані на номінальних акціонерів — співробітників кіпрської юрфірми Андреаса Софоклеуса, а потім у 2013-му році їх переоформили на кіпрську фірму Медведчука-Марченко BENTIANO INVESTMENTS.

Інформацію про те, що ця фірма Медведчука засвітилася у структурі власності “Нафтогазвидобування”, підтверджують дані кіпрського реєстру компаній.

Раніше багаторічний директор “Нафтогазвидобування” Олег Семінський неодноразово заявляв, що Медведчук мав частку в цьому активі, однак це не вдавалося підтвердити документально.

В інтерв’ю Bihus.Info Семінський повідомляв, що за його відчуттями Медведчук на чолі АП сприяв компанії в отриманні ліцензій на родовища у 2003-2004 рр.

З 2013-го Медведчук почав продавати свої частки у “Нафтогазвидобуванні”. При цьому в нього ще кілька років лишалися опціони на зворотній викуп акцій і право отримувати дивіденди відповідно до проданих часток.

Інший актив, якому пощастило зі сприянням чиновників, коли Медведчук очолював Адміністрацію Кучми, і в якому Медведчук отримав частку — компанія “Укрнафтобуріння”. У 2003-му їй віддали ліцензію держкомпанії на Сахалинське родовище. 

Як свідчать отримані редакцією документи, Медведчук міг мати частку в “Укрнафтобурінні” щонайменше до 2015 року. Зокрема у файлах оточення Медведчука є згадки про «проект «Острів / Сахалинка» і копія акціонерної угоди власників “Укрнафтобуріння” від 2009 року.

Крім того, отримані документи допомогли встановити, що у 2004-му кіпрська компанія з декларації Медведчука LENDRINO COMMERCIAL претендувала на частку в металургійному гіганті “Криворіжсталь”.

Підприємство відправили на приватизацію за президентства Леоніда Кучми у 2004 році. Тоді ж переможцем приватизаційного конкурсу став консорціум “Інвестиційно-металургійний союз” олігархів Ріната Ахметова і зятя Кучми Віктора Пінчука.

Відповідно до документів з кіпрського реєстру, одразу після оголошення перемоги консорціуму у конкурсі, кіпрська фірма з декларації Медведчука  LENDRINO COMMERCIAL спрямувала “Інвестиційно-металургійному союзу” 158 мільйонів доларів (!) в обмін на частку 18.75% в консорціумі.

У документах медведчуківців цей проект названо “Консорціум” (Кривий Ріг)”.

У 2005-му році, після перемоги на виборах Віктора Ющенка, результати приватизаційного конкурсу скасували, покупцям повернули кошти, а приватизація “Криворіжсталі” відбулася заново — за ціною, у 5 разів вищою.

 

Підозрюваний у державній зраді екс-нардеп від ОПЗЖ Ілля Кива, ймовірно, оселився в елітному котеджному містечку Agalarov Estate у Підмосков’ї. На це вказують відео, опубліковані ним у телеграм-каналі і проаналізовані журналістами Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   “They Hit Right Where He’d Been Lying”: Russians Shelled Ukrainian Journalists in Avdiivka

   On the evening of August 11, while a camera crew of the Ukrainian Witness project was filming the aftermath of the shelling in Avdiivka, Donetsk Region, the Russians opened artillery fire. Fortunately, both the journalists and the soldier accompanying them remained unharmed. The men say that the invaders deliberately targeted them, knowing that media workers were in the crosshairs. 

   Новини

   “Прилетіло туди, де ми лежали”: в Авдіївці росіяни обстріляли українських журналістів

   Коли ввечері 11 серпня знімальна група Ukrainian Witness фіксувала наслідки “прильотів” у Авдіївці, що на Донеччині, росіяни відкрили по ній прицільний вогонь з артилерії. На щастя, і журналісти, і військовослужбовець, який їх супроводжував, залишилися неушкодженими. Чоловіки кажуть - окупанти били навмисне, знаючи, що перед ними медійники. 

   Новини

   “Beaten and Tortured With a Stun Gun”: Invaders Kidnap Former Captain To Be Illegally Tried in Crimea

   At the end of July, Russians kidnapped Oleksiy Kyseliov in the occupied port city of Henichesk, Kherson Region. After being tortured to obtain a confession, the man was taken to Crimea, where the FSB falsely accused him of involvement in a Crimean Tatar battalion. Oleksiy is now in the Simferopol pre-trial detention center; the fabricated case could result in him spending 15 years in a penal colony.