Новини

Майже дві сотні відхилених кандидатів йдуть у Верховний суд знову

FacebookTwitterTelegram

189 кандидатів у Верховний Суд, які не пройшли в першій хвилі конкурсу, намагаються потрапити туди знову. Серед них - судді, про яких розповідали журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” у минулих матеріалах.

З серпня 2018 року триває друга хвиля конкурсу на останні 78 посад у новому Верховному Суді (118 суддів комісія обрала раніше).

Знову подається на конкурс суддя Жовтневого райсуду Кривого Рогу Олексій Пустовіт. Минулого разу служитель Феміди не пройшов конкурс ще на етапі анонімного тестування, бо переплутав варіант завдання.

Раніше журналісти розповідали про те, як суддя Пустовіт своїм рішенням у 2014-му році “виписав” людей з квартири, потім отримав і приватизував це житло в рамках “поліпшення житлових умов”, а через рік продав його. За словами судді, він не знав, що ухвалював рішення про зняття з реєстрації мешканців саме цього житла: “До моменту прописки в мене не було інформації, що я приймав рішення. Я вже це узнав після того, коли мені надали і я побачив…з’ясувалося, що я приймав рішення”, – сказав він у коментарі журналістам.

Суддя ВГСУ Мальвіна Данилова теж має намір поборотися за місце у Верховному суді вдруге.  Вона стала відома через повідомлення про крадіжку грошей із заміського будинку чоловіка, з яким вона була у стосунках.

У 2016-му році суддя коментувала інцидент журналістам програми “ТСН”, стверджуючи, що грабіжники полювали в будинку саме за її сумкою, а невдовзі виявилося, що нерухомість, з якої зникли кошти, не була відображена в її декларації.

“Його дружина може пред’явити мені як судді – вона теж юрист – якісь претензії в плані того, що я його буду вписувати як свій будинок …якщо я його вписую, через пару років я можу встановити, що це моя власність…”, – так тепер пояснює недекларування житла суддя. При цьому, у декларації за 2017 рік вона його таки вказала.

Попри невдачу на конкурсі до Верховного Суду минулого року, Мальвіна Данилова подається на конкурс знову. При цьому служителька Феміди скасувала свій негативний висновок від Громадської ради доброчесності у суді.

Суддя Одеського апеляційного адмінсуду Олександр Кравець минулого року не пройшов співбесіду з Вищою кваліфкомісією суддів. У 2013-му році суддя в апеляції не скасував рішення Одеського окружного адмінсуду про заборону проведення мирних зібрань. На думку членів ВККС, цю інформацію Кравець мав би внести до декларації доброчесності, однак він цього не зробив. Зараз суддя виправив помилку: “В мене був тільки один недолік – це невірне заповнення декларації, яке було дійсно помилковим. Я його виправив зараз. В мене немає жодного обгрунтованого недоліку, який би перешкоджав участі у конкурсі”, – сказав він.

Суддя Верховного суду України у відставці Іван Шицький минулого року не пройшов до новоствореного Верховного суду за загальними балами. У негативному висновку Громадської ради щодо нього – незрозуміле походження надбаного майна. У 2011-му у власності родини судді з’явився будинок на майже 460 м2, при тому що дружина судді Валентина Шицька – держслужбовиця із скромним доходом.

За словами Шицького, на будинок родина витратила близько 150 тисяч доларів. “Ми змогли разом назбирати. Ви забуваєте, що я працював на посаді, яка не є низькооплачуваною”, – сказав суддя у коментарі журналістам. Окрім цього, родина володіє ще й двома квартирами площею 182,1 та 259,5 квадратів у Києві.

Суддя ВГСУ – Інна Алєєва – теж подалася на конкурс до Верховного Суду вдруге. Ім’я Алєєвої пов’язують з кримінальним провадженням про втручання в Автосистему розподілу справ екс-керівниками Вищого господарського суду Віктором Татьковим та Артуром Ємельяновим. За матеріалами слідства, вони втручалися в незалежний розподіл справ на суддів, намагаючись розподілити важливі, на їхню думку, справи на “потрібних” суддів. Серед тих, хто отримував в той час найбільше справ – і суддя Інна Алєєва. Журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” дізналися, що в розпал скандалу Алєєва, разом з іншими працівниками суду, які брали участь у схемі з авторозподілом, отримала державну квартиру.

Із п’яти згаданих суддів, які подалися на конкурс до Верховного Суду вдруге після невдачі на першому конкурсі, Інна Алєєва – єдина, хто не пройшов перший етап – тестування. Решта продовжують участь у конкурсі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.