Новини

МАУ пропонує державі сплатити 1/6 боргу і “помиритись”

FacebookTwitterTelegram

Авіакомпанія "Міжнародні авіалінії України", яка заборгувала перед державою майже 300 мільйонів гривень, хоче укласти з Мінінфраструктури мирову угоду.

Про це “Центру протидії корупції” повідомив міністр Володимир Омелян, – пише Економічна правда.

За словами Омеляна, борг МАУ перед Державним фондом фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях збільшився до 295,5 млн гривень.

Тобто з 1 січня 2014 року МАУ стягувала з кожного пасажира збір з відповідним цільовим призначенням, але до Фонду ці кошти не перераховувала. Цей збір може побачити в своєму квитку кожний пасажир, який літав МАУ (подивитися квиток).

“МАУ пропонує вирішити спір з державою підписанням мирової угоди. Але компанія пропонує погасити всього 47 млн гривень, а не всю суму боргу”, – повідомляє Омелян. За його словами, міністерство не буде приймати таку пропозицію авіакомпанії.

Він також додав, що з березня 2016 року МАУ припинила стягувати з пасажирів цей збір у вигляді коду UD, проте квитки дешевшими не стали, адже компанія прописала стягнення цих коштів з пасажирів в інші статті платежів.

Нагадаємо, історія конфлікту між МАУ та Державіаслужбою була висвітлена в сюжеті Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

У 2014 році Державіаслужба планувала заборонити доступ до нових авіамаршрутів компаніям, які мають заборгованість перед державою. Однак тодішній голова Державіаслужби Денис Антонюк, який більшу частину професійного життя працював в МАУ, після консультацій з юристом МАУ, погодився прибрати вимогу щодо сплати боргів. 

Як повідомляє Економічна правда, в листопаді детективами НАБУ було підготовлено підозру трьом особам – екс-керівнику Державіаслужби Денису Антонюку, президенту та головбуху МАУ. 

Злочин кваліфіковано за ч. 5 ст. 191 Кримінального Кодексу – привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Підозрюваним загрожує до 12 років з конфіскацією майна, а МАУ має повернути борг державі у повному обсязі.

Однак слідчі НАБУ отримали від голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницького відмову підписувати підозру менеджерам Коломойського.

Керівник САП аргументував свою відмову наявністю у МАУ позитивних судових рішень господарських та адміністративних судів, що, на думку прокурора, робить справу НАБУ безперспективною.

Нагадаємо, у господарських судах розглядалися спори між МАУ та Державіаслужбою щодо стягнення вказаного збору на користь держави.

Верховний суд поставив крапку в цих спорах, остаточно припинивши провадження з причини того, що ці спори не підлягають розгляду в порядку господарського судочинства, а натомість, мають розглядатися в порядку адміністративного судочинства.

Щодо спорів в адміністративному порядку, то мова йде про позови МАУ до Державіаслужби щодо визнання протиправним направлення Державіаслужбою рахунків до МАУ про стягнення збору.

Наразі суди відмовляють МАУ, оскільки не вважають направлені Авіаслужбою рахунки такими, що мають ознаки рішення обов’язкового характеру та якимось чином порушують права МАУ.

Однак адмінсуди відмовляють і Державіаслужбі у стягненні збору, оскільки вважають, що її рішення мають інформативний характер, а також відсутнє достатнє нормативне регулювання, яке б дозволяло службі стягувати ці кошти з МАУ в судовому порядку.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ

      В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info

      Новини

      Дружина очільника БЕБ продає заводам Укрзалізниці деталі з подвійною націнкою і має ще 20 інших бізнесів

      Компанія дружини в.о. Директора Бюро економічної безпеки Едуарда Федорова продає діоди ремонтним заводам Укрзалізниці. Ціна продажу деталей заводам у півтора-два рази перевищує ціну, за якою фірма купує їх у виробника. Про це повідомляється в сюжеті “Брейкінг БЕБ” Лесі Іванової на Bihus.Info.

      Ми вплинули

      Київрада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info

      Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.