Новини

Матіос натякнув, що справу про зловживання Чеботаря доведуть до логічного кінця

1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Військова прокуратура розслідує провадження про розкрадання у великих розмірах та […]

Військова прокуратура розслідує провадження про розкрадання у великих розмірах та зловживання службовим становищем у керівній структурі МВС.

Про це розповів журналістам у середу головний військовий прокурор Анатолій Матіос, повідомляє «Українська правда».

Раніше на брифінгу перший заступник генпрокурора Юрій Севрук повідомив, що справа, в якій фігурує колишній заступник Арсена Авакова Сергій Чеботар, передана до військової прокуратури.

За словами Матіоса, провадження відкрите за фактом привласнення та розтрати майна в особливо великих розмірах чи організованою групою.

«Провадження зареєстроване, передане до військової прокуратури, і я сподіваюсь, і навіть переконаний, що його доведуть до логічного завершення і оголошення підозр особам, які були причетні до розкрадання як коштів, так і інших активів з використанням владних повноважень», – заявив Матіос.

На запитання, чи у цій справі фігурує підозрюваним Чеботар, Матіос ухильно відповів:

«Оскільки кримінальне провадження стосується однієї зі структурних одиниць МВС, то перший заступник генпрокурора озвучив прізвище відповідальної особи, яка опікувалась цією сферою».

Як відомо, на початку квітня народний депутат Юрій Левченко заявив, що СБУ провела обшуки в кабінетах чиновників МВС, в т.ч. та Сергія Чеботаря, і знайдені в ході обшуку предмети свідчать про те, що МВС «кришувало» корупційні схеми.

Нагадаємо, напад стався у селі Лісники, Києво-Святошинського району. Журналісти знімали маєток, що офіційно належить дочці екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря. Донедавна на місці маєтку був ліс, зарезервований під заказник. Під час знімання маєтку із двору вийшов зять заступника МВС Олег Поліщук. Чоловік намагався забрати камеру й навіть погнався за оператором, одночасно він кричав охоронцю, щоб той приніс йому ножа. Відео цієї гонитви було зафіксовано на відеореєстратор і передано правоохоронцям. 

 

 

 

 

Невдовзі після першого нападу Поліщук повернувся з двома помічниками. Нападники під’їхали на білому «Фольксвагені транспортері» з номерними знаками АА1123, перегородили дорогу знімальній групі, вдерлися до авто знімальної групи та вчинили грабіж, відібравши камеру та відеореєстратор. Окрім того, вони завдали ушкоджень оператору. Автомобіль нападників належав керівнику транспортної компанії Олега Поліщука – Сергію Гаврилку, який разом із Поліщуком також здійснював напад

За фактом нападу на журналістів проекту «Наші гроші» (щовівторка о 22:35 на телеканалі ZIK) порушено дві кримінальні справи: ст. 186 ч. 2 («Грабіж, поєднаний з насильством», через викрадення у журналістів відеокамери та відеореєстратора) і ст. 171 ч. 1 («Умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів»).

Однак, навіть за наявності відео Києво-Святошинська прокуратура так і не змогла висунути обвинувачення зятю Чеботаря. Два місяці представники Феміди проводили експерименти, збирали документи, імітували бурхливу діяльність… Врешті-решт через «неефективність розслідування» справу передали в прокуратуру міста Ірпінь. Чому саме в цю прокуратуру – обґрунтування в офіційній відповіді немає.

У Києво-Святошинській прокуратурі справу вів прокурор Ігор Буднік.

22 червня постраждала у справі знімальна група приїхала до пана Будніка, щоб написати клопотання про ознайомлення із матеріалами справи. Однак, прокурор не повідомив постраждалих про те, що справу ще 19 червня, через його неефективну роботу, було передано до іншого відомства. Натомість, обіцяв розглянути клопотання протягом декількох днів. Про те, що справу передано в Ірпінь, постраждалі дізнались вже від нового слідчого прокурора – Сергія Шубчика. Натомість Ігор Буднік відмовився давати будь-які коментарі щодо передачі справи іншому прокурору. А питання журналістів, чи дійде справа до суду, – назвав провокацією.

Відтак, поки прокуратура «неефективно» розслідує, сім’я Чеботарів уже оговталась від інциденту.

Однак, коментувати ситуацію щодо розслідування відмовився не лише Ігор Буднік. Генеральна прокуратура також ігнорує питання від журналістів «Наших грошей». На офіційний запит, чи ходить Сергій Чеботар на допити, правоохоронці відповіли так:

«Генеральною прокуратурою проводиться досудове розслідування кримінального провадження за фактом заволодіння чужим майном в особливо великому розмірі… Під час досудового розслідування перевіряється причетність до вищевказаного злочину колишнього заступника міністра МВС України Сергія Чеботаря».

Нагадаємо, наприкінці травня слідчі СБУ вручили екс-заступнику Авакова повістку на допит в ГПУ. Однак, чи з’явився той хоч раз на допит, – ГПУ тримає у таємниці. Так само, прокуратура відмовила надати номер кримінального провадження, в рамках якого «перевіряється причетність до вищевказаного злочину… Сергія Чеботаря». Знову таємниця слідства.

Так само, питання проігнорувало і МВС. На прохання надати перелік усіх радників міністра Арсена Авакова із вказанням П.І.Б. і датою призначення на посаду, у МВС відписали: працює 9 штатних і 18 позаштатних радників. Нагадаємо, нещодавно у ЗМІ була поширена інформація, що екс-заступника міністра МВС Чеботаря після звільнення було призначено радником.

Тож куди ходить Сергій Чеботар – на допити чи на роботу до Арсена Акова, – не відомо.

Екс-заступник міністра МВС Сергій Чеботар, який після скандалу з побиттям журналістів телеканалу ZIK утік до Відня, вже повернувся до України і, за словами знайомих, став радником Арсена Авакова. Підтвердити це або спростувати не можна, тому що МВС відмовляється надати список радників міністра.

Як повідомлялося, справу нападу на журналістів біля будинку Чеботарів розслідують неефективно.

Зять екс-заступника міністра МВС Сергія Чеботаря – Олег Поліщук, який під час нападу на журналістів ZIKу вимагав дати йому ножа, і досі перебуває у статусі свідка. Прокуратура Києво-Святошинського району протягом двох місяців не спромоглася висунути навіть повідомлення про підозру людині, напад якої зафіксовано на відео. Через «неефективність проведення досудового розслідування» 19 червня прокуратура Київської області передала справу до прокуратури міста Ірпінь.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.