Новини

Людина Злочевського-Тригубенка з утилізаційного бізнесу заблокувала перевірки утилізаторів небезпечних відходів

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Директор Департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Мінекології Євгеній […]

Директор Департаменту екологічної безпеки та поводження з відходами Мінекології Євгеній Федоренко до призначення на держслужбу очолював приватну компанію «Тарком Екосервіс». Цю фірму, що працює з небезпечними відходами, пов’язують з екс-міністром екології регіоналом Миколою Злочевським та нинішнім народним депутатом від БПП Сергієм Тригубенком, йдеться у розслідуванні Аліси Юрченко для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

«Тарком Екосервіс» фігурує у постмайданному кримінальному провадженні прокуратури. За даними слідчих, імпортери мастил у попередні роки змушені були укладати договори на утилізацію з нав’язаними Держекоінспекцією компаніями. Зокрема, «Таркомом». В іншому разі інспектори з охорони навколишнього середовища не погоджували розмитнення мастил. Справа стосується саме того періоду, коли «Тарком Екосервіс» очолював Євгеній Федоренко. Попри цю справу він потрапив на посаду, яка передбачає контроль за всім ринком компаній, що працюють з небезпечними відходами.

Євген Федоренко очолив Департамент поводження з відходами у лютому 2015-го, коли Міністерством екології керував Ігор Шевченко. Увесь минулий рік Мінекології взагалі не здійснювало перевірок ліцензіатів у сфері поводження з небезпечними відходами. Євгеній Федоренко пояснював неможливість проведення перевірок відсутністю нових ліцензійних умов, попри те, що старі продовжували діяти.

За  словами Федоренка, він понад рік не міг погодити нові ліцензійні умови з зацікавленими міністерствами та службами через зміну очільників Мінекології та затягування процесу погодження з боку інших відомств. Здійснювати перевірки за старими ліцензійними умовами, що не були скасовані і на підставі яких утилізаційні підприємства й отримали ліцензії, за словам Федоренка, забороняла Державна регуляторна служба.

Разом з тим, численні випадки потрапляння небезпечних відходів (зокрема, люмінесцентних ламп) на законні та незаконні сміттєзвалища свідчать, що компанії у сфері поводження з небезпечними відходами не завжди мають виробничі потужності для безпечної утилізації цих відходів.

 

Новий заступник Євгена Федоренка в Департаменті Мінекології Сергій Лук’янчук  підтверджує, що ліцензії видавалися без перевірок фактичних потужностей підприємств. Відтак Мінекології наразі не має системної інформації про те, скільки з цих компаній насправді мають необхідну виробничу базу.

Як з’ясували журналісти програми «Наші гроші», головний офіс компанії «Тарком Екосервіс», на яку працював Євгеній Федоренко до приходу в Мінекології, розташований поруч з фірмами екс-міністра екології Миколи Злочевського. Під час реєстрації «Тарком» вказав контактний телефон, яким користувалася компанія «Інфокс» скандального екс-чиновника.

Сам Федоренко, окрім роботи директором «Таркому», напередодні призначення в Мінекології працював парламентським помічником народного депутата від президентської фракції Сергія Тригубенка, який очолює у Верховній Раді підкомітет з питань державної політики у сфері поводження з відходами.

Євгеній Федоренко стверджує, що йому не відомо про стосунок утікача Миколи Злочевського або парламентаря Сергія Тригубенка до компанії «Тарком Екосервіс». Сергій Тригубенко не декларує жодного бізнесу у своєї родини, що не відповідає дійсності

 

Формально «Таркомом» володіє кіпрська компанія Grostelisa Holdings Ltd, яка у свою чергу записана на дві фірми: Asevilіa Traiding LTD (БВО) та Eraston Investments Limited (Кіпр) . Окрім «Таркому», ті ж власники володіють ще кількома підприємствами з ліцензіями на поводження з небезпечними відходами («Український центр поводження з відходами», «Екосвіт», «Екоцентр»). Усі ці фірми фігурують в кримінальному провадженні прокуратури щодо тиску на імпортерів мастил з метою укладання договорів з підприємствами, що не мали потужностей для утилізації відпрацьованих мастил.

Після призначення міністром екології Остапа Семерака Євгеній Федоренко пішов у відпустку, в якій перебуває досі. Заступником Федоренка у Департаменті поводження з відходами став Сергій Лук’янчук. Через 2,5 місяці після призначення Лук’янчука Мінекології домоглося прийняття Кабміном ліцензійних умов, які рік не міг погодити Євгеній Федоренко.

Нагадаємо, що нардеп Сергій Тригубенко має інтереси та розставляє своїх екс-помічників не лише в екологічній сфері, але й у вуглепромі. Нещодавно «Наші гроші» розповідали, що політик має вплив на Міністерство вугільної промисловості, державну шахту «Краснолиманська» та ПАТ «Центренерго», 78% якого належить державі. А приватна фірма «Торгівельний Дім-Ресурс», яку засновував парламентський екс-помічник Тригубенка Ігор Тупіков, виступила посередником, через якого вугілля держшахти «Краснолиманська» продавалося на державне «Центренерго» з додатковою маржею.

 

За президентства Віктора Януковича Сергій Тригубенко очолював Державну інспекцію сільського господарства. До того – працював заступником міністрів агрополітики та охорони навколишнього середовища. Нині в парламенті він входить в найближче оточення президента Петра Порошенка – тісно спілкується з Ігорем Кононенком, Олександром Грановським, Сергієм Березенком.

У 2014 році харків’янин Сергій Тригубенко очолював виборчий штаб Петра Порошенка у Харківській області. Народний депутат Сергій Лещенко припускає, що Сергій Тригубенко потрапив у список БПП шляхом фінансування політсили.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.