Люди з прізвищами «порошенківця» з УБЕП та оточення Присяжнюка зберегли ділянки краденої землі в «Пуша-Водиці»

Суд наклав арешт на низку земельних ділянок в рамках карної […]
Суд наклав арешт на низку земельних ділянок в рамках карної справи щодо вилучення у 2010-2013 рр. з користування державного агрокомбінату «Пуща-Водиця» 945 га в селі Софіївська Борщагівка, що потрапилии у приватну власність. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду м.Києва від 10 вересня.
Фігурантами кримінального провадження є посадовці Мінагрополітики, Київської облдержадміністрації, Києво-Святошинської райдержадміністрації, Держземагентства, агрокомбінату «Пуща-Водиця».
Серед остаточних власників земель «Пуща-Водиці» виявився Олександр Конихов, помічник народного депутата Сергія Скуратовського від “Радикальної партія Олега Ляшка”, про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко.
Справу про витребування цих ділянок прокуратура програла ще на початку літа.
Серед них ділянка площею 1 га, власником якої є Борис Костянтинович Рябий. Особа з таким ПІБ у Києво-Святошинському районі відома як оперуповноважений-інспектор Департаменту протидії злочинності у сфері економіки МВС України. На останніх виборах він був кандидатом у депутати до міськради Вишневого від Блоку Петра Порошенка «Солідарність». В останній оприлюдненій декларації Борис Рябий не повідомив, що має 1 га в Софіївській Борщагівці.
Аналогічно не вдалося відсудити 1 га, власником якої є Косяк В’ячеслав Миколайович. Так звуть партнера Микола Миколюка, який працює у Міністерстві агарної політики заступником директора Департаменту правової та законопроектної роботи. Миколюк із Косяком мають спільну фірму – ТОВ «Земельна біржа України». Раніше Миколюк був радником голови Держземагентства, від якого ТОВ «Земельна біржа України» отримувало замовлення на науково-дослідні роботи.
Майже 2 га суд залишив у власності Кравчуновського Олега Станіславовича, який був керівником фірм, що контролює Леонід Юрушев, – ТОВ «Арт Прогрес» (2008 р.) і ТОВ «Коростенський індустріальний парк» (2009-2011 рр.). У 2009-2011 рр. фірму «Арт Прогрес» після Кравчуновського очолював Роман Присяжнюк, син Миколи Присяжнюка, міністра агарної політики часів Януковича. У 2012 році Кравчуновський був директором «Інвест-омо» яка через кіпрську компанію «Тренд Інвестмент Системс» вважається близькою до екс-міністра аграрної політики Миколи Присяжнюка.
Також відомо, що вилучена в агрокомбінату «Пуща-Водиця» земля зокрема виділялася Києво-Святошинською РДА працівникам компаній, підконтрольних екс-міністру агарної політики Миколі Присяжнюку.
Так, 2 га приватизував заступник директора ТОВ «Монолітінвест». Ця фірма нині зареєстрована на ТОВ «Актив Інвест», де кінцевим бенефіціаром є кіпрська компанія «Звонкос Корп. ЛТД». Раніше засновниками «Монолітінвесту» були екс-міністр агрополітики Микола Присяжнюк, а також Олена і Анатолій Ставицькі, дружина і батько Едуарда Ставицького, міністра енергетики і вугільної промисловості часів Януковича.
Ще 2 га отримав у власність директор з будівництва ТОВ «Будівельна компанія «Цест Плюс», що оформлена на вищезгадану фірму «Монолітінвест».
За матеріалами сайту “Наші гроші”.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.