Новини

Люди Гонтаревої і Шлапака злили десятки мільйонів через кризовий «БГ банк»

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Під час оборудок в «БГ Банку» працювала куратор від НБУ Валентина Дика. Вона не повідомляла Нацбанк про згадані операції, а невдовзі взагалі звільнилася з НБУ, який вже очолювала Валерія Гонтарева.

У листопаді 2014 року «БГ Банк» здійснив низку операцій із виведення активів попри те, що в ньому вже працював куратор від Нацбанку. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко у телепрограмі «Наші гроші».

Банк купив облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) вартістю $4,7 млн (61 млн грн.) та перепродав їх за ціною 8,8 тис. грн. – у 7000 (сім тисяч) разів дешевше.

Таким чином стали мільйонерами нові власники цінних паперів, які витратили на них копійки і дочекались, коли Мінфін погасив облігації по номіналу.

Незабаром «БГ банк» позбавився ще низки активів. Фірмі «Торг Арт» було фактично подаровано землю під Києвом, фірмі «Спецсервісбудпром» – житловий будинок в Козині, фірмі «Трансконсалтинг Д» банк заплатив за міфічні рекламні послуги. На компанію «Калина Трейд» банк перевів кредитний борг, позбавляючи одного з клієнтів необхідності повертати банку понад 4 млн. євро. Фінансовій компанії «Марко Поло» було подаровано право отримувати борги по кредитам кількох позичальників «БГ Банку».

Під час цих та інших оборудок в «БГ Банку» працював куратор від НБУ Валентина Дика. Вона не повідомляла Нацбанк про згадані операції, а невдовзі взагалі звільнилася з НБУ, який вже очолювала Валерія Гонтарева.

Крім того, у 2014 році представник Міністерства фінансів Віталій Лісовенко підписав договір з «БГ Банком» про перерахування до нього 4,6 млн. євро від Європейського інвестиційного банку. Позика призначалася на реалізацію одного з інвестпроектів «Укренерго» і мала бути рекредитована ��інфіном.

Мінфін обрав «БГ банк» партнером за цим проектом ще у 2013 році, коли фактичним власником банку (він тоді називався «Перший») був народний депутат Артем Пшонка, син тодішнього генпрокурора. Та за часів Януковича гроші в банк потрапити не встигли. Вони туди були переведені вже за нової влади. 28 липня 2014 року мінфінівець Лісовенко поставив підпис на договорі рахунку з «БГ Банком». Хоча на той час в банку вже два тижні діяли обмеження на зняття готівки та розрахунки картками, про що повідомляли ЗМІ.

На момент оборудок у «БГ банку» Мінфін очолював Олександр Шлапак, якого звільнили з посади у грудні 2014 року. Віталій Лісовенко нині займає посаду урядового уповноваженого з питань державного боргу в Мінфіні під керівництвом Наталії Яресько і задіяний в переговорному процесі з кредиторами щодо реструктуризації державного боргу України.

На момент заведення європейських грошей Пшонка вже передав «БГ банк» представникам партії «Свобода», про що повідомляв спонсор партії Володимир Дідух.

«Вони [«свободівці»] забрали цей банк за закриття кримінальної справи проти Пшонки і його сина. Також зняли арешт із рахунків Пшонки та його сім’ї на два дні. Таким чином їм вдалося вивести ці кошти за кордон, переводячи їх на інші рахунки. За це вони отримали відкат 30% від цієї суми», – повідомив Дідух. Як відомо, після Майдану Генеральну прокуратуру очолював представник «Свободи» Олег Махніцький.

На сайті банку було оприлюднено протокол загальних зборів акціонерів від 29 липня цього року. Серед них були чотири мешканці Івано-Франківська, у тому числі, за даними «Наших Грошей», син колишнього губернатора Прикарпаття Ярослав Волковецький.

А напередодні операцій по ОВДП, що були провернуті у листопаді 2014 року, 75% акцій «БГ банку» отримали вісім офшорок з власниками-кіпріотами або мешканцями Донецьку. Головою правління став Андрій Осипенко, до того менеджер середньої ланки в кількох фінустановах. Його заступником – Вадим Дратвер, який раніше в банках взагалі не працював, а «БГ Банком» покерував рівно 15 днів. Наглядова рада звільнилася, і Осипенко з Дратвером лишилися єдиними керівниками банку. Підпис на більшості договорів ставив Вадим Дратвер.

На відміну від решти договорів з компаніями-прокладками, договір купівлі-продажу ОВДП з банку зник разом з Вадимом Дратвером. Тож достеменно встановити назву компанії, якій дістався 61 мільйон, не змогли навіть після введення в банк тимчасової адміністрації.

Усі фірми, на які Дратвер вивів решту активів, пов’язані між собою та з самим Дратвером – через директорів, засновників, юристів і одну з офісних адрес (м. Житомир, вул. Бальзаківська, 2/52).

Справи стосовно махінацій в «БГ Банку» нині розслідують в СБУ та Голосіївській міліції. Остання повідомила Вадима Дратвера про підозру і відтоді не може його знайти.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.