Люди Народного Фронту силою захопили приміщення в центрі міста, не втерпівши 5 днів до того, щоб зробити це легально

Компанія ТОВ «БФ Груп» силою захопила приміщення фітнес-центру «Софійський», не витримавши відведений ДВС термін на добровільне виселення й здачу майна.
Це відбулося після того як власники фітнес-центру виграли суд, що поставив під питання правомірність отримання нерухомості «БФ Груп». Про це йдеться у сюжеті «Жим» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».
25 травня робота фітнес-центру «Софійський», (у центрі Києва навпроти Міністерства юстиції), була заблокована представниками Державної виконавчої служби, поліції та невідомими особами “спортивної зовнішності”. Приміщення забарикадували в рамках виконавчого провадження щодо витребування нерухомості на користь компанії «БФ Груп».
За допомогою зварочного апарату та металевих прутів невідомі перекрили дві сходові клітини, заблокувавши засновникам і працівникам «Софійського» доступ до спірної частини приміщення, в .тч. кабінету з усіма документами та бухгалтерією.
Співзасновниця «Софійського» Ірина Рябченко заявила про рейдерське захоплення з боку «БФ Груп» та народного депутата від НФ Андрія Іванчука.
Згідно з даними судових рішень та наданих сторонами конфлікту документами, про конфлікт довкола нерухомості «Софійського» відомо наступне.
У 2008 р. фірма батька Рябченко, ДП «Фірма Дайленко» (власність заведена на кіпрську «Ефенес Пропертіз Лімітед») взяла кредит у «Сведбанку». В заставу під кредит заклали майновий комплекс фізкультурно-оздоровчого центру «Софійського» площею близько 1300 кв.м. (перебував у власності того самого «Ефенеса»). У 2012 р. у зв’язку не виконанням умов кредитного договору, банк вирішив стягнути іпотеку й повернути свої кошти шляхом реалізації майна, тож ДВС відкрила виконавче провадження й наклала арешт на майно.
У подальші роки право вимоги кредиту кілька разів переходило з рук в руки: «Сведбанк» викуповує банкір Микола Лагун, перейменовує в «Омега Банк», однак той банкрутує і на його базі створюють перехідний банк «РВС». У вересні 2015 р. «РВС Банк» намага��ся стягнути закладене іпотеку майно, і навіть зареєстрував за собою право власності на нерухомість. Однак у вересні 2016 р. «Ефенес» через суд домігся визнання дій державного реєстратора незаконними: йшлося про низку порушень процедури з боку нотаріуса, тож реєстрацію права власності суд визнав недійсною. Наразі цю справу у Верховному суді оскаржує нотаріус, що посвідчував документи.
Однак уже невдовзі «РВС», не змігши стягнути іпотеку сам, продає право вимоги по кредиту ТОВ «ФК «Арбо Фінанс», воно перепродує його ТОВ «Скіллінг», а те у свою чергу наприкінці грудня 2016р. стягує іпотеку й реєструє за собою право власності вже на саме майно. З різницею в кілька днів нерухомість продають ТОВ «БФ Груп». При чому продають за дуже низькою ціною – близько 1 млн дол., хоча навіть при закладенні в іпотеку в 2008 р. приміщення оцінили в 15 млн дол.
Таким чином, наразі на майновий комплекс заявляють свої права одночасно «БФ» та Ірина Рябченко з родиною. У квітні цього року ТОВ «Компанія «Софійський» і ТОВ «БФ Груп» подали зустрічні позови: перший вимагав не перешкоджати користуватися приміщенням, а другий – виселити фітнес-центр з нього. «Софійський» посилався на договори оренді й суборенди, укладені з «Ефенесом» восени 2016 р. (тоді частину приміщення «Ефенес» віддав в оренду «Софійському», а частину – Ірині Рябченко, котра передала в суборенду «Софійському»). Першу інстанцію 10 квітня виграв «БФ Груп»: зокрема в ході суду було встановлено нікчемність договорів оренди, які з боку кіпрської фірми в якості директора підписала не уповноважена особа, що на той час уже рік не була директором.
Тож 19 травня ДВС відкрила виконавчі провадження – на виселення «Софійського», на витребування приміщення на користь «БФ» та на арешт коштів «Софійського» для стягнення судового збору. Згідно з даними Автоматизованої системи виконавчого провадження, на виселення і витребування майна було встановлено термін самостійного виконання рішення боржником – протягом 10 робочих днів з моменту відкриття, тобто до кінця травня. Однак «БФ» термінів не дотримався.
Поки тривав 10-денний термін добровільного виселення, «Софійський» виграв інший судовий процес. Виявилося, що продаж кредиту й оформлення права власності відбувалися на підставі не оригіналу, а дублікату іпотечного договору. Дублікат видають, коли оригінал втрачений або зіпсований, однак оригінал не був втрачений – увесь цей час він лежав у матеріалах першого виконавчого провадження по стягненню ще за 2012 р. Тож суд визнав дублікат недійсним.
На наступний же день після цього рішення, 25 травня, «БФ» і зайняв приміщення силовим шляхом, із залучанням правоохоронців, а також невідомих осіб спортивної зовнішності. Які, за спостереженням програми, після захоплення оселилися в заблокованому приміщенні.
Наразі виконавчі провадження зупинені й арешти мають бути зняті у зв’язку з тим, що справа 29 травня була прийнята до розгляду в апеляційну інстанцію. Однак по факту «БФ Груп» уже ліквідував фітнес-клуб, розібрав і віддав власникам обладнання.
ТОВ «БФ Груп» заснували в 2008 р. Володимир Яценюк, родич очільника «Народного Фронту» Арсенія Яценюка та Юрій Грищенко, донедавна помічник Андрія Іванчука в парламенті (7 та частину 8 скликання). З літа 2015 р. кінцевим бенефіціаром «БФ Груп» значиться білорусько-український бізнесмен Артур Гранц, друг Андрія Іванчука. Директором останні 6 років лишається Юрій Грищенко.
Андрій Іванчук свій зв’язок із «БФ Груп» та Юрієм Грищенком заперечує. Разом з тим, як вдалося з’ясувати програмі, Грищенко нещодавно став співвласником колишнього родинного маєтку Іванчука. Детально про зв’язки «БФ Груп» із Андрієм Іванчуком та Народним Фронтом – читайте тут.
Під час підготовки матеріалу було використано систему моніторингу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.