Новини

Люди Народного Фронту силою захопили приміщення в центрі міста, не втерпівши 5 днів до того, щоб зробити це легально

FacebookTwitterTelegram

Компанія ТОВ «БФ Груп» силою захопила приміщення фітнес-центру «Софійський», не витримавши відведений ДВС термін на добровільне виселення й здачу майна.

Це відбулося після того як власники фітнес-центру виграли суд, що поставив під питання правомірність отримання нерухомості «БФ Груп». Про це йдеться у сюжеті «Жим» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

25 травня робота фітнес-центру «Софійський», (у центрі Києва навпроти Міністерства юстиції), була заблокована представниками Державної виконавчої служби, поліції та невідомими особами “спортивної зовнішності”. Приміщення забарикадували в рамках виконавчого провадження щодо витребування нерухомості на користь компанії «БФ Груп».

За допомогою зварочного апарату та металевих прутів невідомі перекрили дві сходові клітини, заблокувавши засновникам і працівникам «Софійського» доступ до спірної частини приміщення, в .тч. кабінету з усіма документами та бухгалтерією.

Співзасновниця «Софійського» Ірина Рябченко заявила про рейдерське захоплення з боку «БФ Груп» та народного депутата від НФ Андрія Іванчука.

Згідно з даними судових рішень та наданих сторонами конфлікту документами, про конфлікт довкола нерухомості «Софійського» відомо наступне.

У 2008 р. фірма батька Рябченко, ДП «Фірма Дайленко» (власність заведена на кіпрську «Ефенес Пропертіз Лімітед») взяла кредит у «Сведбанку». В заставу під кредит заклали майновий комплекс фізкультурно-оздоровчого центру «Софійського» площею близько 1300 кв.м. (перебував у власності того самого «Ефенеса»). У 2012 р. у зв’язку не виконанням умов кредитного договору, банк вирішив стягнути іпотеку й повернути свої кошти шляхом реалізації майна, тож ДВС відкрила виконавче провадження й наклала арешт на майно.  

У подальші роки право вимоги кредиту кілька разів переходило з рук в руки: «Сведбанк» викуповує банкір Микола Лагун, перейменовує в «Омега Банк», однак той банкрутує і на його базі створюють перехідний банк «РВС». У вересні 2015 р. «РВС Банк» намага��ся стягнути закладене іпотеку майно, і навіть зареєстрував за собою право власності на нерухомість.  Однак у вересні 2016 р. «Ефенес» через суд домігся визнання дій державного реєстратора незаконними: йшлося про низку порушень процедури з боку нотаріуса, тож реєстрацію права власності суд визнав недійсною. Наразі цю справу у Верховному суді оскаржує нотаріус, що посвідчував документи.

Однак уже невдовзі «РВС», не змігши стягнути іпотеку сам, продає право вимоги по кредиту ТОВ «ФК «Арбо Фінанс», воно перепродує  його ТОВ «Скіллінг», а те у свою чергу наприкінці грудня 2016р. стягує іпотеку й реєструє за собою право власності вже на саме майно. З різницею в кілька днів нерухомість продають ТОВ «БФ Груп». При чому продають за дуже низькою ціною – близько 1 млн дол., хоча навіть при закладенні в іпотеку в 2008 р. приміщення оцінили в 15 млн дол.

Таким чином, наразі на майновий комплекс заявляють свої права одночасно «БФ» та Ірина Рябченко з родиною. У квітні цього року ТОВ «Компанія «Софійський» і ТОВ «БФ Груп» подали зустрічні позови: перший вимагав не перешкоджати користуватися приміщенням, а другий – виселити фітнес-центр з нього. «Софійський» посилався на договори оренді й суборенди, укладені з «Ефенесом» восени 2016 р. (тоді частину приміщення «Ефенес» віддав в оренду «Софійському», а частину – Ірині Рябченко, котра передала в суборенду «Софійському»). Першу інстанцію 10 квітня виграв «БФ Груп»: зокрема в ході суду було встановлено нікчемність договорів оренди, які з боку кіпрської фірми в якості директора підписала не уповноважена особа, що на той час уже рік не була директором.

Тож 19 травня ДВС відкрила виконавчі провадження – на виселення «Софійського», на витребування приміщення на користь «БФ» та на арешт коштів «Софійського» для стягнення судового збору.  Згідно з даними Автоматизованої системи виконавчого провадження, на виселення і витребування майна було встановлено термін самостійного виконання рішення боржником – протягом 10 робочих днів з моменту відкриття, тобто до кінця травня. Однак «БФ» термінів не дотримався.

Поки тривав 10-денний термін добровільного виселення, «Софійський» виграв інший судовий процес. Виявилося, що продаж кредиту й оформлення права власності відбувалися на підставі не оригіналу, а дублікату іпотечного договору. Дублікат видають, коли оригінал втрачений або зіпсований, однак оригінал не був втрачений – увесь цей час він лежав у матеріалах першого виконавчого провадження по стягненню ще за 2012 р. Тож суд визнав дублікат недійсним.

На наступний же день після цього рішення,  25 травня, «БФ» і зайняв приміщення силовим шляхом, із залучанням правоохоронців, а також невідомих осіб спортивної зовнішності. Які, за спостереженням програми, після захоплення оселилися в заблокованому приміщенні.

Наразі виконавчі провадження зупинені й арешти мають бути зняті у зв’язку з тим, що справа 29 травня була прийнята до розгляду в апеляційну інстанцію. Однак по факту «БФ Груп» уже ліквідував фітнес-клуб, розібрав і віддав власникам обладнання.

ТОВ «БФ Груп» заснували в 2008 р. Володимир Яценюк, родич очільника «Народного Фронту» Арсенія Яценюка та Юрій Грищенко, донедавна помічник Андрія Іванчука в парламенті (7 та частину 8 скликання). З літа 2015 р. кінцевим бенефіціаром «БФ Груп» значиться білорусько-український бізнесмен Артур Гранц, друг Андрія Іванчука. Директором останні 6 років лишається Юрій Грищенко.

Андрій Іванчук свій зв’язок із «БФ Груп» та Юрієм Грищенком заперечує. Разом з тим, як вдалося з’ясувати програмі, Грищенко нещодавно став співвласником колишнього родинного маєтку Іванчука. Детально про зв’язки «БФ Груп» із Андрієм Іванчуком та Народним Фронтом – читайте тут.

Під час підготовки матеріалу було використано систему моніторингу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Морякам скасували іспити для підтвердження дипломів

   Володимир Зеленський підписав закон, яким суттєво спрощує процедуру поновлення документів для моряків. Раніше усі українські моряки, щоб поновити документи, мали проходити іспит кожні 5 років. Тепер його залишили тільки для тих, хто вперше отримує документи чи хоче підвищити кваліфікацію. Документи діючим морякам продовжуватимуть за наявності у них робочого стажу. 

   Новини

   Незаконна забудова від матері прокурорки: юрист проєкту “Свої Люди” допоміг журналістці отримати дані для розслідування

   Журналістка “Четвертої влади” Алла Максимчук та юрист проєкту “Свої Люди” Віталій Гусак добились розкриття інформації щодо плати за користування ділянкою матір’ю прокурорки. Отримати дані стосовно фігурантки скандальної забудови юристу і журналістці допомогло звернення до Омбудсмена. 

   Блоги

   Коментар VS інтерв’ю: в чому різниця і які правові ризики для журналістів

   Коментар та інтерв’ю – поширені форми спілкування з героями матеріалів як для розслідувачів, так і для журналістів з інших сфер. Та попри схожість за формою, з точки зору закону між цими поняттями є суттєва різниця. Юристки Bihus.Info Тетяна Дмитрюкова і Марія Музичка пояснюють правові нюанси і можливі наслідки для журналістів.