Новини

Люди Народного Фронту силою захопили приміщення в центрі міста, не втерпівши 5 днів до того, щоб зробити це легально

FacebookTwitterTelegram

Компанія ТОВ «БФ Груп» силою захопила приміщення фітнес-центру «Софійський», не витримавши відведений ДВС термін на добровільне виселення й здачу майна.

Це відбулося після того як власники фітнес-центру виграли суд, що поставив під питання правомірність отримання нерухомості «БФ Груп». Про це йдеться у сюжеті «Жим» Лесі Іванової для програми «Наші Гроші з Денисом Бігусом».

25 травня робота фітнес-центру «Софійський», (у центрі Києва навпроти Міністерства юстиції), була заблокована представниками Державної виконавчої служби, поліції та невідомими особами “спортивної зовнішності”. Приміщення забарикадували в рамках виконавчого провадження щодо витребування нерухомості на користь компанії «БФ Груп».

За допомогою зварочного апарату та металевих прутів невідомі перекрили дві сходові клітини, заблокувавши засновникам і працівникам «Софійського» доступ до спірної частини приміщення, в .тч. кабінету з усіма документами та бухгалтерією.

Співзасновниця «Софійського» Ірина Рябченко заявила про рейдерське захоплення з боку «БФ Груп» та народного депутата від НФ Андрія Іванчука.

Згідно з даними судових рішень та наданих сторонами конфлікту документами, про конфлікт довкола нерухомості «Софійського» відомо наступне.

У 2008 р. фірма батька Рябченко, ДП «Фірма Дайленко» (власність заведена на кіпрську «Ефенес Пропертіз Лімітед») взяла кредит у «Сведбанку». В заставу під кредит заклали майновий комплекс фізкультурно-оздоровчого центру «Софійського» площею близько 1300 кв.м. (перебував у власності того самого «Ефенеса»). У 2012 р. у зв’язку не виконанням умов кредитного договору, банк вирішив стягнути іпотеку й повернути свої кошти шляхом реалізації майна, тож ДВС відкрила виконавче провадження й наклала арешт на майно.  

У подальші роки право вимоги кредиту кілька разів переходило з рук в руки: «Сведбанк» викуповує банкір Микола Лагун, перейменовує в «Омега Банк», однак той банкрутує і на його базі створюють перехідний банк «РВС». У вересні 2015 р. «РВС Банк» намага��ся стягнути закладене іпотеку майно, і навіть зареєстрував за собою право власності на нерухомість.  Однак у вересні 2016 р. «Ефенес» через суд домігся визнання дій державного реєстратора незаконними: йшлося про низку порушень процедури з боку нотаріуса, тож реєстрацію права власності суд визнав недійсною. Наразі цю справу у Верховному суді оскаржує нотаріус, що посвідчував документи.

Однак уже невдовзі «РВС», не змігши стягнути іпотеку сам, продає право вимоги по кредиту ТОВ «ФК «Арбо Фінанс», воно перепродує  його ТОВ «Скіллінг», а те у свою чергу наприкінці грудня 2016р. стягує іпотеку й реєструє за собою право власності вже на саме майно. З різницею в кілька днів нерухомість продають ТОВ «БФ Груп». При чому продають за дуже низькою ціною – близько 1 млн дол., хоча навіть при закладенні в іпотеку в 2008 р. приміщення оцінили в 15 млн дол.

Таким чином, наразі на майновий комплекс заявляють свої права одночасно «БФ» та Ірина Рябченко з родиною. У квітні цього року ТОВ «Компанія «Софійський» і ТОВ «БФ Груп» подали зустрічні позови: перший вимагав не перешкоджати користуватися приміщенням, а другий – виселити фітнес-центр з нього. «Софійський» посилався на договори оренді й суборенди, укладені з «Ефенесом» восени 2016 р. (тоді частину приміщення «Ефенес» віддав в оренду «Софійському», а частину – Ірині Рябченко, котра передала в суборенду «Софійському»). Першу інстанцію 10 квітня виграв «БФ Груп»: зокрема в ході суду було встановлено нікчемність договорів оренди, які з боку кіпрської фірми в якості директора підписала не уповноважена особа, що на той час уже рік не була директором.

Тож 19 травня ДВС відкрила виконавчі провадження – на виселення «Софійського», на витребування приміщення на користь «БФ» та на арешт коштів «Софійського» для стягнення судового збору.  Згідно з даними Автоматизованої системи виконавчого провадження, на виселення і витребування майна було встановлено термін самостійного виконання рішення боржником – протягом 10 робочих днів з моменту відкриття, тобто до кінця травня. Однак «БФ» термінів не дотримався.

Поки тривав 10-денний термін добровільного виселення, «Софійський» виграв інший судовий процес. Виявилося, що продаж кредиту й оформлення права власності відбувалися на підставі не оригіналу, а дублікату іпотечного договору. Дублікат видають, коли оригінал втрачений або зіпсований, однак оригінал не був втрачений – увесь цей час він лежав у матеріалах першого виконавчого провадження по стягненню ще за 2012 р. Тож суд визнав дублікат недійсним.

На наступний же день після цього рішення,  25 травня, «БФ» і зайняв приміщення силовим шляхом, із залучанням правоохоронців, а також невідомих осіб спортивної зовнішності. Які, за спостереженням програми, після захоплення оселилися в заблокованому приміщенні.

Наразі виконавчі провадження зупинені й арешти мають бути зняті у зв’язку з тим, що справа 29 травня була прийнята до розгляду в апеляційну інстанцію. Однак по факту «БФ Груп» уже ліквідував фітнес-клуб, розібрав і віддав власникам обладнання.

ТОВ «БФ Груп» заснували в 2008 р. Володимир Яценюк, родич очільника «Народного Фронту» Арсенія Яценюка та Юрій Грищенко, донедавна помічник Андрія Іванчука в парламенті (7 та частину 8 скликання). З літа 2015 р. кінцевим бенефіціаром «БФ Груп» значиться білорусько-український бізнесмен Артур Гранц, друг Андрія Іванчука. Директором останні 6 років лишається Юрій Грищенко.

Андрій Іванчук свій зв’язок із «БФ Груп» та Юрієм Грищенком заперечує. Разом з тим, як вдалося з’ясувати програмі, Грищенко нещодавно став співвласником колишнього родинного маєтку Іванчука. Детально про зв’язки «БФ Груп» із Андрієм Іванчуком та Народним Фронтом – читайте тут.

Під час підготовки матеріалу було використано систему моніторингу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.