Літні канікули: журналісти “Наших грошей” інспектують пляжні клуби Києва
Стометровий доступ до водойм за законом має бути відкритим для усіх. Однак пляжні клуби, що працюють у столиці, часто нехтують нормами законодавства: ставлять загородження та паркани та намагаються не пустити відпочивальників безкоштовно. Журналісти команди Bihus.info навідалися до шести столичних пляжних клубів і виявили численні порушення доступу до води.
У Ландшафтному парку “Жуків острів” розташовані два пляжних клуби: “Маячок” та “Дніпровська Рів’єра”.
Клуби розташовані на землі, яка знаходиться в оренді у екс-заступника голови КМДА, а нині – генерального директора аеропорту “Бориспіль” Павла Рябікіна. На відміну від інших власників, він сплачує за оренду ділянки регулярно, однак – потрапити на пляж клубів не заплативши – складно. Працівники клубу натякають: не хочуть, щоб біля відпочивальників на шезлонгах розташувалися люди зы своїми рушниками.
– “Бесплатный пляж у нас там за забором , здесь платный пляж”.
– “И что, нельзя на полотенце сидеть?”
– “У нас люди жалуются, что много людей, понимаете…услуги пляжа…”
“Труханів” – не просто пляжний клуб, а цілий комплекс відпочинку, де є своя інфраструктура. І якщо у попередніх клубах право на вільний доступ ще можна відстояти, то тут – ні: пройти не можна, проходить “приватна вечірка”.
– “Зараз тут закрито – корпоратив”
– “Взагалі не можна пройти? Ну а пляж – він же для всіх відкритий…”
– “Закритий”
Територія пляжу – колишня ділянка ПАТ “Київенергоремонт”. Згідно з законом, доступ до води тут обмежили ще 50 років тому, тому що тут знаходилися гідротехнічні споруди. Однак зараз тут – лише відпочивальники.
Пляжні клуби на острові Гідропарк – “Альмека” та “Бора- бора” не лише загороджують доступ до води, але й працюють без договорів оренди. На наші питання менеджери відповіли, що усе, що розташоване на березі, – є тимчасовими конструкціями.
Один з найбільших пляжних клубів столиці – “Sky family park” теж не пускає киян за просто так: біля турнікетів лише за вхід потрібно заплатити 50 гривень. В той час як ПрАТ “Дніпровська пристань”, яке донедавна орендувало цю ділянку, – у стадії банкрутства, а тому неспроможне сплачувати оренду.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЛабораторія викриттів 3.0: новий набір на прокачку для регіональних розслідувачів
Команда Bihus.Info оголошує набір на програму підтримки для розслідувачів, що викривають корупцію в регіонах. 8 журналістів-розслідувачів отримають можливість наступні 10 місяців працювати і навчатись під менторством Bihus.Info, отримувати стипендію, а також прокачати свої навички не лише в створенні матеріалів, але й в їх “упаковці” і просуванні.
Переліт президента в ОАЕ коштував 1,7 млн грн. Летіли 10 осіб
Переліт президентського борту в ОАЕ 13-15 лютого 2021 року коштував українським платникам податків 1 688 199 грн. Літак перевозив 10 представників української делегації - Bihus.Info.
Місія “не пропустити суд”: як дізнатись, що ви фігуруєте в судовій справі і отримати позов
Щоб одного дня не прокинутись з арештованими рахунками, кожному громадянину корисно час від часу перевіряти себе на сайті “Судова влада”. Як з’ясувати, чи фігуруєте ви в судовій справі, і що робити, якщо позову ви не отримували - пояснили юристки Bihus.Info Марія Музичка і Тетяна Дмитрюкова.