Літні канікули: журналісти “Наших грошей” інспектують пляжні клуби Києва

Стометровий доступ до водойм за законом має бути відкритим для усіх. Однак пляжні клуби, що працюють у столиці, часто нехтують нормами законодавства: ставлять загородження та паркани та намагаються не пустити відпочивальників безкоштовно. Журналісти команди Bihus.info навідалися до шести столичних пляжних клубів і виявили численні порушення доступу до води.
Літні канікули: журналісти “Наших грошей” інспектують пляжні клуби Києва

МАРИНА

АНСІФОРОВА

Всі тексти автора

У Ландшафтному парку “Жуків острів” розташовані два пляжних клуби: “Маячок” та “Дніпровська Рів’єра”.

Клуби розташовані на землі, яка знаходиться в оренді у екс-заступника голови КМДА, а нині - генерального директора аеропорту “Бориспіль” Павла Рябікіна. На відміну від інших власників, він сплачує за оренду ділянки регулярно, однак - потрапити на пляж клубів не заплативши - складно. Працівники клубу натякають: не хочуть, щоб біля відпочивальників на шезлонгах розташувалися люди зы своїми рушниками.

- "Бесплатный пляж у нас там за забором , здесь платный пляж".

- "И что, нельзя на полотенце сидеть?"

- "У нас люди жалуются, что много людей, понимаете...услуги пляжа..."

“Труханів” - не просто пляжний клуб, а цілий комплекс відпочинку, де є своя інфраструктура. І якщо у попередніх клубах право на вільний доступ ще можна відстояти, то тут - ні: пройти не можна, проходить “приватна вечірка”.

- “Зараз тут закрито - корпоратив”
- "Взагалі не можна пройти? Ну а пляж - він же для всіх відкритий…”
- "Закритий”

Територія пляжу - колишня ділянка ПАТ “Київенергоремонт”. Згідно з законом, доступ до води тут обмежили ще 50 років тому, тому що тут знаходилися гідротехнічні споруди. Однак зараз тут - лише відпочивальники.

Пляжні клуби на острові Гідропарк - “Альмека” та “Бора- бора” не лише загороджують доступ до води, але й працюють без договорів оренди.  На наші питання менеджери відповіли, що усе, що розташоване на березі, - є тимчасовими конструкціями.

Один з найбільших пляжних клубів столиці - “Sky family park” теж не пускає киян за просто так: біля турнікетів лише за вхід потрібно заплатити 50 гривень. В той час як ПрАТ “Дніпровська пристань”, яке донедавна орендувало цю ділянку, - у стадії банкрутства, а тому неспроможне сплачувати оренду.