Новини

Літні канікули: журналісти “Наших грошей” інспектують пляжні клуби Києва

FacebookTwitterTelegram

Стометровий доступ до водойм за законом має бути відкритим для усіх. Однак пляжні клуби, що працюють у столиці, часто нехтують нормами законодавства: ставлять загородження та паркани та намагаються не пустити відпочивальників безкоштовно. Журналісти команди Bihus.info навідалися до шести столичних пляжних клубів і виявили численні порушення доступу до води.

У Ландшафтному парку “Жуків острів” розташовані два пляжних клуби: “Маячок” та “Дніпровська Рів’єра”.

Клуби розташовані на землі, яка знаходиться в оренді у екс-заступника голови КМДА, а нині – генерального директора аеропорту “Бориспіль” Павла Рябікіна. На відміну від інших власників, він сплачує за оренду ділянки регулярно, однак – потрапити на пляж клубів не заплативши – складно. Працівники клубу натякають: не хочуть, щоб біля відпочивальників на шезлонгах розташувалися люди зы своїми рушниками.

– “Бесплатный пляж у нас там за забором , здесь платный пляж”.

– “И что, нельзя на полотенце сидеть?”

– “У нас люди жалуются, что много людей, понимаете…услуги пляжа…”

“Труханів” – не просто пляжний клуб, а цілий комплекс відпочинку, де є своя інфраструктура. І якщо у попередніх клубах право на вільний доступ ще можна відстояти, то тут – ні: пройти не можна, проходить “приватна вечірка”.

– “Зараз тут закрито – корпоратив”
– “Взагалі не можна пройти? Ну а пляж – він же для всіх відкритий…”
– “Закритий”

Територія пляжу – колишня ділянка ПАТ “Київенергоремонт”. Згідно з законом, доступ до води тут обмежили ще 50 років тому, тому що тут знаходилися гідротехнічні споруди. Однак зараз тут – лише відпочивальники.

Пляжні клуби на острові Гідропарк – “Альмека” та “Бора- бора” не лише загороджують доступ до води, але й працюють без договорів оренди.  На наші питання менеджери відповіли, що усе, що розташоване на березі, – є тимчасовими конструкціями.

Один з найбільших пляжних клубів столиці – “Sky family park” теж не пускає киян за просто так: біля турнікетів лише за вхід потрібно заплатити 50 гривень. В той час як ПрАТ “Дніпровська пристань”, яке донедавна орендувало цю ділянку, – у стадії банкрутства, а тому неспроможне сплачувати оренду.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.