Квартирний бум: протягом 2017 року чиновники стали власниками нерухомості на 2,3 млрд гривень (інфографіка)

2017 рік видався для кожного різним. Комусь із чиновників він приніс кримінальну справу і переслідування НАБУ, комусь - навпаки, нову квартиру. Власниками скількох нових об’єктів нерухомості держслужбовці стали протягом року - підрахували аналітики проекту “Декларації”.
Загалом протягом 2017 року в українських чиновників з’явилося 7 584 нових об’єкти нерухомого майна. Найпопулярнішою тенденцією виявилося інвест��вати в квартири – за кількістю саме вони займають перше місце (3562 штуки). У приватні будинки декларанти вкладалися у 3,5 рази рідше – 1005 штук. Окрім цього, у формах змін чиновники повідомили про появу 2321 нової земельної ділянки і 142 гаражів.
Найбільший будинок у 2017 році ввів у експлуатацію депутат Дніпровської міської ради Євген Кривошеєв. Його площа складає 1420 кв. м і знаходиться він неподалік центру Дніпра – на Вокзальній площі. Згідно декларації, вартість будинку становить понад 8,5 млн гривень.
А от справжнє квартирне щастя в році, що минає, привалило депутату Чернівецької міської ради Ромео Скрипі. 5 липня він оформив свідоцтва про право власності на 32 квартири загальною площею 1948 кв. м. Окрім квартир, того ж дня у нього з’явилися 3 нежитлових приміщення і 12 машиномісць. Загальна вартість всієї набутої нерухомості, згідно декларації, перевищила 13,7 млн гривень.
Подібне свято у Ромео Скрипи було і наприкінці 2016 року – 20 грудня в нього також з’явилася 31 квартира, 2 нежитлових приміщення і 6 машиномісць. Знаходиться все це майно у новобудові бізнес-класу на проспекті Незалежності, 106а у Чернівцях, забудовником якої виступає ТОВ “Ромтіс Буд”, що належить самому депутатові та його батькові.
Протягом 2017 року Ромео Скрипа подав 12 декларацій про суттєві зміни у майновому стані, у яких повідомив про продаж 18 об’єктів нерухомості. На думку юриста проекту “Тисни” Євгена Воробйова, такі дивні операції можуть свідчити про спроби ухилитися від сплати податків: “Фізична особа може продати майна на суму 5 млн гривень із 5-відсотковим податком, а потім ще в кінці року заплатити 19,5% податку на дохід. Якби ж ці квартири продавалися від юридичної особи і сума перевищила 5 млн, то після цієї межі довелося б платити 25% податку на прибуток і 20% податку на додану вартість”.
Загальна вартість всієї набутої чиновниками в 2017 році нерухомості склала близько 2,3 млрд гривень, проте досить часто ціна майна у деклараціях є заниженою.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.