Квартирний бум: протягом 2017 року чиновники стали власниками нерухомості на 2,3 млрд гривень (інфографіка)

2017 рік видався для кожного різним. Комусь із чиновників він приніс кримінальну справу і переслідування НАБУ, комусь - навпаки, нову квартиру. Власниками скількох нових об’єктів нерухомості держслужбовці стали протягом року - підрахували аналітики проекту “Декларації”.
Загалом протягом 2017 року в українських чиновників з’явилося 7 584 нових об’єкти нерухомого майна. Найпопулярнішою тенденцією виявилося інвест��вати в квартири – за кількістю саме вони займають перше місце (3562 штуки). У приватні будинки декларанти вкладалися у 3,5 рази рідше – 1005 штук. Окрім цього, у формах змін чиновники повідомили про появу 2321 нової земельної ділянки і 142 гаражів.
Найбільший будинок у 2017 році ввів у експлуатацію депутат Дніпровської міської ради Євген Кривошеєв. Його площа складає 1420 кв. м і знаходиться він неподалік центру Дніпра – на Вокзальній площі. Згідно декларації, вартість будинку становить понад 8,5 млн гривень.
А от справжнє квартирне щастя в році, що минає, привалило депутату Чернівецької міської ради Ромео Скрипі. 5 липня він оформив свідоцтва про право власності на 32 квартири загальною площею 1948 кв. м. Окрім квартир, того ж дня у нього з’явилися 3 нежитлових приміщення і 12 машиномісць. Загальна вартість всієї набутої нерухомості, згідно декларації, перевищила 13,7 млн гривень.
Подібне свято у Ромео Скрипи було і наприкінці 2016 року – 20 грудня в нього також з’явилася 31 квартира, 2 нежитлових приміщення і 6 машиномісць. Знаходиться все це майно у новобудові бізнес-класу на проспекті Незалежності, 106а у Чернівцях, забудовником якої виступає ТОВ “Ромтіс Буд”, що належить самому депутатові та його батькові.
Протягом 2017 року Ромео Скрипа подав 12 декларацій про суттєві зміни у майновому стані, у яких повідомив про продаж 18 об’єктів нерухомості. На думку юриста проекту “Тисни” Євгена Воробйова, такі дивні операції можуть свідчити про спроби ухилитися від сплати податків: “Фізична особа може продати майна на суму 5 млн гривень із 5-відсотковим податком, а потім ще в кінці року заплатити 19,5% податку на дохід. Якби ж ці квартири продавалися від юридичної особи і сума перевищила 5 млн, то після цієї межі довелося б платити 25% податку на прибуток і 20% податку на додану вартість”.
Загальна вартість всієї набутої чиновниками в 2017 році нерухомості склала близько 2,3 млрд гривень, проте досить часто ціна майна у деклараціях є заниженою.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]