Важливо
Новини

Королевська дезінформувала про відсутність прав працівників у новому трудовому законодавстві

Наташа.jpg
FacebookTwitterTelegram

Попри заяву Наталії Королевської, реформа праці має зберегти права працівників на безпеку, відпочинок, регулярну зарплату. 

Цитата: “Та пропозиція, яку підготував уряд, – за великим рахунком рабовласницький лад у Трудовому законодавстві, тому що всі права буде мати роботодавець і жодних прав не матиме працівник”.

(Наталія Королевська, народна депутатка України, 09.01.2020, ефір телеканалу “112 Україна”).

Ці слова народної депутатки від партії “Опозиційна платформа – За життя” Наталії Королевської не відповідають дійсності. 

Представниця ОПЗЖ називає урядовий проєкт “Закону про працю” рабовласницьким. Однак він забороняє примусову працю, надає низку гарантій працівникам та покладає відповідні обов’язки на роботодавців. 

Згідно із законопроєктом, роботодавець та працівник повинні укладати трудовий договір із зазначенням їхніх прав та обов’язків. Угода має містити опис роботи, термін дії договору, тривалість оплачуваної відпустки, відповідальність сторін, оплату праці, тривалість робочого часу і відпочинку, терміни повідомлення про припинення трудових відносин, розмір компенсаційних виплат. Включення дискримінаційних умов – грубе порушення законодавства.

Також роботодавцю забороняють вимагати виконання завдань поза трудовим договором та без згоди другої сторони змінювати умови праці і оплати. Окрім цього, проєкт закону “Про працю” дозволяє укладати договори одночасно з кількома працедавцями. 

Держава гарантує мінімальну зарплату в погодинному та місячному розмірі, а також підвищення оплати за роботу вночі, у вихідні, свята, понаднормово та у важких, шкідливих, небезпечних умовах. Окрім цього, роботодавець має платити (не нижче від двох третин окладу) за час простою не з вини працівника. Аналогічну працю жінок та чоловіків повинні оплачувати однаково. 

Проєкт “Закону про працю” передбачає регулярну зарплату в робочі дні не рідше двох разів на місяць. Якщо роботодавець порушить термін виплати на 15 днів, законодавець пропонує зобов’язати його сплатити працівникові пеню у 0,05 відсотка суми боргу за кожен день такої затримки. 

У проєкті закону держава також гарантує здорові умови праці. Роботодавець несе відповідальність за організацію безпечного процесу. За бажанням співробітника, який працює вночі, працедавець має за власні кошти організувати проведення його медичних оглядів.

Працівник має право на відпочинок протягом зміни, у вихідні дні та на свята. Тривалість добового відпочинку не може бути меншою за 12 годин. Окрім цього, законопроєкт регулює такі види відпусток: щорічні основні та додаткові, у зв’язку із навчанням, соціальні (через вагітність, по догляду за дитиною).

Під час відряджень за працівниками протягом усього часу зберігається посада та зарплата. Вони також мають право на компенсації. Працівникам у відрядженні повинні виплачувати, зокрема, добові, вартість проїзду, оренду житла. 

Працівник та роботодавець мають право на розірвання трудового договору з відповідним попередженням. Роботодавець повинен виплатити компенсацію працівнику у разі порушення термінів попередження. Окрім цього, працівник має право звернутися до місцевого суду з позовом про вирішення трудового спору, у тому числі щодо незаконного на його думку звільнення.

Законопроєкт “Про працю” також зберігає пільги, передбачені іншими законами. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.