Важливо
Новини

Керівника регіональної екоінспекції звільнили після штрафу компанії Жеваго на майже 800 млн грн

FacebookTwitterTelegram
Державна екологічна інспекція Центрального округу (Полтавська та Черкаська обл) виписала штраф “Єристівському ГЗК”, який займається видобуванням руди і належить олігарху Костянтину Жеваго, на близько 800 млн грн – за захоплення і засмічення земельної ділянки. Та вже через тиждень після цього керівництво Державної екоінспекції видало наказ про звільнення керівника цього регіонального відділення. Про це повідомляє Bihus.Info.

Штраф, після проведеної перевірки, виписав Євгеній Мартосенко – на той момент керівник регіонального підрозділу екоінспекції. В протоколі перевірки йдеться про те, що на 770 млн грн  компанію оштрафували за шкоду від засмічення землі, на 18 млн грн за шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки та на 250 тис грн – за наднормативний скид води із засоленням.

ДОКУМЕНТ

Акт про перевірку складений у вересні, а претензію до компанії Мартосенко підписав 19 жовтня. А вже 25 жовтня Мартосенку прийшов наказ про звільнення. Сам він стверджує, що цьому передувало небажання керівника екоінспекції Андрія Мальованого публікувати інформацію про штраф:

“Ми відправили це все керівництву і хотіли розмістити інформацію на сайті ДЕІ України, але одній із керівниць (відділу регіональної екоінспекції – ред) зателефонували із ДЕІ України і заборонили це робити. Я сказав, щоб цю інформацію розмістили на Фейсбуці, бо це значні збитки і ми передали інформацію про збитки ДЕІ України. На наступному тижні я був звільнений, я про це дізнався будучи на лікарняному”.

Мартосенко каже, що написав звернення до ДБР щодо порушень виявлених при перевірці ГЗК Жеваго. А також, що його юристи оскаржуватимуть його звільнення.

Офіційною підставою для звільнення Мартосенка, за словами Мальованого, було нібито вчинення дисциплінарного проступку – перевищення ним службових повноважень, що жодним чином не пов’язано з перевіркою “Єристівського ГЗК”. Мальований також додає – на сьогодні “Єристівський ГЗК” оштрафовано на 4 тис грн., а інші збитки підприємство має відшкодувати добровільно або ж звернутись до суду. 

Цікаво, що самого керівника Держекоінспекції Андрія Мальованого та його заступника Віктора Канцурака Кабмін звільнив наступного дня після публікації інформації про штраф на сайті ДЕІ 3 листопада. Своє звільнення Мальований із штрафом для компанії Жеваго не пов’язує.

Нагадаємо, що раніше Держекоінспекція штрафувала за порушення екологічних норм компанію “Метінвест” з орбіти олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Тодішнього керівника екоінспекції Єгора Фірсова було звільнено через кілька місяців після цього штрафу. 

Урядовий законопроект №5600, який на старті позиціонували як “антиахметівський”, через потенційне збільшення різних податків для бізнесу олігархів, - на шляху від першої версії Міністерства фінансів і до другого читання у парламенті “розгубив” потенційних десь 20 мільярдів гривень надходжень до бюджету. Зокрема, документ втратив практично всі норми, які найбільше стосувалися рудного бізнесу олігархів Ріната Ахметова, Вадима Новинського, Костянтина Жеваго та Ігоря Коломойського. Про це йдеться в сюжеті Анни Калюжної для Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   «Пекло у раю»: Як окупанти знищували Кінбурнську косу, вбиваючи природу і тероризуючи місцевих

   Одне з найулюбленіших місць українських тревел-блогерів, фанатів «дикого відпочинку» і бердвотчерів зараз більше схоже на локацію для зйомок постапокаліптичного фільму, ніж на туристичну принаду. Кінбурнська коса або ж “українські Мальдіви”, як називали це місце раніше, з самого початку російського вторгнення стала для окупантів плацдармом для артилерійських атак півдня Миколаївщини. 

   Новини

   “Місто під час окупації повернулося у середньовіччя”: історія працівниці онкодиспансеру, яка п’ять місяців прожила у захопленому Херсоні

   Черги за продуктами та готівкою, “віджим” бізнесу, схиляння до “співпраці” і постійний пошук проукраїнсько налаштованих громадян. Все це — “атрибути” восьми місяців окупації Херсону — першого і єдиного з 24 лютого обласного центру, який вдалося захопити росіянам. Олені Грушці, працівниці місцевого онкодиспансеру, вдалося протриматися в окупованому місті майже п’ять місяців. Нині жінка мешкає в Одесі, каже, що “клімат тут схожий на херсонський, та й близько до дому”, і чекає на можливість повернутися у вже звільнене Збройними силами, але ще дуже вразливе місто.

   Новини

   Оточення керівника ОП проігнорувало запитання про те, як потрапило в наглядову раду “Укрнафти”

   Після примусового відчуження акцій п’яти підприємств в управління Міноборони, в наглядовій раді щонайменше одного з них — ПАТ “Укрнафта” — з’явились представники команди керівника ОП Андрія Єрмака. Редакція Bihus.Info запитала їх, як відбулися ці призначення.