Важливо
Новини

Керівника регіональної екоінспекції звільнили після штрафу компанії Жеваго на майже 800 млн грн

FacebookTwitterTelegram
Державна екологічна інспекція Центрального округу (Полтавська та Черкаська обл) виписала штраф “Єристівському ГЗК”, який займається видобуванням руди і належить олігарху Костянтину Жеваго, на близько 800 млн грн – за захоплення і засмічення земельної ділянки. Та вже через тиждень після цього керівництво Державної екоінспекції видало наказ про звільнення керівника цього регіонального відділення. Про це повідомляє Bihus.Info.

Штраф, після проведеної перевірки, виписав Євгеній Мартосенко – на той момент керівник регіонального підрозділу екоінспекції. В протоколі перевірки йдеться про те, що на 770 млн грн  компанію оштрафували за шкоду від засмічення землі, на 18 млн грн за шкоду, заподіяну внаслідок самовільного зайняття земельної ділянки та на 250 тис грн – за наднормативний скид води із засоленням.

ДОКУМЕНТ

Акт про перевірку складений у вересні, а претензію до компанії Мартосенко підписав 19 жовтня. А вже 25 жовтня Мартосенку прийшов наказ про звільнення. Сам він стверджує, що цьому передувало небажання керівника екоінспекції Андрія Мальованого публікувати інформацію про штраф:

“Ми відправили це все керівництву і хотіли розмістити інформацію на сайті ДЕІ України, але одній із керівниць (відділу регіональної екоінспекції – ред) зателефонували із ДЕІ України і заборонили це робити. Я сказав, щоб цю інформацію розмістили на Фейсбуці, бо це значні збитки і ми передали інформацію про збитки ДЕІ України. На наступному тижні я був звільнений, я про це дізнався будучи на лікарняному”.

Мартосенко каже, що написав звернення до ДБР щодо порушень виявлених при перевірці ГЗК Жеваго. А також, що його юристи оскаржуватимуть його звільнення.

Офіційною підставою для звільнення Мартосенка, за словами Мальованого, було нібито вчинення дисциплінарного проступку – перевищення ним службових повноважень, що жодним чином не пов’язано з перевіркою “Єристівського ГЗК”. Мальований також додає – на сьогодні “Єристівський ГЗК” оштрафовано на 4 тис грн., а інші збитки підприємство має відшкодувати добровільно або ж звернутись до суду. 

Цікаво, що самого керівника Держекоінспекції Андрія Мальованого та його заступника Віктора Канцурака Кабмін звільнив наступного дня після публікації інформації про штраф на сайті ДЕІ 3 листопада. Своє звільнення Мальований із штрафом для компанії Жеваго не пов’язує.

Нагадаємо, що раніше Держекоінспекція штрафувала за порушення екологічних норм компанію “Метінвест” з орбіти олігархів Ріната Ахметова та Вадима Новинського. Тодішнього керівника екоінспекції Єгора Фірсова було звільнено через кілька місяців після цього штрафу. 

Урядовий законопроект №5600, який на старті позиціонували як “антиахметівський”, через потенційне збільшення різних податків для бізнесу олігархів, - на шляху від першої версії Міністерства фінансів і до другого читання у парламенті “розгубив” потенційних десь 20 мільярдів гривень надходжень до бюджету. Зокрема, документ втратив практично всі норми, які найбільше стосувалися рудного бізнесу олігархів Ріната Ахметова, Вадима Новинського, Костянтина Жеваго та Ігоря Коломойського. Про це йдеться в сюжеті Анни Калюжної для Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.