Важливо
Блоги

Керівник ДБР подав на конкурс презентацію, ймовірно створену його підлеглою

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

В.о. Директора ДБР Олексій Сухачов подав на конкурс на посаду Директора Державного бюро розслідувань, який зараз триває, презентацію, в метаданих якої авторкою вказана його підлегла. При цьому Сухачов стверджує, що повністю створював свою конкурсну презентацію сам. Про це йдеться в матеріалі Данила Мокрика для Bihus.Info.

“Я її (презентацію – ред.) готував сам, тому що я понад вже місяць працюю без вихідних, і в суботу-неділю перебуваю на робочому місці за адресою розташування Бюро”, – запевнив Олексій Сухачов на засіданні Конкурсної комісії, яке відбулося 8 грудня. 

Андрій Козлов, член Комісії, яка в даний час обирає Директора ДБР, звернув увагу на те, що в метаданих файлу презентації авторкою вказаний не Сухачов, а користувачка “Катерина Лахно”. Останнім користувачем, який зберігав файл, також вказана “Катерина”.

“Я можу пояснити, чому так сталося. Презентацію я готував на Макбуці, там встановлена програма Keynote. Я не зміг відкрити її в системі Windows. А Катерина Лахно є працівницею, яка спеціалізується на комп’ютерній техніці. І я її попросив, щоб вона переформатувала в Powerpoint, щоб я її відкрив, і закачала мені в нужному ресурсі”, – пояснив в.о. Директора ДБР.

Катерина Лахно нині є працівницею Державного бюро розслідувань. До того вона працювала в НАБУ – в Управлінні зовнішніх комунікацій. Там до її посадових обов’язків входило саме створення презентацій.

Член Конкурсної комісії Андрій Козлов звернув увагу на те, що презентація виконана дуже професійно. 

У коментарі для Bihus.Info він пояснив, що використання роботи підлеглої для підготовки презентації на конкурс може бути зловживанням.

“У мене є велике бажання подивитися на її посадову інструкцію, чим вона займається зараз в ДБР. Очевидно, що це (підготовка презентацій – ред.) – її профіль. І якщо виявиться, що використана праця особи, яка знаходиться в підпорядкуванні, то це – не   нормально, на мою думку. Виграти конкурс – це приватний інтерес”, – сказав Козлов.

На конкурсі на посаду Директора ДБР замість традиційних тестів на знання законодавства і на загальні навички кандидати здають підготовані заздалегідь презентації на тему покращення роботи Державного бюро розслідувань.

Олексій Сухачов, який нині виконує обов’язки керівника ДБР, вже має неуспішний досвід із тестуванням на знання законодавства і вміння його застосовувати. Під час атестації в Генеральній прокуратурі наприкінці 2019 року він не набрав прохідний бал, через що був звільнений. Олексій Сухачов оскаржував своє звільнення з Генпрокуратури в суді, і результати його тестування вказані у відповідному судовому рішенні: Сухачов набрав 61 бал за прохідного бар’єру на рівні 70 балів.

На поточному конкурсі на посаду Директора ДБР Олексій Сухачов є лідером, маючи перед фінальним етапом найвищу кількість балів. Разом із ним до фінального етапу потрапили керівник і заступник керівника Управління забезпечення особистої безпеки ДБР – Олександр Козленко та Сергій Мережко.

Член Конкурсної комісії Андрій Козлов за допомогою спеціалізованої комп’ютерної програми визначив, що презентації Козленка і Мережка є ідентичними на 34%. Козлов поставив цим кандидатам найнижчі бали серед усіх кандидатів, однак решта членів Комісії оцінила їхні презентації дуже високо.

Загалом на конкурс на посаду Директора ДБР цього року подалося 11 осіб. З них до конкурсу було допущено 7 кандидатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.