Важливо
Блоги

Керівник ДБР подав на конкурс презентацію, ймовірно створену його підлеглою

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

В.о. Директора ДБР Олексій Сухачов подав на конкурс на посаду Директора Державного бюро розслідувань, який зараз триває, презентацію, в метаданих якої авторкою вказана його підлегла. При цьому Сухачов стверджує, що повністю створював свою конкурсну презентацію сам. Про це йдеться в матеріалі Данила Мокрика для Bihus.Info.

“Я її (презентацію – ред.) готував сам, тому що я понад вже місяць працюю без вихідних, і в суботу-неділю перебуваю на робочому місці за адресою розташування Бюро”, – запевнив Олексій Сухачов на засіданні Конкурсної комісії, яке відбулося 8 грудня. 

Андрій Козлов, член Комісії, яка в даний час обирає Директора ДБР, звернув увагу на те, що в метаданих файлу презентації авторкою вказаний не Сухачов, а користувачка “Катерина Лахно”. Останнім користувачем, який зберігав файл, також вказана “Катерина”.

“Я можу пояснити, чому так сталося. Презентацію я готував на Макбуці, там встановлена програма Keynote. Я не зміг відкрити її в системі Windows. А Катерина Лахно є працівницею, яка спеціалізується на комп’ютерній техніці. І я її попросив, щоб вона переформатувала в Powerpoint, щоб я її відкрив, і закачала мені в нужному ресурсі”, – пояснив в.о. Директора ДБР.

Катерина Лахно нині є працівницею Державного бюро розслідувань. До того вона працювала в НАБУ – в Управлінні зовнішніх комунікацій. Там до її посадових обов’язків входило саме створення презентацій.

Член Конкурсної комісії Андрій Козлов звернув увагу на те, що презентація виконана дуже професійно. 

У коментарі для Bihus.Info він пояснив, що використання роботи підлеглої для підготовки презентації на конкурс може бути зловживанням.

“У мене є велике бажання подивитися на її посадову інструкцію, чим вона займається зараз в ДБР. Очевидно, що це (підготовка презентацій – ред.) – її профіль. І якщо виявиться, що використана праця особи, яка знаходиться в підпорядкуванні, то це – не   нормально, на мою думку. Виграти конкурс – це приватний інтерес”, – сказав Козлов.

На конкурсі на посаду Директора ДБР замість традиційних тестів на знання законодавства і на загальні навички кандидати здають підготовані заздалегідь презентації на тему покращення роботи Державного бюро розслідувань.

Олексій Сухачов, який нині виконує обов’язки керівника ДБР, вже має неуспішний досвід із тестуванням на знання законодавства і вміння його застосовувати. Під час атестації в Генеральній прокуратурі наприкінці 2019 року він не набрав прохідний бал, через що був звільнений. Олексій Сухачов оскаржував своє звільнення з Генпрокуратури в суді, і результати його тестування вказані у відповідному судовому рішенні: Сухачов набрав 61 бал за прохідного бар’єру на рівні 70 балів.

На поточному конкурсі на посаду Директора ДБР Олексій Сухачов є лідером, маючи перед фінальним етапом найвищу кількість балів. Разом із ним до фінального етапу потрапили керівник і заступник керівника Управління забезпечення особистої безпеки ДБР – Олександр Козленко та Сергій Мережко.

Член Конкурсної комісії Андрій Козлов за допомогою спеціалізованої комп’ютерної програми визначив, що презентації Козленка і Мережка є ідентичними на 34%. Козлов поставив цим кандидатам найнижчі бали серед усіх кандидатів, однак решта членів Комісії оцінила їхні презентації дуже високо.

Загалом на конкурс на посаду Директора ДБР цього року подалося 11 осіб. З них до конкурсу було допущено 7 кандидатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

   Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

   Новини

   Гостомельські проплати на відбудову “зачистили” після того, як ними зацікавилися журналісти

   Інформація про проплати Гостомельської селищної військової адміністрації зникла з державного порталу публічних фінансів після того, як журналісти виявили серед контрагентів низку підставних отримувачів коштів. Про це повідомляє Bihus.Info.

   Новини

   У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

   За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.