Керівник Державіаслужби пробачив Коломойському борг у $4 000 000 за порадою юриста МАУ
У 2014 році Державіаслужба планувала заборонити доступ до нових авіамаршрутів […]
У 2014 році Державіаслужба планувала заборонити доступ до нових авіамаршрутів компаніям, які мають заборгованість перед державою. Однак тодішній голова Державіаслужби Денис Антонюк, який більшу частину професійного життя працював в МАУ, після консультацій з юристом МАУ, погодився прибрати вимогу щодо сплати боргів. Про це йдеться в сюжеті Аліса Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Найбільший перевізник країни, «Міжнародні авіалінії України» Ігоря Коломойського та Арона Майберга, 2014-го почав накопичувати борг зі сплати авіаційного збору. Авіакомпанії закладають збір у вартість квитка і надалі мають перераховувати в Державний спецфонд.
Вимога сплатити борги, щоб отримати дозвіл на новий маршрут, була зафіксована в проекті нового Порядку надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній. Документ готували спеціалісти Державіаслужби. Коли ж він потрапив до тодішнього очільника Служби Дениса Антонюка, ця вимога зникла.
Детективи Національного антикорупційного бюро з’ясували, як це трапилося. Денис Антонюк відправив Порядок на узгодження юристу Дмитру Денісову. Це засновник адвокатської компанії «Правочин», яка у 2010-2015 рр. обслуговувала МАУ в юридичних питаннях. Дмитро Денісов серед іншого викреслив з документу вимогу щодо сплати боргів і повернув документ Денису Антонюку. Тодішній голова Державіаслужби підписав його без цієї вимоги.
Денис Антонюк вважає, що вчинив правильно. «Не вішайте на нас чужу функцію! Ми можемо перевірити, літаки справні чи ні, люди, які літають за штурвалом, сертифіковані чи ні, а ось сплачені чи не сплачені, вчасно чи невчасно податки, це не сюди, це не в Державіаслужбу, – вважає екс-посадовець. – Якщо МАУ винна державі грошей, це мусить вирішуватипрокуратура, Мінфін та податкова».
На думку детективів Національного антикорупційного бюро, це дозволило МАУ продовжувати збирати збір з громадян і не перераховувати його державі. У 2014-2015 рр. МАУ зібрали з пасажирів понад $4 000 000 авіазбору і залишили собі.
Наразі авіакомпанія Коломойського намагається довести в адмінсуді, що Державіаслужба не мала права виставляти їй рахунки на сплату авіазбору, який сама МАУ стягувала з пасажирів, оскільки збір не був чітко виписаний в законодавстві. Позов у першій інстанції МАУ програла в листопаді 2016-го.
Попри це голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький з листопада не підписує підозри президенту та головному бухгалтеру МАУ, а також екс-голові Державіаслужби.
Дивіться повний випуск програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” про корупційні схеми МАУ та “амнезію” чиновників при заповненні декларації.
________________________________
У підготовці матеріалу використовувалась інформаційно-аналітична платформа Youcontrol. Youcontrol – повне досьє на кожну компанію України.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.