Спецтема:

Канцелярська Сотня - серед лауреатів премії Open Data Award

ГО Канцелярська Сотня була визнана кращою у сфері використання відкритих даних в журналістиці. За перемогу в номінації Open Data Media Award також змагались ГО " Агенція журналістики даних" і VOX Ukraine.
Канцелярська Сотня - серед лауреатів премії Open Data Award

Нагородження відбулось 21 вересня в рамках першого загальноукраїнського форуму розвитку та застосування відкритих даних Open Data Forum 2017, що проходив у Мистецькому Арсеналі.

Відзнаку Open Data Awards отримали лідери з розвитку відкритих даних в Україні - серед громадянського суспільства, бізнесу та органів влади. Переможців було визначено у 6-ти номінаціях:
- Open Data Media Award - Канцелярська сотня,
- Open Data Business Award - OpenDataBot,
- Open Data Leader Award - Андрій Газін,
- Open Data City Award - Львівська міська рада,
- Open Data Government Award - Міністерство юстиції України,
- Open Data Social Impact Award - Офіс ефективного регулювання BRDO.
Крім цього, журі відзначило Дніпровську міську раду відзнакою “Прорив року”.

За перемогу в номінації Open Data Media Award у фіналі також змагались VOX Ukraine і ГО "Агенція журналістики даних".

З моменту створення, активістами Канцелярської Сотні було реалізовано чимало потужних проектів у сфері відкритих даних, серед яких:
- Декларації - найбільша в Україні база декларацій українських чиновників, що містить як оцифровані паперові, так і електронні декларації. 
- ГарнаХата - пошук чиновників серед власників елітної нерухомості.
- Вулик - система подрібнення масштабних задач та розподілу їх між волонтерами.
- Helpus - побудована на базі Вулика система збору інформації про кандидатів на посади. Була створена для відбору нової поліції та передана конкурсному комітету.
- pep.org.ua - база даних осіб, що мають політичний вплив. Створена у партнерстві із Центром протидії корупції. Підтримується та наповнюється ЦПК для відділів фінансового моніторингу європейських банків.
- posipaky.info - база даних помічників народних депутатів. Створена за матеріалами Слідство.інфо.
- а також новостворений портал posipaky-2.info з інформацією про помічників депутатів обласних і міських рад обласного значення.

Реалізація цих проектів стала можливою завдяки підтримці таких організацій, як Internews NetworkПрограма розвитку ООН в Україні, Інститут висвітлення війни та миру (IWRP), а також Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні.

Довідково:

Open Data Forum цього року вперше відбувся у Києві та зібрав  представників центральної та міської влади, українських та міжнародних експертів, громадських активістів та стартап-спільноту навколо теми розвитку та застосування відкритих даних в Україні.

Організатор Форуму – Державне агентство з питань електронного урядування України в партнерстві з проектом Фонду «Євразія» «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах», за підтримки USAID i UK AID.