Важливо
Новини

Кабмін систематично не призначає на посади людей, які перемагають на конкурсах на державну службу

FacebookTwitterTelegram
Журналісти Bihus.Info проаналізували як відбуваються конкурси на топові посади в державі і виявили, що в багатьох випадках Кабмін ігнорує рішення конкурсних комісій або ж сама конкурсна комісія усуває кандидатів, які з різних причин не є вигідними для Офісу Президента. Подібне вже відбувалося під час конкурсів на обрання керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки, а також членів НКРЕКП. Про це йдеться в сюжеті Анни Калюжної для Bihus.Info.

На сайті Національного агентства України з питань державної служби помітно, що на більшість ТОП-посад в державі постійно оголошують повторні конкурси. З відповіді агентства на запит журналістів стає зрозуміло, що у більшості випадків повторні конкурси відбуваються через те, що орган, який має обрати з відібраних конкурсною комісією переможців і призначити когось з них (переважно Кабмін) протягом 44 днів не робить цього. Згідно із законодавством в такому разі урядовці оголошують повторний конкурс.

6217 дод

І поки конкурс не відбувся – Кабмін може призначити потрібну людину, яка очолюватиме орган в статусі в.о. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не став називати конкретні причини чому уряд не призначає того чи іншого посадовця. Але цікавим є той факт, що у період, коли парламент тимчасово скасував проведення конкурсів через оголошений в країні карантин, Кабінет міністрів без проблем знайшов і призначив 91-го топ-посадовця. А коли конкурси поновили – з призначеннями знову почалися проблеми. Це може означати, що в Уряді намагаються “відсіяти” кадри, які з якихось причин не влаштовують владу.

Є й конкурси, в яких неможливо призначити повторний відбір, бо це не передбачено Законом. Так, наприклад, Кабмін вже двічі поспіль провалив призначення членів тарифної комісії НКРЕКП. Спочатку тут просто відмовились призначати  Руслана Машляковського (який вже раніше працював в НКРЕКП) чи Костянтина Ущаповського (який раніше працював в “Енергоатомі” і НЕК “Укренерго”), хоча за Законом мали обрати одного з них. Стенограма засідання Уряду, яка опинилася в розпорядженні журналістів видання “Новое время”, свідчить про те, що призначати людей не хотів особисто прем’єр Денис Шмигаль.

Згодом Кабінет міністрів знову не призначив жодного з обраних конкурсною комісією кандидатів на ще одну вакантну посаду в НКРЕКП.

Окремо журналісти звернули увагу й на конкурси, які мали визначити керівників двох надважливих органів – Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки. Конкурс в САП триває вже більше року і регулярно затягується. Відбіркова комісія кілька разів зривала засідання, бо частина її членів, близьких до функціонерів з Офісу Президента, просто не з’являлись на нього. У “Центрі протидії корупції” переконані, що причина в тому, що у фінал конкурсу просто вийшли кандидати, які не влаштовують Банкову. Це, зокрема, детектив НАБУ Олександр Клименко, який раніше займався справою заступника голови ОП Олега Татарова у справі з квартирними аферами “Укрбуду”. Раніше наші колеги з програми Схеми з’ясували, що значна частина конкурсної комісії так чи інакше перетинались по роботі із Татаровим. 

БЕБ же є новим органом, який мав би замінити собою податкову міліцію, але при цьому конкурс на його керівника виграв саме колишній очільник податкової міліції Вадим Мельник. Переможцем його називали задовго до закінчення конкурсу. Цікаво, що його конкурента на конкурсі – екс-секретаря РНБО Олександра Данилюка – просто не допустили до конкурсу за дуже дивних обставин – нібито через те, що його міжнародний диплом не перевірило українське Міністерство освіти.

Юрист проєкту «Свої Люди» Віталій Гусак спільно з журналісткою “Лабораторії Викриттів” Анастасією Зубовою добились надання інформації про депутатські звернення/запити до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині. Після двох відмов юрист з журналісткою звернулись до Офісу Омбудсмена, де визнали відмову незаконною. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Комунальні “Харківські тепломережі” віддали 150 млн оточенню свого ж директора

   150 млн грн за півроку. Саме на таку суму отримала підрядів від комунального підприємства “Харківські теплові мережі” новенька фірма, яка пов’язана з керівником цього підприємства Василем Скопенко.

   Новини

   “Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

   У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

   Новини

   Як викладачі Київського національного університету культури і мистецтв Поплавського у 2020-му спонсорували партію Поплавського

   Понад один мільйон гривень – саме стільки у 2020 році “Аграрна партія” офіційно отримала від своїх донорів. Прихильники політсили перераховували від 450 гривень до 200 тисяч. Найбільш щедрими та активними прихильниками партії стали викладачі та співробітники Київського національного університету культури і мистецтв, президентом якого є Михайло Поплавський. Можливо, це пов’язано з тим, що у тому ж році головою “Аграрної партії” став… Михайло Поплавський.