Важливо
Новини

Кабмін систематично не призначає на посади людей, які перемагають на конкурсах на державну службу

FacebookTwitterTelegram
Журналісти Bihus.Info проаналізували як відбуваються конкурси на топові посади в державі і виявили, що в багатьох випадках Кабмін ігнорує рішення конкурсних комісій або ж сама конкурсна комісія усуває кандидатів, які з різних причин не є вигідними для Офісу Президента. Подібне вже відбувалося під час конкурсів на обрання керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки, а також членів НКРЕКП. Про це йдеться в сюжеті Анни Калюжної для Bihus.Info.

На сайті Національного агентства України з питань державної служби помітно, що на більшість ТОП-посад в державі постійно оголошують повторні конкурси. З відповіді агентства на запит журналістів стає зрозуміло, що у більшості випадків повторні конкурси відбуваються через те, що орган, який має обрати з відібраних конкурсною комісією переможців і призначити когось з них (переважно Кабмін) протягом 44 днів не робить цього. Згідно із законодавством в такому разі урядовці оголошують повторний конкурс.

6217 дод

І поки конкурс не відбувся – Кабмін може призначити потрібну людину, яка очолюватиме орган в статусі в.о. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не став називати конкретні причини чому уряд не призначає того чи іншого посадовця. Але цікавим є той факт, що у період, коли парламент тимчасово скасував проведення конкурсів через оголошений в країні карантин, Кабінет міністрів без проблем знайшов і призначив 91-го топ-посадовця. А коли конкурси поновили – з призначеннями знову почалися проблеми. Це може означати, що в Уряді намагаються “відсіяти” кадри, які з якихось причин не влаштовують владу.

Є й конкурси, в яких неможливо призначити повторний відбір, бо це не передбачено Законом. Так, наприклад, Кабмін вже двічі поспіль провалив призначення членів тарифної комісії НКРЕКП. Спочатку тут просто відмовились призначати  Руслана Машляковського (який вже раніше працював в НКРЕКП) чи Костянтина Ущаповського (який раніше працював в “Енергоатомі” і НЕК “Укренерго”), хоча за Законом мали обрати одного з них. Стенограма засідання Уряду, яка опинилася в розпорядженні журналістів видання “Новое время”, свідчить про те, що призначати людей не хотів особисто прем’єр Денис Шмигаль.

Згодом Кабінет міністрів знову не призначив жодного з обраних конкурсною комісією кандидатів на ще одну вакантну посаду в НКРЕКП.

Окремо журналісти звернули увагу й на конкурси, які мали визначити керівників двох надважливих органів – Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки. Конкурс в САП триває вже більше року і регулярно затягується. Відбіркова комісія кілька разів зривала засідання, бо частина її членів, близьких до функціонерів з Офісу Президента, просто не з’являлись на нього. У “Центрі протидії корупції” переконані, що причина в тому, що у фінал конкурсу просто вийшли кандидати, які не влаштовують Банкову. Це, зокрема, детектив НАБУ Олександр Клименко, який раніше займався справою заступника голови ОП Олега Татарова у справі з квартирними аферами “Укрбуду”. Раніше наші колеги з програми Схеми з’ясували, що значна частина конкурсної комісії так чи інакше перетинались по роботі із Татаровим. 

БЕБ же є новим органом, який мав би замінити собою податкову міліцію, але при цьому конкурс на його керівника виграв саме колишній очільник податкової міліції Вадим Мельник. Переможцем його називали задовго до закінчення конкурсу. Цікаво, що його конкурента на конкурсі – екс-секретаря РНБО Олександра Данилюка – просто не допустили до конкурсу за дуже дивних обставин – нібито через те, що його міжнародний диплом не перевірило українське Міністерство освіти.

Юрист проєкту «Свої Люди» Віталій Гусак спільно з журналісткою “Лабораторії Викриттів” Анастасією Зубовою добились надання інформації про депутатські звернення/запити до Головного управління Держгеокадастру на Кіровоградщині. Після двох відмов юрист з журналісткою звернулись до Офісу Омбудсмена, де визнали відмову незаконною. 

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.