ICU екс-партнерів Гонтаревої намагається приховати, в кого придбала виведені з БГ Банку облігації

Фінансова група ICU обіцяє і далі судитися з Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку через інформацію про рух облігацій внутрішньої держпозики, які 4 листопада 2014 року були виведені з банкрутуючого БГ Банку і через 10 днів опинилися у власності групи ICU. Серед підстав для наступних позовів в ICU вказують «надання недостовірної, неточної, викривленої інформації» про групу.
Фінансова група ICU обіцяє і далі судитися з Нацкомісією з цінних паперів та фондового ринку через інформацію про рух облігацій внутрішньої держпозики, які 4 листопада 2014 року були виведені з банкрутуючого БГ Банку і через 10 днів опинилися у власності групи ICU. Серед підстав для наступних позовів в ICU вказують «надання недостовірної, неточної, викривленої інформації» про групу. Про це йдеться в матеріалі Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
Журналісти звернулися до ICU з проханням пояснити, яку саме інформацію, надану Нацкомісією, в компанії вважають викривленою та недостовірною. У відповідь в ICU наголосили, що група придбала згадані облігації «в центрального контрагента – ПАТ «Розрахунковий центр».
Насправді «Розрахунковий центр» є лише посередником між продавцем та покупцем цінних паперів, через якого проходять розрахунки. Таким чином в ICU намагаються уникнути згадок про те, що продавцем облігацій групі виявилося сумнівне ТОВ «Калина Трейд».
Натомість з відповіді Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку випливає, що ОВДП групі ICU продала саме ТОВ «Калина Трейд». Цю фірму ДФС називає податковою ямою. Вона цікава тим, що близька до Вадима Дратвера, екс-заступника голови правління БГ Банку. Нині Дратвер – єдиний підозрюваний у справі про виведення з банку облігацій номіналом $4,7 млн. Саме він, за даними слідчих, провів сумнівну операцію, продавши цінні папери за 8,3 тис грн.
Про близькість «Калини» до підозрюваного у виконанні афери з виведення облігацій говорять два факти. Інтереси ТОВ «Калина Трейд» в судах представляв Олександр Білінський, який зараз є захисником Вадима Дратвера. А засновником та директором «Калини» записаний Дмитро Гірніченко, товариш Дратвера.
Сам Вадим Дратвер, якого оголошували в розшук, затриманий і перебуває під вартою. За словами адвоката Олександра Білінського, його підзахисний свою вину не визнає.
Нагадаємо, інформація про компанії, до яких потрапили виведені з БГ Банку облігації, була надана народному депутату Олексію Мушаку (БПП) після виходу першого сюжету програми «Наші гроші» про оборудки в цьому банку напередодні його банкрутства.
У подальшому група ICU звернулася до НКЦПФР з проханням надати завірені копії депзвернення Олексія Мушака, відповіді на нього та низку інших документів. Після чого розпочала судитися з НКЦПФР. Матеріали судових рішень можна знайти тут і тут. Обидва позови групи суди задовольняти відмовились. Наразі зміст наданої Нацкомісією відповіді в судах не оскаржувався.
Нагадаємо, що “Наші гроші” вже розповідали про весь ланцюг з цінними паперами від БГ Банку до ICU. Більш детально дивіться т��т.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.