Харківська поліція не побачила злочину в нападі на журналістів під резиденцією партнера Авакова і приховувала це

Кримінальне провадження про пограбування знімальної групи телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом” під час зйомки маєтку нарфронтівця Ігоря Котвіцького закрите. Цю інформацію харківські слідчі і прокурори приховували майже чотири місяці - з грудня 2017 р.
Лише наприкінці березня 2018 р., після низки звернень, редакція дізналася про закриття провадження і отримала копію відповідної постанови.
Нагадаємо, 10 квітня 2017 року журналісти телепрограми проводили відеозйомку коптером маєтку у харківській “Рубльовці”, яким користується народний депутат Ігор Котвіцький. Зйомка здійснювалась для сюжету про використання спецпризначенців Національної поліції для безкоштовної охорони депутата-мільйонера Котвіцького і його нерухомості.
Під час зйомки чоловік із закритого котеджного містечка (Горошко Олександр Іванович), в якому розташована резиденція Котвіцького, підійшовши з-за спини, без жодних запитань чи пояснень схопив оператора за горло, вихопив планшет для управління коптером і утік на автомобілі. Журналіст зафіксувала на відео момент нападу та подальші пояснення грабіжника, якого знімальна група незабаром розшукала в котеджному містечку.
Нападник пояснив журналістам, що віддав планшет охороні маєтку народного депутата. Знімальна група одразу ж зафіксувала, що маєток охороняють співробітники поліції особливого призначення.
У постанові про закриття провадження також зазначено, що грабіжник “направився з планшетом до будиночку охорони, в якому були співробітники поліції. Після чого він вийшов і пішов до себе додому без планшета”.
Попри те, що планшет майже одразу після пограбування опинився у співробітників поліції, його не повернули знімальній групі навіть після закриття провадження, яке відбулося майже чотири місяці тому.
Справу про напад закрили 4 грудня 2017 р. постановою старшого слідчого СВ Харківського ВП ГУНП в Харківській області капітана поліції Пілюшенко Ю.М. Провадження було кваліфіковане за статтями 186. ч. 2 (грабіж, поєднаний з насильством) і ст. 171 ч.1 (умисне перешкоджання законній профдіяльності журналістів) КК України.
Слідчий Пілюшенко вирішив, що у діях нападника немає складу кримінальних правопорушень.
Постанова про закриття провадження зобов’язувала направити її копію потерпілому і заявнику. Однак слідчий тримав її в секреті від потерпілих з грудня 2017 р. Лише наприкінці березня, після низки звернень журналістів до міської та обласної прокуратури, редакція дізналася про закриття справи і отримала копію постанови.
Жодних слідчих дій, окрім відбирання заяв і відеодоказів у день нападу, зі знімальною групою не проводилося, навіть після звернень потерпілих з проханням зробити це.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
Проросійського блогера Шарія затримали в Іспанії
4 травня правоохоронці Іспанії затримали багаторазового фігуранта розслідувань Bihus.Info, проросійського пропагандиста Анатолія Шарія. СБУ підозрює Шарія у державній зраді.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.