ГПУ вийшла на компанію з орбіти Медведчука у справі тютюнового монополіста

Слідчі Департаменту ГПУ з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки встановили, що гроші з монопольного дистриб’ютора цигарок «Тедіс Україна» виводилися, зокрема, на структуру, якою керували люди Віктора Медведчука.
Про це ідеться в сюжеті Аліси Юрченко для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».
За даними слідства, 2,5 мільярди, отримані «Тедісом» на цигарковій дистриб’юції, були виведені з-під оподаткування на десяток вітчизняних фірм за договорами про поворотну фінансову допомогу.
«Окремі суб’єкти господарювання, на які надавалась ця поворотна фінансова допомога, а потім скеровувалась далі на офшорні компанії, – це фіктивні підприємства, – розповідає Володимир Гуцуляк, начальник Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки. – Коли гроші перераховуються на фіктивні підприємства, ви розумієте, що про повернення їх бути не може».
Серед компаній, на які виводилися гроші з «Тедіса» через договори про поворотну фінансову допомогу, є «Північно-Східна добувна компанія» («ПСДК»).
«Ми приходили у всі компанії, які були адресатами цієї допомоги. Ми її не пов’язуєм з якимись політичними чи іншими постаттями», – розповів Володимир Гуцуляк. – І про Віктора Медведчука як людину, яка може мати причетність до цієї компанії, я від вас почув вперше».
Директором цієї фірми-прокладки раніше працював юрист з орбіти Медведчука Микита Поз. Він також є співвласником компанії «Консул-Україна». Цю фірму вказав своїм місцем роботи на момент обрання до Верховної Ради народний депутат від Опозиційного блоку Тарас Козак.
Нардеп Козак входить до найближчого оточення Віктора Медведчука, має приймальню в тому ж столичному будинку, що й офіс кума Володимира Путіна та його громадського руху «Український вибір». Народний депутат Сергій Лещенко називає Медведчука і Козака бізнес-партнерами. А журналісти програми «Схеми» зафіксували, що вони разом літають з Москви до Києва.
Тарас Козак є міноритарним власником «Тедісу», з якого виводилися кошти на «Північно-Східну добувну компанію», раніше очолювану екс-керівником Козака Микитою Позом. Козак – бенефіціар кіпрської Havanor Management Limited, яка володіє часткою в «Тедісі».
У розмові з журналістом програми «Наші гроші з Денисом Бігусом» Тарас Козак визнав, що є номінальним власником кіпріотів, які володіють «Тедісом». Однак справжнього власника не назвав.
За даними ЛІГА.нет, «Тедіс Україна» («Мегаполіс-Україна») на вітчизняний ринок привів Віктор Медведчук. У компанії це спростовували. Там також заявляють, що серед бенефіціарів «Тедісу» більше немає громадян Росії. Нагадаємо, один з яких – Ігор Кєсаєв – власник заводу, що виробляє зброю для російської армії.
Згідно з матеріалами журналістських розслідувань, Тарас Козак, Микита Поз і фірми, від імені яких вони діють, пов’язують Медведчука ще з низкою бізнесових активів. Поставками в Україну вугілля, яке за своїми властивостями відповідало вугіллю з непідконтрольних шахт Донбасу. Мережею заправок і нафтопроводом “Прикарпатзападтранс”, через санкції проданих росіянами в Україні. І новими потужними постачальниками російського скрапленого газу.
Під час підготовки матеріалу було використано систему моніторингу CONTR AGENT від ЛІГА:ЗАКОН.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!





Новини
Усі новиниЖитло на колесах та одинокі вовки: типові деклараційні порушення і що з ними робити
1 квітня для українських чиновників закінчився строк подання електронних декларацій за 2020 рік. За інформацією НАЗК, за період кампанії декларування до Реєстру надійшло майже 800 тис декларацій. Які ж найпоширеніші помилки та порушення в деклараціях вчиняють посадовці? І що робити, якщо ви помітили таке порушення? Пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.
Верховний Суд вважає, що в ОП не довели відсутність у Президента записів розмов активістів
Верховний суд ухвалив остаточне рішення за позовом активіста Дмитра Сінченка до президента щодо ненадання записів розмов активістів акції “Ні капітуляції!”. Суд частково задовольнив вимоги позову і визнав, що відзив Офісу Президента щодо відсутності в ОП записів розмов активістів, не доводить відсутність у президента цієї інформації.
Компанія дружини Кернеса хоче семиповерховий ТЦ в історичному центрі Харкова
Компанія “Діамант 2006”, власницею якої кілька тижнів тому стала дружина покійного мера Харкова Геннадія Кернеса Оксана Гайсинська, хоче будувати багатоповерховий торгівельний комплекс в історичній частині міста попри спротив чиновників. Про це розповіли журналісти Bihus.Info.