Ми вплинули

ГПУ відкрила провадження по “літієвій ліцензії” для оточення Кононенко-Насалика

FacebookTwitterTelegram

Генеральна прокуратура зареєструвала кримінальне провадження стосовно службових осіб Державної служби геології і надр та ТОВ "Петро-Консалтинг". Фігурантів виробництва підозрюють у замаху на привласнення корисних копалин в особливо великих розмірах.

Про це у своєму блозі на УП написав народний депутат Рябчин Олексій (“Батьківщина”).

За даними Рябчина, у березні фірма з метою здійснення планової діяльності почала обов’язкову процедуру оцінки впливу на навколишнє середовище.

У квітні відбулося засідання громадської ради при Великоновоселківській райдержадміністрації, на якому не була підтримана діяльність “Петро-Консалтинг” по розробці літієвих родовищ.

Громадська рада направила лист до Міністерства екології з проханням надати роз’яснення щодо вибору ділянки для видобутку літієвих руд, впливу на навколишнє середовище та здоров’я людей і провести громадські слухання з цих питань.

Нагадаємо, раніше журналісти програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” з’ясували, що компанія, пов’язана з оточенням нардепа від БПП Ігоря Кононенка та міністра енергетики Ігоря Насалика – “Петро-Конслатінг” поза конкурсом отримала спецдозвіл на розробку 14 мільйонів тон літієвої руди. Про це йдеться у розслідуванні Надії Бурдєй “Літієва лихоманка”.

Спеціальний дозвіл на розробку Шевченкіського родовища (Донецька обл) компанія “Петро-Консалтинг” отримала у 2018 році, уникнувши конкурсу завдяки процедурі “апробації”. Компанія ніби “переоцінила” документи на відкрите ще 1982-го року родовище.

У відповідь на запит журналістів Держгеонадра відмовились назвати обсяг запасів руди на Шевченківському родовищі, посилаючись на наказ СБУ, яким засекречено обсяг запасів літієвих руд в Україні.

Водночас після візиту журналістів програми із запитом, компанія оприлюднила дані про запаси отриманого нею родовища. Вони складають 14 мільйонів тон літієвої руди. При місткості літію у руді близько 1%, вартість запасів родовища складає понад 2,5 мільярдів доларів (ринкова вартість металу – 20 тис доларів за тону).

Формальними власниками “Петро-Консалтінгу” є ресторатор зі Львова – Олег Большаков та київський скульптор – Микола Єсипенко.

Офіційний телефон компанії, вказаний в реєстрі Мін’юсту – також належить компанії “Чарівний маєток”. Засновником цієї фірми є Тарас Ігнащенко. Пізніше генеральний директор “Петро-Консалтінгу” підтвердить журналістам, що Тарас Ігнащенко – один з керівників компанії.

Тарас Ігнащенко – молодий непублічний бізнесмен, син Володимира Ігнащенка – радника міністра енергетики Ігоря Насалика. Більше про зв’язок родини Ігнащенків із президентським оточенням читайте в розслідуванні

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Метрополітен замовив ремонт тунелів за 1,5 мільярди балерині – ціни завищені, контракт засекречений

      КП «Київський метрополітен» під керівництвом Віктора Брагінського віддав підряд на капітальний ремонт «червоної гілки» столичного метро вартістю 1,5 млрд грн компанії, оформленій на родичку бізнес-партнера Брагінського. Жінка викладає класичну хореографію в академії танцю. Про це йдеться в сюжеті Bihus.Info.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.

      Ми вплинули

      Очільник Київського метрополітену Брагінський написав заяву про звільнення після сюжету Bihus.Info

      Начальник комунального підприємства "Київський метрополітен" Віктор Брагінський написав заяву про звільнення після розслідування журналістів Bihus.Info про статки його рідні.