ГПУ поновила розслідування розпилу мільярдів «Укртрансгазу» донецькими «прокладками»

Суд надіслав першому слідчому відділу Управління з розслідування особливо важких […]
Суд надіслав першому слідчому відділу Управління з розслідування особливо важких справ Генпрокуратури матеріали для перевірки по державних закупівлях «Укртрансгазу» із ТОВ «Промінвеставтоматика». Про це повідомляє сайт “Наші гроші”, з посиланням на ухвалу Верховного Суду України від 13 жовтня.
У 2011-2012 роках «Укртрансгаз» закупив у «Промінвеставтоматики» запасні частини до газоперекачувальних агрегатів типів ГТК-10І. Держпідприємство перерахувало фірмі 460,47 млн грн. Товари повинні були надійти на центральні склади філії «Укртрансгазу» – «Виробничого ремонтно-технічного підприємства «Укргазенергосервіс».
Відповідно до специфікацій, виробником запчастин є компанія Tyrbine Services LTD (США). Проте, згідно з даними Міндоходів, запасні частини до ГПА типу ГТК-10І виробника Tyrbine Services LTD на території України не розмитнювались та державний кордон в пунктах пропуску не перетинали.
Генпрокуратура здійснює досудове розслідування за фактами розкрадання державних коштів службовими особами «Укртрансгазу» у період за 2010-2014 роки.
У лютому 2015 року «Промінвеставтоматика» звернулася до суду з вимогю стягнути з «Укргазенергосервісу» 129,32 млн грн, з яких 96,11 млн грн – борг. Матеріали цієї справи суд направив слідчим ГПУ, оскільки вони можуть містити факти щодо розкрадання державних коштів. Провадження у справі за позовом «Промінвеставтоматики» зупинене.
Засновником і директором ТОВ «Промінвеставтоматика» є Олександр Пінчук з Макіївки. Зараз ця фірма прописана в Києві, а раніше вона була зареєстрована в Донецьку.
Протягом 2011-2013 рр. «Промінвеставтоматика» отримала від «Укртрансгазу» підряди на 567,25 млн грн. Загалом з 2010 року разом із іншими донецькими фірмами «Укртурборемонт», «Турботрейд» і «Турболінкс» вони виграли в «Уктртрансгазу» тендери на 2,5 млрд грн. Більше ці фірми держпідрядів не вигравали.
Раніше у 2012 році у розслідуванні Дениса Бігуса для програми “TenderNews” (TBi), йшлося, що засновники цих фірм є підставними особами, близько знайомими один з одним. Гроші за запчастини передавалися по ланцюжку «транзитних» фірм, які також використовувались групою «Металл Юніон» донецького бізнесмена Руслана Циплакова, друга молодшого сина екс-президента України Віктора Януковича.
Усі тендери, в яких брали участь ці чотири компанії, проводилися винятково в системі державної компанії ПАТ “Укртрансгаз” та його дочірніх підприємств.
Більше того, у всіх досліджених випадках ці чотири компанії були єдиними учасниками тендерів, конкуруючи тільки між собою.
У 2013 році правоохоронці вже розслідували цю оборудку, однак тоді кримінальне провадження було закрите через відсутність складу злочину у діях «Укртрансгазу».
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.