Ми вплинули

ГПУ через 2 роки згадало про розкрадання «Київводоканалу» Януковичем

FacebookTwitterTelegram

Генеральна прокуратура розслідує незаконне відчуження майна АК «Київводоканал» (КВК) на користь фірм, підконтрольних біглому екс-президенту Віктору Януковичу та його синові Олександру Януковичу.

Як повідомляє Bihus.info, згідно ухвали суду, розкрадання «Київводоканалу» прокуратура досліджує в рамках загального провадження від 06.03.2014, за фактом заволодіння Віктором Януковичем державним майном в особливо великому розмірі.

В ході досудового розслідування встановлено, що у 2011-2012 роках голова правління Валерій Ченчевий та деякі члени Наглядової ради КВК, протиправно відчужили на підконтрольні Януковичам фірми санаторій «Джерело» (м. Київ, вул. Курортна, 4) та комплекс будівель (Київ, вул. Генерала Родимцева, 4).

Серед компаній-набувачів: ПП «Технохімпостач», ТОВ «Гєлліос ЛТД» і ТОВ «ЮРІТЕ ЛТД». Для приховання оборудки залучили ПАТ «Радикал банк», керівники якого були підконтрольні Януковичам.

13 квітня 2017 р. прокуратура провела обшук у київського нотаріуса Ольги Пинзеник та вилучила копії документів КВК (статутні документи, протоколи засідань і зборів акціонерів, накази, свідоцтва на майно); копії документів ПАТ «Радикал Банк»; копії паспортів та ІПН Валерія Ченчевого та Анрі Веремійченка (тоді голова правління «Радикал Банка»); заяви про обтяження та іпотеку майна.

18 квітня суд наклам арешт на вилучені документи. Також прокурори отримали доступ до банківських та реєстраційних справ вказаних трьох фірм, і договорів поруки в банку.

Нагадаємо, журналісти оприлюднили історію розкрадання майна водоканалу ще у травні 2015 р. Йшлося про те, що у 2011 р. КВК взяв у «Радикалі» позику на 7,5 млн грн на 40 днів. В заставу віддали:
лікувально-оздоровчий комплекс «Джерело» в Пущі-Водиці (оцінений у 4,43 млн грн., хоча 2,7 га землі комплексу ринково вартували близько $2,7 млн),
комплекс споруд на вул. Генерала Родимцева (278 кв. м, 3,70 млн грн.,),
санаторій-профілакторій «Хвиля» біля с. Зазим’я, на північ від Києва (11 350 кв. м, 8,19 млн грн.).

За кредит водоканалу поручилось ПП «Технохімпостач», оформлене на белізький офшор. Під заставу фірма віддала свій депозит в цьому ж банку.

КВК умови договору не виконав. Банк списав гроші з «Технохімпостачу» в рахунок кредиту водоканалу, а той стягнув з КВК заставне майно.

Після оборудки фірму ліквідували. Майно КВК перед ліквідацією «Технохімпостач» перепродав іншим фірмам.

Санаторій «Джерело» продали ТОВ «Гєлліос ЛТД». Керівник цієї фірми – член правління фонду громадянської дружини Януковича Любові Полєжай.

 

Майновий комплекс на Родимцева отримало ТОВ «Юріте ЛТД», зареєстроване в одній будівлі з фірмами Ярослава Бери (член наглядової ради КВК та акціонер «Радикал Банку»), та Валерія Бута (замголови правління «Радикала»).

Комплекс складався із складу і майстерен, розташованих на чверті гектару землі поблизу Свято-Покровського монастиря (Голосіївський ліс). Нині там збудували готель.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.