Голову правління “Михайлівського” звинувачують у розкраданні 870 млн гривень

Прокуратура міста Києва повідомила про підозру колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській», за фактом розкрадання 870 млн гривень банківських коштів та доведення банку до неплатоспроможності.
Прокуратура міста Києва повідомила про підозру колишньому голові правління ПАТ «Банк Михайлівській», за фактом розкрадання 870 млн гривень банківських коштів та доведення банку до неплатоспроможності. Йдеться у повідомлені на офіційному сайті відомства.
Посадовцю інкримінують привласнення та розтрату майна в особливо великих розмірах вчинених групою осіб. А також умисне доведення банку до неплатоспроможності.
Прокуратура повідомляє, що “службовець разом з невстановленими досудовим слідством особами реалізував злочинну схему, за допомогою якої з банку було виведено багатомільйонну суму грошей вкладників.
Так, зловживаючи своїм службовим становищем, голова правління на основі незаконного договору перерахував 870 млн гривень на рахунок підприємства з ознаками фіктивності.
Службовця було затримано в ході спільної операції прокуратури міста Києва, ГУ НП та працівників СБ України.
Наразі готується клопотання про обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Слідство триває”.
Головою правління банку був Ігор Дорошенко.
Напередодні, журналісти “Наших грошей” розповідали про схеми вивидення коштів із банку “Михайлівський”. Протягом першого року існування заборонили збирати з людей більше вкладів, ніж половина регулятивного капіталу банку (власні кошти і майно банку). Упродовж другого року – ліміт послаблюють до суми регулятивного капіталу.
Натомість «Михайлівський» вже на другий рік діяльності перевищив ліміт у півтора рази: вклади фізосіб складали 956 млн грн. або 148% регулятивного капіталу. При цьому НБУ виявив, що кошти фізичних осіб залучаються не тільки безпосередньо на депозити в самому банку, але і в обхід правил (через операції довірчого управління).
Депозити банк залучав за завищеними ставками – близько 26% у гривні (середній по ринку складав 21,40%). Така діяльність призвела до того, що зобов’язання банку перед клієнтами стали в чотири рази вищі за надходження від кредитів. Коли ти винен комусь 830 млн грн., а заробити плануєш 230 млн грн., шанси розрахуватися – примарні.
Згодом, банк почав видавати кредити зокрема фірмам, пов’язаним із власником банку – Поліщуком. Для прикладу ТОВ «Фірма Техно-Сервіс-1» – напряму належала ТОВ «Технополіс 11» («Технополіс» на Окружній). Його власником був Андрій Ковінський – бізнес-партнер Поліщука. А прописана за однією адресою з Ковінським Віталіна Ковінська (вочевидь дружина), є співвласницею Банку «Михайлівський».
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.