Новини

Голову Конституційного суду можуть звільнити через вплив брата, що “вдягнув” лого Зе-команди

4429833718698577197588306016349278673305600n.jpg
FacebookTwitterTelegram

Голова Конституційного суду Станіслав Шевчук опинився на межі звільнення - цього вимагає частина суддів КС. Вони мають вирішити долю голови КС на спеціальному засіданні, яке має відбутися 14 травня. Однією з причин того, що під очільником КС захиталось крісло, – можливий вплив на дії голови суду його рідного брата Рулава Одда (раніше мав ім’я Денис Шевчук).

Про це йдеться у розслідуванні Марії Землянської для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

13 березня 2019 року троє суддів Конституційного Суду (Микола Мельник, Сергій Сас та Ігор Сліденко) написали лист-звернення до своїх колег і закликали до звільнення Станіслава Шевчука. У цьому листі вони публічно згадали і брата голови КС та його можливий вплив на Шевчука і кадрові призначення.

Зокрема, судді вказали, що Шевчук намагався призначити в керівництво секретаріату суду бізнес-партнера свого брата.

За даними Bihus.Info, частина суддів КС вже давно непублічно висловлювала незадоволення впливом брата Шевчука на Конституційний Суд.

Після липня 2014 цей брат змінив ім’я – з Дениса Шевчука на Рулава Одда. Як стверджують джерела Bihus.Info, Одд приїжджав до Станіслава Шевчука на роботу, впливав на кадрову політику, натомість голова суду для нього винаймав держдачу. Це підтверджується офіційними документами та спостереженнями журналістів.

Журналісти Bihus.Info кілька разів фіксували під КС, зокрема, на закритому службовому паркінгу суду, чорну Сузукі Вітара, якою, ймовірно, розпоряджається родина Рулава Одда. Цю ж автівку ми зустріли біля будинку на території держдач, де мешкає брат голови КС з дружиною.

Офіційно машина оформлена на тестя Рулава Одда, який живе в Харкові. Натомість маєток під Києвом, куди приїжджала Сузукі, що з’являлась під Конституційним судом, з 2019-го офіційно орендує дружина Рулава Катерина Одд.

Елітний маєток на 550 квадратних метрів розташований на закритій території комплексу відпочинку «Пуща-Водиця» Державного управління справами. З травня 2014-го і до кінця минулого року для Оддів цей будинок орендував сам голова КС Станіслав Шевчук, що підтверджується його декларацією.

Про вплив брата на голову КС говорить і кадрова політика Шевчука. У вересні 2018-го Шевчук підписав подання на призначення на посаду заступника Секретаріату Конституційного Суду товариша Рулава Одда – Вадима Гончаренка.

І Гончаренко, і Одд свого часу керували харківськими фірмами Олега Кіяшко. Усі вони друзі і нині, принаймні так свідчать соціальні мережі. Гончаренко і Одд дружать цілими родинами.

Через увагу суддів та порушення процедури призначення Гончаренко посаду так і не отримав.

Натомість у лютому 2019-го позаштатними радниками Станіслава Шевчука стали ще троє осіб (Михайло Чужмир, Дмитро Лабоженко, Денис Нев’ядомський), яких також можна знайти у розділі “друзі” в соцмережах родини Оддів.

Після закидів суддів КС щодо незаконності розпоряджень, Шевчуку довелось звільнити і цих, і інших позаштатних радників.

Брат голови КС – співзасновник фірми «Українська морська транспортна компанія». З липня 2017-го Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження, де фігурує ця фірма.

Справа стосується державного підприємства «Укрхімтрансаміак» та приватної «Української морської транспортної компанії». Державне підприємство у 2016 році уклало з фірмою Рулава договір про надання допоміжних послуг на близько 10 мільйонів  гривень.

За версією слідства, фірма брата голови КС послуг держпідприємству не надавала, а близько 10 мільйонів гривень просто вивели, щоб поділити між учасниками схеми.

Обоє братів спростовують причетність Рулава Одда до корупційної схеми. Станіслав Шевчук називає це політичний тиском на нього через родичів, хоча справа з’явилася в той час, коли Станіслав Шевчук ще не був головою КС, а працював там лише суддею, і підозри в ній досі не пред’явлені.

В одному зі свіжих інтерв’ю Шевчук натякнув на цю справу як причину зіпсованих стосунків з оточенням Петра Порошенка.

“Люди, которые, по информации СМИ, относятся к ближайшему окружению президента, организовали травлю моего брата”, – заявив Станіслав Шевчук в інтерв’ю Страна.ua 25 березня 2019 р.

А ще 13 березня, у день, коли троє суддів підписали лист-звернення до колег щодо звільнення Шевчука, сам Станіслав Шевчук у власному кабінеті таємно прийняв впливого представника команди наступного президента Володимира Зеленського – Андрія Богдана.

І вже через два тижні, одразу після першого туру президентських виборів, брат голови КС виказав публічну підтримку Зеленському.

Додав до фото в соціальній мережі логотип “Зе!команда” (щоправда пізніше прибрав його).

Тим часом у Конституційному суді зібралась комісія, що розслідувала порушення Станіслава Шевчука. Висновок однозначний – підстав для звільнення достатньо. Тож 14 травня судді Конституційного Суду мають розглянути питання про звільнення голови.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Ми вплинули

   Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

   Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

   Новини

   Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

   Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.