Голова Верховного Суду за підвищення зарплат суддям незалежно від їх кваліфоцінювань
Верховний Суд України оскаржує підвищення посадового окладу лише тим суддям, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, бо вважає такий підхід несправедливим.
Верховний Суд України оскаржує підвищення посадового окладу лише тим суддям, які пройшли кваліфікаційне оцінювання, бо вважає такий підхід несправедливим. Про це в ефірі програми «Наші гроші. Досудилися» заявив голова Верховного Суд України Ярослав Романюк.
«Відповідно до Конституції, люди рівної кваліфікації, за виконання однієї і тієї ж роботи повинні отримувати однаковий рівень оплати праці, – аргументує голова ВСУ. – З незалежних від людей причин конкурсні процедури будуть проходити не в один і той же період часу. Наприклад, первинне кваліфікаційне оцінювання вже пройшли апеляційні суди Києва і Київської області. Але регіонів – ще ні. Тобто той, хто пройшов конкурсні процедури, буде отримувати один рівень заробітної плати. А ті, хто ще не пройшов, з незалежних від них причин, тому що їх ще ніхто не запрошував на конкурсні процедури, будуть отримувати інший розмір заробітної плати. Тобто, на нашу думку, це не є зовсім правильно».
Нагадаємо, судова реформа передбачає підвищення посадового окладу судді. З січня 2017 року у судді місцевого суду він становитиме 15 мінімальних заробітних плат, апеляційного та вищого спеціалізованого суду – 25 мінімальних зарплат; у судді Верховного Суду – 75 мінімальних зарплат.
Виходячи з розміру мінімальної зарплати, встановленої на листопад 2016 р., посадовий оклад судді місцевого суду наступного року становитиме понад 20 тис грн., апеляційного та вищого спеціалізованого – понад 35 тис грн., Верховного Суду – понад 100 тис грн.
Окрім посадового окладу, суді отримують доплати за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в суді, науковий ступінь та роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.
Перехідними положеннями Закону «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що право на отримання підвищеного посадового окладу мають лише судді, які за результатами кваліфікаційного оцінювання підтвердили відповідність займаній посаді. Тобто довели, що мають необхідні знання, та пояснили походження свого майна.
Однак Верховний Суд України в жовтні звернувся до Конституційного Суду із поданням, в якому оскаржує низку перехідних положень Закону «Про судоустрій і статус суддів». Зокрема, щодо підвищення зарплат лише тим суддям, які пройшли переатестацію.
Крім того, ВСУ ставить під сумнів ліквідацію Верховного Суду України та відбір усіх суддів нового Верховного Суду на конкурсі. Судді ВСУ вважають, що вони мають бути переведені до нового суду без конкурсу і проходити лише кваліфікаційне оцінювання. «Якщо немає ліквідації ВСУ, а відбувається реорганізація, то судді Верховного Суду України мають пройти кваліфікаційне оцінювання, – пояснив Ярослав Романюк. – Якщо всі вакансії не будуть заповнені, (а на сьогоднішній день у ВСУ і вищих спеціалізованих судах вже менше 200 осіб, тобто вакансії обов’язково будуть), на ці вакантні посади можна оголошувати публічні конкурси».
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.