Голова КСУ Олександр Тупицький прописався у “кандидата Дубінського”
Голова Конституційного суду України Олександр Тупицький в якості адреси реєстрації в своїй електронній декларації вказав будинок в котеджному містечку «Коник» (Жуків острів, поруч з Конча-Заспою), який належить члену “команди Олександра Дубінського” Сергію Левченку. Про це повідомляє Bihus.Info.
Левченко – донецько-київський бізнесмен, є керівником і співвласником фірм “КНЗС” і “К252” (однойменний ресторанний комплекс поблизу Конча-Заспи).
На цьогорічних місцевих виборах він був кандидатом в депутати Київської обласної ради від слуги «Слуги Народу», рекламну ж компанію Левченко вів як член “команди Олександра Дубінського”, який і вів “Слуг” на обласні вибори.
Судячи зі світлин у інстаграмі Сергія Левченка з очільником суду пов’язують товариські стосунки. Ми знайшли спільні фото Левченка з Тупицьким, що були зроблені під час святкування Водохреща, закордонної рибалки тощо.
В інстаграмі Сергія Левченка є і фото в кріслі судді Конституційного суду України.
В будинку, окрім самого Тупицького, відповідно до його електронної декларації, прописалася також його дружина та діти. На яких умовах очільник Конституційного суду отримав прописки в маєтку, що належить Левченку – невідомо. Орієнтовна вартість будинку такої площі тут може становити близько мільйона доларів. Більше того, за інформацією з реєстру нерухомості, Левченку в “Конику” окрім цього будинку, належить також і котедж навпроти.
Раніше журналісти Bihus.Info повідомляли про майно, яким володіє родина Олександра Тупицького. На його 80-річну матір, яка зареєстрована в Черкаській області, записали квартира у понад 200 квадратних метрів в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва – «Новопечерських Липках». Таке житло нині може вартувати близько 700 тисяч доларів або 20 мільйонів гривень. Тупицька там же володіє і двома паркомісцями. Дорога нерухомість є і у власності тещі очільника Конституційного суду Лариси Колпаченко. Так, у 2018 році жінка стала власницею кількох земельних ділянок і маєтку на понад 200 квадратних метрів у Василькові. Орієнтовна вартість такої нерухомості нині становить близько 5 мільйонів гривень. Цікаво, що нещодавно власником земельної ділянки поруч став і сам Тупицький. Нині земля тещі і очільника КС – по суті одна територія з маєтком, дитячим майданчиком, штучним озером. Але попри це в декларації судді ця нерухомість не відображена.
28 жовтня на сайті Конституційного суду було опубліковане рішення, відповідно до якого фактично блокується робота Національного агентства з питань запобігання корупції в напрямку контролю статків державних службовців і їхнього покарання за неправду в деклараціях та непояснення набутих активів. Реєстр електронних декларацій припинив свою роботу з вечора 28 жовтня. Президент Володимир Зеленський, скликавши засідання РНБО, вніс до парламенту проєкт рішення щодо по суті розпуску Конституційного суду, а Кабмін розпорядився відновити роботу реєстру декларацій. Ці рішення виглядають доволі сумнівними з юридичної точки зору. Тож станом на сьогоднішній день взагалі важко зрозуміти чи повинні службовці публічно звітуватися за свої доходи і витрати, чи “живими” лишаються справи Національного антикорупційного бюро і чи лишається хоча б якесь покарання за недостовірне декларування.
На матір голови Конституційного суду України Олександра Тупицького оформили квартиру, що нині може коштувати близько 20 мільйонів гривень, його ж теща володіє заміським маєтком за майже 5 мільйонів. Про це йдеться в розслідуванні телепрограми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.
Зв'язок з командою і пропозиції тем
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку – про наслідки розслідувань, життя поза кадром і добрі новини – найголовніше раз на місяць.
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!
Розслідування Bihus.Info
Новини
Усі новиниЗами голови Кіберполіції “заховали” на родичах нерухомості на десятки мільйонів
Родини одразу двох заступників керівника Департаменту кіберполіції за останні декілька років обросли нерухомістю на десятки мільйонів гривень. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.
Ексрадники Офісу Президента отримують нові посади попри сумнівне минуле й компетентність
Низка людей, які ще донедавна були радниками в Офісі Президента, отримали керівні посади в державних структурах. Подекуди, навіть без належних професійних компетенцій та з сумнівним бекграундом.
Після розслідування Bihus.Info про нардепа Суто Мамояна щодо нього відкрили кримінальне провадження
За фактами з розслідування Bihus.Info правоохоронці зареєстрували провадження за статтею “незаконне збагачення” щодо діючого народного депутата Суто Мамояна.