Гей-радар, (не)втрата друзів і потреба в прайдах – представники ЛГБТ в проєкті “Геометрія Л”
Як живуть геї, лесбійки, трансгендери і бісексуали в Україні? Чи мріють вони про дітей, кого бояться, та чому на співбесідах їх орієнтація може бути перевагою? Розпитали у представників ЛГБТ в новому випуску проєкту #Геометрія_Л від Bihus.Info.
Щоразу в “Геометрія Л” ми збираємо людей, яких щось об’єднує. Герої нового випуску – представники ЛГБТ-спільноти і ми розпитали їх не про “видовищне”, а про життя. Як вони почуваються в суспільстві, що їх турбує, для чого потрібні прайди і як вони будують стосунки в сім’ї та на роботі.
Про безпеку
“Вчора на мене напали і з криками: “Лесбуха” штовхнули мене на асфальт і побігли. Я лесбійка, яка відкрита, яка говорить про себе відкрито на телеканалах, тому так, я відчуваю постійну загрозу.”
“Тебе можуть звільнити з роботи, і не пояснити, звичайно, що це гомофобія або трансфобія, але це ти знаєш.” (Олена)
“Я відчуваю небезпеку через те, що відкрито говорю про сексуальну орієнтацію. Коли ти активіст, коли ти також ходиш на телеканали – так, це дійсно небезпечно. Коли ти просто гей чи лесбійка, це в якійсь мірі небезпечно.” (Євген)
Про гордість
“Для мене, прайд – це інструмент. Мені не вистачає в цьому якогось більш глибокого контексту: а за що ми вийшли, чому ми вийшли, тобто цю думку ми не доносимо, тому що коли ти чуєш фідбек і бачиш соц. мережі, дуже часто люди не розуміють чому ми виходимо і для мене це проблема.” (Тимур)
“Для мене, прайд – це гордість, для мене прайд – це Майдан. Я виходила на Майдан боротися з несправедливістю, я виходила боротися за те, щоб у нас було краще життя. З тими самими вимогами я виходжу на прайд.” (Олена)
“Коли будуть у нас шлюби, буде захист від дискримінації – тоді це може бути свято, а зараз це має бути боротьба. Але це має бути у будь-якому разі.” (Інна)
Хто їх підтримує?
“Я можу пригадати точно три співбесіди, куди мене взяли на роботу лише через симпатію до того, що я належу до ЛГБТ.” (Володимир)
“Одна подруга після того, як їй відкрилася, дуже різко на це відреагувала і ми припинили потім спілкуватися.” (Інна)
“Всім кому я говорив, вони всі сприймали типу: “Круто”, “Прикольно” і починали розпитувати що, як і куди, як ти взагалі це зрозумів. Тому мені пощастило в цьому плані” (Євген)
Про гей-радар
“Мне кажется, что это просто стереотип немного. А с другой стороны считается, что да, есть условно какой-то радар. Ты видишь человека и вот этот eye contact, как друг на друга вы смотрите. Как минимум, можно уловить интерес.” (Тая)
“Як у суспільстві: “Чоловікоподібна жінка” і все таке інше. І звичайно, що ми також всі ці стереотипи сприймаємо, але вгадати серйозно стає ще важче й важче з кожним роком” (Олена)
Проєкт реалізується за підтримки проекту USAID «Медійна програма в Україні», що реалізується міжнародною організацією Internews.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниВерховний суд остаточно вирішив стягнути “жомовий мільйон” Киви в дохід держави
Рішенням Касаційного цивільного суду ВС активи Киви визнали “незаконно набутими”, а отже такими, що мають бути стягнені в дохід держави. Це – перше подібне рішення КЦС ВС у справах конфіскації необгрунтованих активів в історії України.
ВРАЖА ТЕХНІКА #6: як розпізнати окупантські ППО і АРТУ
За ці два місяці ми звикли говорити “ППО” в позитивному ключі. Наше ППО збило російський літак. Наше ППО захистило місто від російських ракет. Але російської армії теж є ППО - і це загроза для наших літаків і перешкода для наших ракет. А тому ворожі комплекси протиповітряної оборони мають бути знайдені і знешкоджені, так само як танки, бтри/, РЗСО та решта техніки окупанта.
Як росіяни обстрілювали мирних мешканців на Чернігівщині
Першого квітня Генеральний штаб ЗСУ повідомив про відновлення контролю над […]