Новини

Геометрія Л: що думають прихильники Зеленського про зустріч з Путіним, Богдана та шаурму

FacebookTwitterTelegram

У першому випуску програми “Геометрія Л” зібрались прихильники чинного президента - громадські активісти, держслужбовець, підполковник поліції та соціальний підприємець. Учасники почули 11 тверджень, пов’язаних з діями та висловлюваннями президента, і мали обрати позицію на шкалі - від повної згоди до категоричної незгоди. Чи вірять вони у припинення Зеленським війни, чи вважають, що потрібно посадити Порошенка, та як оцінюють перші місяці роботи президента - дивіться в новому проєкті Bihus.Info.

“Геометрія Л” – новий проєкт Bihus.Info. В кожному випуску ми збираємо однодумців, або людей, яких щось об’єднує – це можуть бути прихильники певного політика чи музичного гурту, студенти-фізики чи бійці АТО, пенсіонери, письменники чи борці за права ЛГБТ. Формат: ведучий оголошує твердження, а учасники обирають своє ставлення до нього на шкалі від повної підтримки до повного заперечення.

Першою групою учасників стали виборці президента Зеленського. Серед них – представники різного віку, статі та сфер діяльності: юристка, держслужбовець, підполковник поліції з 25-річним стажем, громадські активісти і аналітикиня. Кожен з них обрав власну позицію щодо 11 тверджень і мав можливість висловити свою думку. Позиції по всіх твердженнях і найяскравіші думки учасників, які часто не збігалися, дивіться нижче.

Я голосував не за Зеленського, а проти Порошенка

“Я голосувала за Зеленського і в першому і в другому турі, це мій кандидат, я його підтримувала із самого початку і до сьогоднішнього моменту і далі буду його підтримувати, тому що вже набридли старі люди, старі корупціонери , котрі просто знущалися над українським народом всі ці роки, потрібно щось нове, щось ефективне і те що зробить нашу країну набагато кращою.”

Зеленський незалежний від Коломойського

“Зеленський не є маріонеткою Коломойського, це видно з певних його призначень і навіть видно, що є певний конфлікт всередині команди,скажімо так Коломойського і Зеленського”

Я з розумінням ставлюсь, коли Зеленський призначає у владу друзів

“Є такі посади на котрі потрібні бути призначені люди в яких ти будеш впевнений. Саме друзі , а не ліві якісь люди.”

“Це продовження історії «любих друзів», які ми мали за всі роки незалежності. І це треба зупиняти, основним критерієм має бути саме фах.”

Я з розумінням ставлюсь до людей “Зі старої влади” у його (Зеленського) новій команді

“Якщо це Янукович, Порошенко, Гонтарєва і багато-багато інших, то дійсно таких людей не можна бачити в новій команді.Але у старій команді Порошенка були і гарні люди.  Наприклад Макс Нефьодов, який зараз успішно пройшов конкурс до голови митної служби.”

“Є дійсно деякі люди , які співпрацювали з минулою владою і мають право на продовження своєї діяльності. Макс Нефьодов, я би хотіла згадати Уляну Супрун.”

Зеленському варто зустрітись з Путіним

“Віч-на-віч або за закритими дверима – ні. Нормандський формат або розширений Нормандський Формат із залученням США – так.”

“Зеленський знає, що Путін це ворог, а ворогові завжди потрібно дивитися в очі. Щоб зрозуміти навіть без слів що ворог думає, що він хоче далі. Я думаю що зустріч двох президентів, відкрита, це тільки посилить позиції Зеленського і доведе те що ми не боїмося такого потужного ворога.”

Ідея переїзду президента в новий офіс виправдана

“Якщо ми витрачаємо мільйони гривень з бюджету щоб перемістити групу людей з однієї будівлі в іншу, яка знаходиться на відстані півтора кілометри, нашо? Реально, якщо ви хочете відкритості, то відкрийте двері.”

Зеленський має посадити Порошенка

“Зеленський має задати свого роду ідеологію, темп в тому форматі, що всі старі корупціонери, в тому числі і Порошенко мають сидіти.”

Зеленський добре справляється з обов’язками в перші місяці роботи.

“Він поїхав Україною, почав зі всіма спілкуватися, ми бачимо як він має жорстку позицію до тих людей з якими він спілкується.” 

“Я більше вважаю що в перші місяці він не дуже добре справляється, тому що бачимо конфлікти з МЗС. Сварити чиновників і показувати себе таким сильним кулаком, то так, він справляється дуже добре, але коли ми кажемо про інтереси країни, то зараз в мене більше настороги. ніж всього іншого.”

Російську варто зробити офіційною регіональною мовою в областях, які цього захочуть.

“Нельзя насильно насаживать какой-то язык. Если на региональном уровне возможно сделать такие изменения, ну то я действительно поддерживаю это.”

“Якщо ви хочете, все, що завгодно робіть в побуті, але навчання, держслужба, всі д��ржавні органи, в тому числі з судами і чиновниками мають спілкуватися державною мовою.”

Зеленський зупинить війну

“Ключі від миру лежать не в кабінеті Зе , вони лежать в іншому кабінеті в Кремлі.”

“Я не бачу можливостей для перемоги зараз. Можливо якщо в нас буде допомога інших країн, або ми вступимо до НАТО, хоча це теж, такий оптимізм. Самостійно нам навряд чи вдасться.”

Шаурма – один із символів Києва

“Перепічка! Перепічка один із символів Києва.”

Більшість учасників підтримали тезу про те, що Зеленський не залежить від олігарха Коломойського. Лише один учасник обрав нейтральну позицію, тому що, за його словами, поки що немає даних.

У питанні про призначення людей з найближчого оточення президента на владні посади думки учасників дещо розійшлись: одні підтримували призначення “перевірених” кадрів, а інші заперечували, адже це – повторення практики попереднього політичного покоління. Дехто вважає це корупцією та поверненням помилок попередників.

Щодо зустрічі Зеленського з Путіним теж не було одностайної думки. Один з учасників наголосив, що така зустріч може відбутись лише у нормандському форматі. Інший додав, що особиста зустріч двох президентів може зіграти на руку російській пропаганді.

Найгарячіше учасники обговорювали мовне питання. На твердження “Російську варто зробити офіційною регіональною мовою у областях, яку самі того захочуть” їх думки розійшлись. Учасниця Ірина з Дніпра наголосила, що дійсно, на Сході країни більшість людей спілкується російською мовою і тому це іноді створює складнощі, наприклад, у процесі навчання. “Нельзя насильно насаживать какой-то язык”, – заявила вона. Інший учасник назвав узаконення російської в регіонах “бомбою уповільненої дії”. Також озвучили думки про непричетність суверенітету до питання регіональних мов і про мову як про базис нашої національної ідентичності. Також учасники не могли визначитись із тим, що гірше: українізація чи русифікація, дивлячись з точки зору історичної перспективи і прийняття української мови.

Окрім цих, учасники також обговорили переїзд Офісу президента у нову будівлю, місце людей зі “старої влади” у нинішній політиці, дії Зеленського щодо Порошенка, символ Києва та результати президента у перші місяці роботи. Дивіться повний випуск на каналі Bihus.Info.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Блоги

   Що не так з “Партією Шарія”: від нелегального фінансування до державної зради

   1 жовтня команда Bihus.Info виграла суд проти мережі заправок БРСМ, які фігурували в сюжеті про нелегальне фінансування “Партії Шарія”. У продовження історії юристи Bihus.Info розповіли про 3 ключові порушення в діяльності політсили і її лідера.

   Новини

   Нардеп від “Слуги народу” збрехав, пояснюючи мільйонні статки матері

   Сестра народного депутата від “Слуги народу” Андрія Клочка, статками якої він раніше пояснював походження нерухомості на мільйони гривень у матері, офіційно заробляє 10 тисяч гривень на місяць, мешкає на Троєщині і ніколи не мала бізнесу. Про це йдеться в сюжеті Марії Землянської для Bihus.Info.

   Новини

   “Слугу народу” у 2020-му на мільйони фінансували продавець з ринку, кандидат від Порошенка і бухгалтерки з “хрущовок”

   Журналісти Bihus.Info проаналізували фінансовий звіт політичної партії “Слуга народу” за 3 квартал 2020-го, який нещодавно було оприлюднено на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Аналіз показав, що партію на мільйони гривень фінансували люди, які про це або не знали, або найімовірніше не мали змоги вносити настільки великі суми на партійний рахунок.