Фонд гарантування, нарешті, розкрив схеми “Михайлівського”

Видачу та погашення кредитів, беспосередньо перед введенням тимчасової адміністрації в банк Михайлівський, здійснювали, виключно, "на папері", повідомляє повідомляє Фонд гарантування вкладів.
Видачу та погашення кредитів, беспосередньо перед введенням тимчасової адміністрації в банк Михайлівський, здійснювали, виключно, “на папері”, повідомляє повідомляє Фонд гарантування вкладів.
“Схеми з видачі та погашення кредитів у ПАТ «Банк Михайлівський», безпосередньо перед введенням тимчасової адміністрації, здійснювались без коштів, а виключно шляхом запису в бухгалтерських документах. Такі факти встановлені у результаті перевірки проведеної Фондом гарантування вкладів”, – йдеться у заяві.
Напередодні, журналісти “Наших грошей” детально розповідали про оборудки у “Михайлівському”. Так, вдалося з’ясувати, що аби обійти ліміт на залучення вкладів фізосіб молодими банками, «Михайлівський» користувався схемою опосередкованого залучення вкладів фізосіб через фінансові компанії. Вкладники укладали договори позики із приватними фірмами: «Інвестиційно-розрахунковий центр» та «Кредитно-інвестиційний центр»,а банк виступав при цьому лише повіреним від компанії. При цьому вкладників не попереджали, що рахунки фінансової компанії не гарантуються Фондом.
Як зазначають у Фонді, “ці кошти відразу перераховувались в інші банки, або використовувались на фінансування витрат вказаних компаній. На сьогодні доля цих грошей невідома”.
Окрім того, у Фонді заявляють, що в результаті таких маніпуляцій у бухгалтерському обліку, сума на рахунках цих компаній “збільшуєтьсям до 1,6 млрд грн, які потім, нібито, були використані для погашення зобов’язань ТОВ “ІРЦ” та ТОВ “КІЦ” перед фізичними особами за договорами позики.
“Перевірка виявила, що записи у бухобліку були здійсненні безпідставно. Справа в тому, що залишки на кореспондентському рахунку банку “Михайлівський” у період здійснення вказаних маніпуляцій становили 70 млн грн, а у касі – 57 млн грн. Це свідчить про те, що здійснити переказ реальних коштів на вказані суми у банку не було жодної можливості”, – зазначили у Фонді.
Крім цього повідомляється, що 19 травня банк “Михайлівський”, в порушення внутрішніх документів і нормативів НБУ, без наявності відповідних коштів, “видав” незабезпечені кредити семи фіктивним фірмам на суму 899 млн грн.
В свою чергу, вони переводять ці кошти ТОВ “Ініціатива груп” та ТОВ “Профіт Юніон”. Ці компанії перерахували кошти в рахунок погашення заборгованості реальних позичальників перед “Михайлівським”.
Таким чином, з-під застави було виведено забезпечення за раніше виданими реальними кредитами на 2,6 млрд грн.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.