Фірми з орбіти Коломойського спробували монополізувати обслуговування у «Борисполі»

Гендиректору аеропорту «Бориспіль» Євгену Дихне не вдалося відмовитись від заробітків державного аеропорту на обслуговуванні пасажирів та літаків на користь фірм з орбіти Ігоря Коломойського – «Інтеравіа» та «Аерохендлінг».
Гендиректору аеропорту «Бориспіль» Євгену Дихне не вдалося відмовитись від заробітків державного аеропорту на обслуговуванні пасажирів та літаків на користь фірм з орбіти Ігоря Коломойського – «Інтеравіа» та «Аерохендлінг». Про це йдеться у сюжеті Аліси Юрченко у телепрограмі «Наші гроші».
12 грудня 2014 року Дихне ухвалив наказ про те, що аеропорт відмовляється від надання послуг власними силами і починає закуповувати послуги наземного хендлінгу у вказаних компаній. Також директор розіслав листи авіакомпаніям, запропонувавши їм обслуговувати своїх пасажирів силами «Інтеравіа» та «Аерохендлінгу».
Варто уточнити, що на сьогодні 93-95% ринку пасажирського обслуговування та 65-70% наземного обслуговування літаків в аеропорту «Бориспіль» вже належить «Інтеравіа» та «Аерохендлінгу». Решта часток належать службам аеропорту.
За даними телепрограми, передбачалося, що 640 працівників мали б припинити трудові відносини з «Борисполем» та працевлаштуватися за бажанням на роботу до обраної компанії. Більше того, приватники також мали взяти в оренду техніку аеропорту.
Вигода аеропорту від цього була б такою: компанія-переможець тендеру на закупівлю послуг з наземного обслуговування літаків мала повертати «Борисполю» 10% від чистого доходу.
Зрештою, після масових звернень працівників «Борисполя» до Міністерства інфраструктури скандальні рішення щодо відмови держпідприємства від хендлінгових послуг були скасовані.
Крім того, оголошено конкурс на нового керівника «Борисполя», який за оцінками міністра інфраструктури Андрія Пивоварського, має бути завершений у лютому.
Найбільша з приватних фірм – «Інтеравіа» – напряму належить авіаперевізнику «Міжнародні авіалінії України» (МАУ), який після банкрутства «АероСвіту» асоціюється з прізвищем Ігоря Коломойського. Саме до МАУ перейшли з «Аеросвіту» низка топ-менеджерів.
Власником 99,9% компанії «Аерохендлінг» є кіпрська компанія Renorm Limited, яка у свою чергу належить іншій кіпрській компанії – S.I. Cylaw Services Limited. Остання відома в Україні як секретарська компанія, що володіє активами в інтересах інших клієнтів. Наприклад, Миколи Злочевського та Сергія Курченка. Cеред нинішніх клієнтів кіпрської S.I. Cylaw Services Limited є і засновник МАУ – кіпрська компанія Ontobet Promotions Limited.
Власником 0,1% «Аерохендлінгу» є Жанна Прокопенко, яка раніше працювала в збанкрутілому «АероСвіті». Крім того, вона очолювала компанії «Кепітел Інвестмент Проджект» та «Інвестмент Проджектс Менеджмент», які також є власниками МАУ.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниДружину нардепа Торохтія призначили в ДП “Антонов”, “Укроборонпром” почав перевірку
У лютому 2023-го дружина нардепа фракції “Слуга народу” Богдана Торохтія Аліна Левченко стала радницею т.в.о. генерального директора ДП “Антонов” на платній основі. Раніше Левченко працювала в аграрній сфері, а також мала бутік люксового одягу і студію дизайну інтер’єрів.
“Слуга народу” Торохтій під час війни відпочиває за кордоном та їздить новим авто за 7 мільйонів
Журналісти зафіксували, як народний депутат Богдан Торохтій використовує придбаний у березні 2023-го Mercedes-Benz EQS, та знайшли докази виїзду на море за кордон під час воєнного стану.
Очільник Бюро економічної безпеки будує готель на курорті разом з двома генералами СБУ
В.о. директора Бюро економічної безпеки Едуард Федоров разом з дружиною будують готельний комплекс на лижному курорті с.Мигове, що в Чернівецькій області. Землю під цим об’єктом Федорови забудовують разом з родинами ще кількох високопоставлених правоохоронців. Про це повідомляється в сюжеті Лесі Іванової для Bihus.Info