Важливо
Новини

“Фінансова опора”: у 2020-му “Голос” спонсорували співробітники мережі дитячих мовних курсів 

FacebookTwitterTelegram

У 2020-му році на рахунок партії «Голос» надійшло понад 500 тисяч гривень. Така сума вказана у двох останніх звітах політсили – за перший та другий квартали 2020 року. Серед донорів – жителі Києва, Харкова, Запоріжжя та Кам’янця-Подільського. Дехто з них «закинув» партії 31 гривню, а дехто – майже 200 тисяч. Найбільш «мажорними» донорами виявилися співробітники мережі дитячої мовної школи Green Country, які «підтримали» політсилу на понад півмільйона гривень. Серед співзасновників закладу – Наталя Лотоцька, дружина екскандидата від “Голосу”, одного з засновників мережі «Опора» та члена Центральної виборчої комісії Андрія Гевка.

Продовжуючи аналізувати фінансові звіти українських політичних партій, ми дійшли до “Голосу”. На сайті Національного агентства з питань запобігання корупції останні фінансові звіти цієї політсили охоплюють перший та другий квартали 2020-го. Актуальніших поки немає – ймовірно, через те, що парламент дозволив партіям не звітувати до завершення карантину в Україні. 

Втім, в фінансах “Голосу” першої половини 20-го нам також вдалося знайти чимало цікавого. 

Щедрі донори

В першому та другому кварталі 2020-го “Голос” зумів зібрати 551 тисячу гривень в якості пожертв від фізичних осіб. Цікаво, що майже всю цю суму партія отримала ледь не в один день від всього лише п’ятьох донорів. Це здалося нам доволі підозрілим, тож ми взялися знайти і проаналізувати інформацію про жертводавців.

Так, 198 000 гривень 15 січня 2020-го “Голосу” віддала Віра Ковальчук з Києва. Жінка є керівницею громадської організації «Всеукраїнська спілка фінансових спеціалістів», проводить вебінари та читає лекції про податки та основи бухгалтерії. Якщо вірити сайту, де рекламують заняття Ковальчук, курс з 8 уроків по 2 години коштує 6 тисяч гривень. 

Окрім цього, нам вдалося знайти зв’язок Ковальчук з мовною школою Green Country. Жінка активно коментує дописи на сторінках Green Country в соцмережах. Сама школа також часом відмічає жінку, на одному з фото навіть помічаємо Ковальчук разом з працівниками Green Country.

«Підтримала партію, бо вона веде правильну лінію, там працює доволі молодий народ. Чесно кажучи, вчасно подає фінансову звітність, на відміну від деяких інших партій. Зауважень до неї у мене немає і не було, вона прозора та зрозуміла», – каже Ковальчук. За її словами пожертвувати політсилі майже 200 тисяч гривень їй дозволяє бухгалтерська робота: «В інших партіях є й більші внески, подивіться їх фінансові звіти та порівняйте… Я працюю податковим консультантом і є бухгалтером міжнародного рівня, тому моя винагорода дозволяє робити такі внески».

Ще четверо донорів перерахували партії додаткові 350 тисяч гривень. І зробили це в один день – 24 січня 2020 року. Цікаво, що імена всіх чотирьох ми знайшли в одній з презентацій вже згаданої школи Green Country. Так, 50 тисяч гривень “Голосу” віддала співвласниця школи Наталя Лотоцька-Гевко. 

100 тисяч гривень перерахувала Анна Дорошева. Жінка з таким же іменем фігурує в презентації Green Country як член команди. Ми намагалися розпитати Дорошеву щодо солідного внеску на рахунок “Голосу”, але від коментарів жінка відмовилася. 

150 тисяч гривень партія отримала від Аліни Доренюк. В презентації Green Country також є людина з таким же ім’ям. Враховуючи, що в Україні зареєстрована лише одна Аліна Доренюк – ми переконані, що йдеться про одну й ту саму особу.

Ще 50 тисяч гривень “Голосу” перерахувала Катерина Кравченко. Таке ім’я ми також знайшли в презентації Green Country. 

“Партійна” школа

Мережа дитячих мовних курсів Green Country працює в кількох містах України. Філіали закладу є в Києві, Харкові, Одесі, Пустомитах, Дніпрі та Львові. 

Вже згадана співвласниця Green Country Наталя Лотоцька-Гевко є дружиною Андрія Гевка. Останній у 2019 році від “Голосу” йшов на парламентські вибори, але до Верховної Ради не потрапив. 

Окрім цього Гевко є співзасновником громадської мережі «Опора» і членом Центральної виборчої комісії.

Цікаво, що згадані вище партійні донори доволі солідно підтримували “Голос” і раніше. Наприклад, у щорічному звіті політичної сили за 2019 рік вказано, що Віра Ковальчук перерахувала партії 717 тисяч гривень, Катерина Кравченко та Наталя Лотоцька-Гевко в один день “перекинули” партії по 745 426 гривень, а партнерка Лотоцької-Гевко по Green Country Світлана Грибенюк перерахувала ще 400 тисяч гривень. 

Нині “Голос” досі знаходиться в епіцентрі конфлікту з НАЗК і скандалу з зупинкою державного фінансування через підозри у фіктивності окремих платежів. Схоже, нові політичні сили починають калькувати сумнівні фінансові схеми більш “досвідчених” парламентських колег, що не лише не додає їм іміджевих балів, але й призводить до конфліктних і навіть кризових ситуацій.

Ольга Івлєва

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Партнер Єрмака, після його призначення в ОП, почав активно входити в бізнес Столара-Медведчука

   Бізнес-партнер очільника Офісу Президента Андрія Єрмака Артем Колюбаєв з 2019 року почав активно входити співзасновником в компанії, пов’язані з обраним від “ОПЗЖ” нардепом Вадимом Столаром і підозрюваним у державній зраді ексдепутатом Віктором Медведчуком. Про це йдеться в розслідуванні Bihus.Info.

   Новини

   Юридична допомога для журналістів: куди і як повідомляти про воєнні злочини окупантів та порушення чиновників

   Юридичний проект “Свої Люди” від Bihus.Info відновлює роботу. Журналісти та громадські активісти зі всіх регіонів України можуть звернутися по допомогу з написанням заяв та скарг, допублікаційною експертизою та правовими консультаціями, а також за супроводом у судових справах.

   Новини

   Касація скасувала рішення судів, які змушували журналістів спростовувати розслідування про Семочка

   14 грудня 2022 року Верховний суд (Касаційний цивільний суд) скасував усі рішення попередніх інстанцій по справі “Семочко проти журналістів”, якими телевізійне розслідування про Сергія Семочка було визнане недостовірним та підлягало спростуванню, і скерував справу на повторний розгляд в першу інстанцію, тобто “з нуля”.