Новини

Героя “плівок Вовка” суддю Аблова проштовхувала в ДБР одеська ГО-шка

Мокрик.jpg
FacebookTwitterTelegram

Одному із фігурантів “плівок Вовка”, судді Євгену Аблову, у боротьбі за посаду в Державному бюро розслідувань сприяла ГО “Антикорупційний контроль України”. Про це йдеться в розслідуванні Данила Мокрика для програми “Наші Гроші з Денисом Бігусом”.

Заступник голови скандального Окружного адмінсуду Києва Євген Аблов торік брав участь у конкурсі на посаду директора управління ДБР у м. Миколаєві. “Хочу свій досвід показати: 11 років в прокуратурі і 11 років – в суді”, – сказав у 2018 році Аблов у коментарі Bihus.Info.

Напередодні фінального голосування Конкурсної комісії тодішній нардеп Сергій Лещенко повідомив, що переможці конкурсів до ДБР визначені заздалегідь.
“Директор територіального управління у місті Миколаєві: Аблов Євгеній Валерійович (Заступник голови Окружного адміністративного суду м. Києва). Креатура Ківалова, Альперіна (Одеса)”, – написав Сергій Лещенко на своїй Facebook-сторінці 17 липня 2018 року.

Наступного дня Конкурсна комісія обрала переможцем не Аблова, а працівника ГПУ Олега Денегу. Однак керівник ДБР Роман Труба вирішив не призначати Денегу на посаду в Миколаєві.

“Вивчивши всі документи, я прийшов до висновку, що цей кандидат не володіє особистими і моральними якостями, які потрібні для зайняття цієї посади. Це були питання до заповнення його декларацій, це були і публікації про нього”, – пояснив Роман Труба у коментарі Bihus.Info.

Публікації, про які згадує Роман Труба, почалися зі статті на сайті “Судово-юридичної газети”, опублікованій у переддень голосування Конкурсної комісії. Там йшлося про те, що Олег Денега неправдиво заповнив свою декларацію, і тому його не можна брати на роботу в ДБР.

Цікаво, що шеф-редактор цього видання, Святослав Пограничний, у своїх публікаціях палко підтримує Євгена Аблова і Окружний адмінсуд Києва (приклад заголовка: “Ініціатива ВРП звільнити Євгенія Аблова — банальна помста принциповому судді”). Також Пограничного цього року помітили на святкуванні дня народження Євгена Аблова.

Після публікації цієї статті маловідома одеська громадська організація “Антикорупційний контроль України” звернулася до Національного антикорупційного бюро із заявою про злочин з боку Олега Денеги. НАБУ відмовилося починати розслідування, однак ГО-шка домоглася відкриття кримінального провадження через суд. Це провадження НАБУ згодом закрило за відсутністю складу злочину.

“Я так розумію, що головна мета була дискредитувати мене в очах керівництва ДБР, надати мені імідж одіозності якоїсь. Ну і їм це вдалося”, – припустив Олег Денега.

В той період часу “Антикорупційний контроль України” ще раз зіграв на боці Євгена Аблова. Після того, як Комісія не обрала його переможцем, Аблов оскаржив результати конкурсу до того ж суду, в якому працює – Окружного адмінсуду м. Києва. Одночасно із ним у тому ж суді результати конкурсу оскаржила також ГО “Антикорупційний контроль України”.

При цьому ГО-шка подала одразу два ідентичні позови. Один із них незабаром відкликала, а по іншому позову її представник жодного разу не з’явився на засідання, і у 2019 році судове провадження закрили.
Цікаво, що в Інтернеті є досить багато чуток про те, що ця громадська організація є кишеньковою ГО-шкою одеського бізнесмена з сумнівною репутацією Вадима Альперіна (зокрема, його офіційно підозрюють у тому, що він пропонував хабар працівникам НАБУ). Того ж самого Альперіна, якого Сергій Лещенко у своєму пості називав покровителем Євгена Аблова на конкурсі до ДБР.

Врешті позов Аблова задовольнив Київський окружний адмінсуд, до якого справу передали з Окружного адмінсуду Києва. Суд вирішив скасувати результати конкурсу на посаду директора управління ДБР у м. Миколаєві. На записах прослуховування Окружного адміністративного суду, так званих “Плівках Вовка”, зафіксовано декілька розмов про цей судовий процес.

Зокрема, згідно з цими матеріалами, у двох епізодах голова ОАСКу Павло Вовк говорить про те, що рішення на користь Аблова – погоджене із заступниками Директора ДБР Ольгою Варченко і Олександром Буряком. Зокрема, у телефонній розмові із людиною на ім’я Саша (ним, за змістом записів, може бути Олександр Буряк), Павло Вовк каже:

“В нас є Аблов, який судиться з Конкурсною комісією і каже: “Неправильно ви зі мною розібрались”. І ми готові вийти на фінальне рішення. Так, по Миколаєву, по Миколаєву стосується. У вас принципово немає заперечень, що він виграє цю позицію? Там все якось реалізувати… Можеш з Олею порадитися?”.

Сам Євген Аблов у коментарі Bihus.Info заперечив автентичність “плівок Вовка”.

“Вони – змонтовані! Скажіть, будь ласка, а що я на цих плівках говорив? Як ви кажете, що я щось говорив… Ні, не я говорив” – сказав він.

Також Євген Аблов сказав, що навіть не знає про рішення суду на його користь, хоча від його прийняття вже минуло декілька місяців. “Я знаходжусь 4 місяці в Одесі! Звідки я знаю, хто в Києві що скасовує!” – переконував він.

Своєю чергою перша заступниця Директора ДБР Ольга Варченко на прохання про коментар надіслала письмову відповідь, в якій назвала запитання про погодження із нею судового рішення на користь Аблова “припущенням”.

“Відповідним органом досудового розслідування здійснюється перевірка викладених вами припущень за опублікованими ГПУ і НАБУ матеріалами негласних слідчих (розшукових) дій, за результатами якої буде надана відповідна правова оцінка”, – йдеться у відповіді.

Заступник Директора ДБР Олександр Буряк не надав на наше прохання про коментар жодної відповіді.

Рішення про скасування результатів конкурсу оскаржив офіційний переможець Олег Денега. На перші два засідання по цій апеляції Євген Аблов не з’явився.

Увесь цей час управління ДБР у м. Миколаєві в якості виконувача обов’язків очолює Вікторія Басалєва. Це управління розслідує злочини чиновників і правоохоронців в Миколаївській, Одеській та Кіровоградській областях.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.