Важливо
Новини

Фарм-дилер не зміг пояснити, чому цілий тиждень їздив до МОЗ перед призначенням свого менеджера заступником міністра

FacebookTwitterTelegram

Олексій Баришевський, власник фарм-компанії «Лінк-Медитал», приїздив до МОЗ упродовж цілого тижня напередодні призначення свого менеджера Ігоря Іващенка заступником міністра з питань європейської інтеграції.

Про це йдеться у сюжеті Лесі Іванової  «Страх і Розпили у МОЗі» для програми «Наші гроші з Денисом Бігусом».

Ігоря Іващенка призначили заступником міністра 27 травня. До цього він 5 років працював комерційним директором у ТОВ «Лінк-Медитал» Олексія Баришевскього. 

Упродовж тижня перед офіційним призначенням Іващенка, з 18 по 25 травня, знімальна група програми фіксувала на парковці під МОЗ Баришевського та різні автівки, якими користується бізнесмен. Зокрема журналісти спостерігали, як Баришевський виходить від центрального виходу МОЗ або як їде звідти разом з Іващенком. Автівка, якою користується Баришевський, була помічена на парковці під міністерством навіть у той день, коли заїзди туди були перекриті через прес-конференцію Президента у парку поруч із МОЗ.

Баришевський не є членом робочих чи експертних груп у МОЗ – про це він сам сказав у коментарі програмі. Бізнесмен заперечив, що їздив у Міністерство, заявивши, що їздив у парк поруч. Разом із тим, куди ж він їздив, якщо не в МОЗ – так і не пояснив. 

Іващенко у коментарі програмі також не зміг пояснити, навіщо Баришевський приїжджав до міністерства перед призначенням, хоча і не заперечив цих візитів: «Звичайно він міг відвідувати, але якщо ви хочете сказати, що якесь значення він мав щодо мого призначення , впливу на якісь мої рішення то абсолютно цього немає».  

Відкритий конкурс на посаду, яку тепер займає Іващенко, не проводили, за словами самого Іващенка – йому просто подзвонили з приймальні міністра і запросили на співбесіду. При цьому новий замміністра запевняє, що його ніхто не лобіював: «Я не думаю, що мене хтось радив, це виключно було історія комунікації і спілкування з міністром». При цьому сам же одразу визнав – до свого призначення, зі Степановим бачився лише двічі в житті, наприклад три роки тому під час відкриття діалізного центру в Одесі.

Компанія Баришевського «Лінк-Медитал» уже близько 10 років на українському медичному ринку і є відомим гравцем у сфері бюджетних медичних закупівель. Фірма не є виробником – вона є дилером ліків та виробів медичного призначення. Зокрема «Лінк-Медитал» постачає витратні матеріали для діалізу, а також ліки від гемофілії. 

У 2018 році журналісти інтернет-видання «Наші Гроші» помітили: витратники для гемодіалізу (наприклад, дезінфікуючі розчини чи фістульні голки) «Лінк-Медитал» в Україні продає суттєво дорожче, аніж їх купують медустанови в сусідніх країнах – Болгарії, Румунії, Польщі й Росії. І цю різницю, пояснювали журналісти, неможливо було списати на податки й розмитнення, адже різниця була – в рази.

Про такі ж надвисокі ціни можна говорити і у випадку гемофілійних препаратів. У 2017 році КМДА купувала у «Лінк-Медиталу» партію препарату для хворих на гемофілію FEIBA на понад 11 млн грн. Купували її по 35 гривень за одиницю речовини, а постачали у малих і великих флаконах, по 500 і 1000 одиниць. Ціна контракту з КМДА виявилася суттєво вищою, аніж ціни, зафіксовані у той період виданням «Наші Гроші» у Польщі, Чехії, Росії. У порівнянні з ними, КМДА переплатила за Фейбу у півтора рази.

Від моменту свого створення «Лінк-Медитал» працював за схемою т.з. «непрямих контрактів». Так називають ланцюжок постачання імпортних товарів, коли український дилер закуповує їх не напряму у виробника, а у ще одного посередника закордоном. Українське законодавство забороняє дилерам збільшувати ціну на ліки більше, ніж на 10% після розмитнення, однак воно не регулює купівлю-продаж між посередниками закордоном. Тож ціну нарощують при перепродажі через закордонну прокладку. При цьому ціна виробника і реальний контролер «прокладки» зазвичай лишаються таємницею.

Так, препарати від гемофілії (в т.ч. вказану вище FEIBA) «Лінк-Медитал» роками імпортував через угорського посередника – IMMEDEX EUROPE Kft. Власником є інша угорська компанія – IMMEDEX HOLDING Zrt., а її власником записаний угорець. Водночас директором IMMEDEX EUROPE Kft. є сестра Баришевського – Катерина Керест. Фірму на неї вперше записали ще при створенні, в 2011. Потім через рік прибрали Катерину з директорів, і тривалий час фірма офіційно не вважалася спорідненою із «Лінк-Медиталом». Однак навесні її знову призначили керівником.

Баришевський відмовився обговорювати «свої комерційні відносини з постачальниками продукції».

Іващенко, котрий обіймав у «Лінк-Медиталі» посаду комерційного директора в ті роки, коли фірма возила гемофілійні препарати через IMMEDEX, також. Спочатку він сказав, що на посаді комерційного директора займався у фірмі абсолютно усім – договорами, імпортом, розмитненням, продажем. Але коли його запитали конкретно про IMMEDEX, заявив, що ніколи з представниками цієї фірми не спілкувався, бо не займався напрямком гемофілії.

Новий заступник Міністра охорони здоров’я з питань європейської інтеграції Ігор Іващенко не вказав у своїй офіційній біографії, що за часів міністра Раїси Богатирьової був позаштатним помічником її заступника і голови тендерного комітету МОЗ Романа Богачева, а також працював у його приватній фірмі.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.