Важливо
Новини

Експідлеглі та однопартійці: хто донатив “Слузі народу” напередодні місцевих виборів на Одещині

FacebookTwitterTelegram
Вибори до Одеської міської та районної ради відбулися 25 жовтня 2020 року. Партія “Слуга народу” отримала понад 12% голосів. Журналісти проаналізували фінансовий звіт за 3 квартал Одеського партійного осередку “Слуги народу” і дізналися, хто вносив кошти на рахунок осередку перед місцевими виборами.

Наразі “Слугу народу” у міській раді представляють Вадим Мороховський, Олена Коробкова, Олексій Асауленко, Сергій Данилюк, Наталія Жукова, Ольга Квасніцька, Олександра Ковальчук, Дар’я Рибак та Олег Філімонов. 

16 вересня 637 тисяч на рахунок партійного осередку “Слуги” задонатив Сергій Шулла. Він працював у “Банк Восток”, очолював наглядову раду страхової компанії “Арсенал”, яку обслуговує цей же банк. Директором акціонерного товариства “Банк Восток” є голова депутатської фракції “Слуга народу” в міськраді Вадим Мороховський. Він на посаді з 2012 року.

Ще 359 тисяч вніс Володимир Тетерін, який в тому ж підприємстві “Арсенал” обіймав посаду члена наглядової ради.

Директорка та власниця зареєстрованого в Одесі адвокатського об’єднання “Ніка Восток” Ніна Саричева двома платежами 7 та 17 вересня внесла на користь партії 759 тисяч. Крім того, відповідно до її профілю на linkedin, жінка працювала начальницею юридичного управління “Банк Восток”. 

Заступник начальника управління Одеської обласної ради з майнових відносин Рустам Гурецький вніс на рахунок партії 100 тисяч гривень. 

Помічниця голови обласної ради патронатної служби апарату обласної ради Лілія Томашевська внесла 23 з половиною тисячі. Томашевська балотувалася до Одеської районної ради у 2020 році.

Того ж дня 20 тисяч гривень внесла депутатка районної ради Катерина Даниленко, яка декларувала 100 тисяч гривень як зарплату від одеської обласної організації “Слуги народу”.

277 тисяч внесла Світлана Дєордієва, яка в 2020 балотувалася в Одеську обласну раду від “Слуги народу”. 

Депутат Одеської районної ради Андрій Самойленко вніс 28 тисяч на користь партії. Його ім’я також є в списку кандидатів у депутати райради на виборах у 2020.

Ще 399 тисяч двома платежами за кілька днів внесла Тетяна Луканова. 

Загалом перед виборами у міську раду на рахунок партійного осередку надійшло 2 мільйони 932 тисяч 500 гривень. Тож як показує аналіз, переважно гроші партії вносили свої люди: партійці, колишні підлеглі партійців та працівники комунальної сфери, які теж близькі до партії.

Діана Зубар

Ця аналітика створена завдяки підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проєкту, який реалізовується ГО «Канцелярська Сотня» за підтримки проєкту USAID «ВзаємоДія». Зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

Партія “Пропозиція”, або як її ще називають “партія мерів”, з’явилася влітку минулого року - напередодні місцевих виборів. Політсилу створили на тлі конфлікту мерів низки міст із центральною владою. Партія заявляла про наступ на права місцевого самоврядування та спроби Києва взяти під контроль усю вертикаль влади.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепа Клочка після сюжету Bihus.Info 

   Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народного депутата Андрія Клочка. Йдеться про мільйонні статки родини, які не можна пояснити офіційними доходами. Їх виявила і показала в сюжеті “Син маминої подруги” журналістка Bihus.Info Марія Землянська.

   Новини

   У Зеленського заплатять Коломойському мільйони за право побудувати йому злітну смугу за мільярди

   Компанії ПАТ “Дніпроавіа” і ТОВ “Міжнародний аеропорт “Дніпропетровськ” отримали 36 млн грн від держпідприємства “Фінансування інфраструктурних проектів”. Це ДП оплачує будівництво нового аеродрому в Дніпрі за бюджетні мільярди.