Екс-топи митниці “окупували” державну базу відпочинку під Києвом
Колишні топ-керівники митниці “окупували” реабілітаційний центр "Конча-Заспа" Державної митної служби під Києвом, який будувався для оздоровлення та відпочинку рядових співробітників. Про це йдеться в сюжеті Марії Землянської для телепрограми "Наші гроші з Денисом Бігусом".
У 2000 році Київська міська рада безкоштовно передала Державній митній службі у постійне користування 15 гектарів землі. За оціночною вартістю – ділянка нині коштує майже 300 млн грн. Тут митникам дозволили звести базу відпочинку – реабілітаційний центр “Конча-Заспа”. Він мав би приймати відвідувачів позмінно – на відпочинок, реабілітацію та профілактику.
За рік на огородженій території звели 28 будинків – 9 дерев’яних та 19 цегляних, підстанцію та свердловину. Загальна вартість робіт – понад 19 млн.грн. Але виявилося, що гроші витрачалися зовсім не для реабілітації звичайних працівників. Журналістам Bihus.Info вдалося отримати список орендарів державних котеджів. І найкращі з них виявилися зайнятими колишніми митними “топами”.
“Зараз ми розбираємося зі статусом цього майна. Формально – це щось, чим опікуються Профспілка, – пояснює Максим Нефьодов, який з липня цього року очолив відновлену Державну митну службу. Роботу на новій посаді почав фактично з аудиту, зокрема, і майна. – Мене, насправді, щиро дивує така ситуація. Виявляється, що ці самі люди, будучи тут керівниками в цих стінах – самі собі давали в оренду за якісь смішні гроші землю і нерухомість в Конча-Заспі”.
Двоповерховий будинок з темного дерева, зі скляною терасою та окремим паркінгом за 4 380 гривень на місяць, за документами, орендує колишній головний інспектор Київської регіональної митниці Олег Суршко. Договір оренди підписано до 2033 року.
Схожий двоповерховий котедж з темного дерева та паркінгом, за документами, орендує теж до 2033 року і теж за скромні 4 360 гривень на місяць Геннадій Романенко. Романенко до 2014-го року – начальник Київської регіональної митниці. Герой історії Bihus.Info про маєтки митників, які почали з’являтися після їхнього звільнення.
Більше того, ЗМІ називають Романенка – кумом “господаря митниці” часів Януковича Ігоря Калєтніка. У 2015-му року Романенко ще й встиг побути радником голови ДФС Романа Насірова.
Два поверхи, камін, альтанка, викладена бруківка до входу. За документами будинок №13 у користуванні Ігоря Тимофєєва до 2026 року. Місячна вартість проживання тут – 4 360 гривень. Тимофєєв – голова тієї самої Профспілки митників, яка формально опікується реабілітаційним центром “Конча-Заспа”.
П’ятикімнатний двоповерховий дерев’яний котедж на 177 квадратних метрів з меблями, сантехнікою та навіть постіллю і посудом у 2016 році орендував колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров. У його розпорядженні будинок до 2033 року, ціна – 6 770 грн на місяць. При цьому, у останній декларації Насірова за 2018 рік є і дорога нерухомість, і авто бізнес-класу, і мільйонні рахунки.
Наприклад, коли у 2017 році Національне антикорупційне бюро вручило Насірову підозру за перевищення повноважень та зловживання службовим становищем в інтересах колишнього депутата Олександра Онищенка і суд оголосив заставу у 100 млн грн – у родини Насірових ці гроші знайшлись наступрого дня.
Ще один екс-чиновник на тривалій реабілітації – Ігор Калєтнік. У минулому скандально відомий голова митниці і не менш одіозний віце-спікер Верховної ради, якому інкримінували протягування диктаторських законів 16 січня.
Договір оренди між Профспілкою митників і Калєтніком підписано 15 лютого 2011-го року. Буквально одразу ж сторони погодили ще один важливий документ. Заявою на реконструкцію та ремонт орендованого будинку Калєтнік попросив буквально перебудувати будинок. Капітальний ремонт йому погодили.
Інвестування в орендоване у держави майно – класична схема виведення нерухомості у приватну власність, яку раніше вже використав, наприклад, колишній перший заступник генпрокурора Віктора Пшонки, а нині нардеп Ренат Кузьмін на території комплексу відпочинку “Пуща-Водиця” Державного управління справами.
За словами Максима Нефьодова, першим пріоритетом є збереження цієї нерухомості в принципі. “Друге завдання – це повернути в державну власність. Третє – продати чи здавати в оренду. Тому що я прихильник маленьких державних органів, так в усіх менша спокуса дозволити собі якісь доміки” – каже новий очільник митниці.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниBihus.Info дізнались першу версію цін ще одного постачальника продуктів армії
Редакція Bihus.Info отримала видаткові накладні і копію контракту, укладеного Міністерством оборони на постачання продуктів військовим у 2023 році із ТОВ “Гарна справа”.
Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука
Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.
Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів
Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.