Директор “Інституту серця” кардіохірург Борис Тодуров дезінформував про заборону виробляти вакцини в Україні

Гендиректор державного “Інституту серця МОЗ” Борис Тодуров заявив, що в Україні заборонено виробляти вакцини й узагалі працювати з вірусами. Відомий кардіохірург послався на “підписаний Кучмою Меморандум”. Насправді жоден документ, підписаний і ратифікований Україною, не забороняє займатися науковими розробками, в тому числі пов’язаними з вивченням і дослідженням вірусів. А виробництво вакцин в країні фактично відсутнє не через заборону, а через економічну невигідність.
ЦИТАТА:
“Я знаю, что Леонид Данилович Кучма в свое время подписал Меморандум о нераспространении бактериологического оружия, после этого в Украине запрещено производить собственные вакцины, работать с бактериальными какими-то штаммами, с вирусами и так далее”. (Відповідь гендиректора “Центру серця” Бориса Тодурова на питання ведучої щодо бактеріологічних лабораторій в програмі “Народ проти”, 23 квітня 2020 року).
Слова Бориса Тодурова не відповідають дійсності. В Україні можна проводити наукову діяльність, пов’язану з вірусами, та й виробництво вакцин не заборонене.
Ратифікований Україною документ щодо бактеріологічної зброї – Конвенція про заборону розробки, виробництва та накопичення запасів бактеріологічної (біологічної) і токсинної зброї та про їх знищення. Ця Конвенція набрала чинності в Україні у 1975 році, тобто Леонід Кучма до її прийняття не має жодного стосунку. А в самому документі немає заборон ані на дослідження вірусів в мирних цілях, ані на виробництво вакцин чи інших препаратів.
Зокрема, стаття І Конвенції говорить:
“Каждое государство-участник настоящей Конвенции обязуется никогда, ни при каких обстоятельствах не разрабатывать, не производить, не накапливать, не приобретать каким-либо иным образом и не сохранять:
(1) Микробиологические или другие биологические агенты или токсины, каково бы ни было их происхождение или метод производства, таких видов и в таких количествах, которые не имеют назначения для профилактических, защитных или других мирных целей”.
Більше того, стаття Х Конвенції ще й закликає учасників обмінюватися матеріалами, науковою і технічною інформацією про використання бактеріологічних (біологічних) речовин та токсинів в мирних цілях: “Государства-участники Конвенции, которые в состоянии делать это, будут также сотрудничать в оказании содействия, в индивидуальном порядке или совместно с другими государствами или международными организациями, дальнейшей разработке и применению научных открытий в области бактериологии (биологии) для предотвращения болезней или для других мирных целей”.
Але головний аргумент на противагу слів Тодурова – це власне вакцини, які виробляються на підприємствах в Україні. Наприклад, на сайті фармкомпанії “Біолік”, яка знаходиться у Харкові, в розділі бактеріальні вакцини – 5 різних препаратів (від дифтерії, правця, кашлюка). Інформацію про ці українські вакцини також можна знайти в Державному реєстрі лікарських засобів.
Більше того, чиновники та медики постійно наголошують на необхідності розвитку власного виробництва імунобіологічних препаратів. Зокрема, як заявив в інтерв’ю виданню Лівий берег головний санітарний лікар Віктор Ляшко, навіть Володимир Зеленський готовий фінансово підтримати вітчизняне виробництво: “Президент попросив мене, щоб я написав листи на наших академіків і пообіцяв, що якщо хтось винайде вакцину або ліки, то отримає, не знаю з якого фонду, мінімум мільйон доларів”.
Bihus.Info вже не вперше фіксує неправдиві тези у висловлюваннях Бориса Тодурова. Зокрема, 12 лютого гендиректор “Інституту серця” дезінформував про вакцини від коронавірусу, заявивши що вони вже є і їх навіть завозять в Україну. А потім заявив, що 2019-nCoV має найвищий відсоток смертності серед усіх вірусних захворювань у світі, хоча за офіційною статистикою наразі це не так.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новини5 перевірок за 2 тижні: Антимонопольний досліджує тендери на 10 млн за заявами юристів Bihus.Info
За перші два тижні 2021-го Антимонопольний комітет України (АМКУ) розпочав вже 5 перевірок за заявами юристів проєкту “Тисни” (Bihus.Info). Загальна сума тендерів, які перевіряють антимонопольники, - майже 10 мільйонів гривень.
Юрист проєкту “Свої люди” допоміг журналістці добитись від держорганів інформації щодо пільгових кредитів
Після скарги журналістки Алли Максимчук та юриста Віталія Гусака до Омбудсмена, Рівненська міськрада і Держмолодьжитло нарешті погодились надати документи щодо отримувачів бюджетних кредитів в Рівному.
“На правах анонімності”: як захистити журналістські джерела від розкриття
Чи має право журналіст залишити в таємниці того, хто надав інформацію? В яких випадках розкриття джерела є обов’язковим і як захищені права журналістів під час обшуків - пояснює юристка Bihus.Info Єлизавета Середіна.