ДСНС вичерпало поточну корупційну схему з АЗС та згадало про нереалізовану стару оборудку

З початку 2015 року інспектори ДСНС подали понад 20 позовів проти АЗС. Вимагають встановити на автозаправочних станціях автоматизовані системи раннього виявлення.
З початку 2015 року інспектори ДСНС подали понад 20 позовів проти АЗС. Вимагають встановити на автозаправочних станціях автоматизовані системи раннього виявлення.
(Нотатка: В тексті служба надзвичайних ситуацій зазначена як ДСНС, хоча протягом подій вона називалась і МНС, і ДСНС)
АСРВ – це система датчиків, яка спрацьовує у разі виявлення диму або горіння на об’єкті і передає сигнал до пожежної частини. Однак на автозаправних станціях вже встановлена пожежна автоматика (датчики та сигналізація), відповідно до «Правил пожежного спостерігання». У разі пожежі – сигнал надходить до ДСНС. Відтак, інспектори вимагають встановити на АЗС дублюючий механізм.
Вимоги встановлювати АСРВ вперше виникли у 2006 році (згідно Правил за підписом тодішнього начальника Держінспекції цивільного захисту МНС України Василя Стоєцького).
Президент Асоціації «Об′єднання операторів ринку нафтопродуктів України» Леонід Косянчук згадує, що чиновники примушували АЗС встановлювати обладнання АСРВ в певних компаніях:
– Вам казали: от ви будете з цією структурою працювати. Ви в ту структуру платили 120 тис. грн. за розробку проекту, потім та структура монтувала вам все обладнання і заключала з вами договір на подальше обслуговування. Якщо зважити, що на ринку більше 7 тис. АЗС, то мова йшла про більше 2 млдр грн готівкового кошту, які посадовці ДСНС планували вилучити з ринку.
Сигнал з АСРВ мав надходити на централізований пульт. Однак протягом 5 років його так і не створили, тож тривожний сигнал з АЗС, де встановили АСРВ, передавався до пожежних через приватні фірми-посередники. (Як раніше з’ясували журналісти “Наших грошей” (ЗІК), власниками значної кількості фірм-посередників були й залишаються керівники різних управлінь ДСНС, або їх родичі.)
В 2011 році через відсутність пульту спостереження і численні скарги представників АЗС тодішній міністр з надзвичайних ситуацій Віктор Балога – виключив АЗС із переліку об’єктів, на яких необхідно встановлювати автоматизовані системи раннього виявлення.
З того часу на АЗС встановлювали лише систему пожежного сповіщення, яка виконує ті самі функції що АРСВ (і теж передає сигнал через приватних посередників)
Однак, у 2014 році інспектори ДСНС знову почали вимагати від АЗС встановити ще й АСРВ, посилаючись тепер вже на Кодекс цивільного захисту від 2013 року.
Інспектори посилаються на пункт, в якому вказано, що на всіх об’єктах підвищеної небезпеки необхідно встановлювати автоматизовані системи. Однак пунктом нижче вказано, що улаштування систем раннього виявлення (АСРВ), визначаються саме тими правилами, з яких у 2011 році Балога виключив АЗС. Втім інспектори цей пунт воліють не помічати.
У 2015 році компанія «Восток» виграла суд в ДСНС. Представники АЗС у судовому порядку довели, що у 2011 році автозаправні станції було виключено «із переліку об’єктів, які повинні обладнуватися зазначеними системами». Окрім того, в рішенні зазначено, що на АЗС вже встановлена система пожежної автоматики.
В інтерв’ю журналістам НГ Тарас Поліщук, заступник директора Департаменту державного нагляду (контролю) у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту ДСНС України зазначив, що також виступає проти встановлення автоматизованих систем на АЗС:
– Я за те, щоб там не влаштовувати системи раннього виявлення, але на сьогоднішній день я змушений керуватися тим законодавством, яке є. Ми все робимо для того, щоб законодавство поміняти.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниКиїврада створює комісію для перевірки “Київміськбуду” після розслідування Bihus.Info
Проект відповідного рішення наразі очікує підпису мера Києва Віталія Кличка. В документі, який опубліковано на сайті Київміськради, йдеться про тимчасову контрольну комісію Київської міськради для перевірки інформації з журналістських розслідувань щодо діяльності “Київміськбуду”.
Олексій Азаров контролює шахти в рф і не має санкційних обмежень в ЄС
Син підозрюваного у держзраді Миколи Азарова Олексій має російське громадянство і з травня 2021 р. контролює російську шахту “Ростовская” через довірену особу - Дмітрія Казантаєва. До повномасштабного вторгнення рф в Україну серед контрагентів цієї шахти були європейські компанії.
“Київміськбуд” платив мільярди гривень підрядникам, наближеним до свого ж керівника
Мільярди гривень на підрядні роботи компанія “Київміськбуд”, що на 80% належить територіальній громаді Києва, виплачував фірмам, наближеним до власного президента Ігоря Кушніра. Про це йдеться у розслідуванні Bihus.Info.