Новини

Дружина відпочиває в Парижі, а депутат просить проїзний

FacebookTwitterTelegram

Депутат Херсонської міськради від “Об’єднання “Самопоміч” Дініс Бердник не задекларував жодної гривні доходу у 2017 році. Він є співзасновником трьох фірм та має недобудований багатоквартирний будинок.

Також, маючи 76 тисяч доларів заощаджень, депутат просить у міського голови пільги на проїзд у громадському транспорті. При цьому дружина депутата відпочиває в Парижі.

Надходження сім’ї Бердника у 6,4 рази менші від прожиткового мінімуму. На 4-х членів сім’ї дохід склав трошки більше 12 тисяч грн. Ці гроші отримала дружина депутата як соцдопомогу по догляду за дитиною.

Я до 2015 року був приватним підприємцем. Якщо є можливість, то в реєстрах ви можете побачити, що я всі гроші, які заробляв  декларував. І це були великі гроші, я їх частину вклав у проекти, а частина є моїми заощадженнями, — коментує депутат.

Проте, молодий батько міг не вказати власні доходи в декларації. В його профайлі на сайті “Самопомочі”вказано, що він є директором ТОВ “Тарле”. Ці ж дані відображені на сайті ЦВК. На сайті YouControlзазначено, що Дініс Бердник дійсно є чинним керівником ТОВ “Тарле”, а його доля як засновника підприємства склала 100 тисяч грн.

Окрім того, згідно з декларацією, Дініс Бердник є співзасновником ще двох підприємств — ТОВ “Брок Консалтинг” та ТОВ “Еколайн Інвест”. Попри те, що депутат вніс усі підприємства у свою декларацію —жодного доходу від них він не вказав.

Це є підприємства, в які я вклав гроші і, поки що, вони не повернулись мені доходом, розумієте?, — пояснює депутат.

Також Бердник зазначив, що вже не є засновником фірми “Еколайн Інвест” та не розуміє, чому він ще відображений у реєстрах як засновник.

Стосовно фірми “Еколайн Інвест”, то я не розумію, чому ви мене вважаєте засновником. Я не являюсь засновником уже давно. Я вам кажу як є фактично  не знаю, що там показують реєстри, але до фірми на сьогодні я жодного відношення не маю, — запевняє Бердник.

Ще в грудні 2015 року Дініс Бердник надав міському голові Херсона Володимиру Миколаєнкудепутатське звернення, у якому попросив надати йому як депутату міськради проїзні документи на безоплатне користування усіма видами громадського транспорту, окрім таксі. Це попри те, що з 2008 року депутат володіє позашляховиком Toyota RAV 4.

Попри “злиденні” доходи і потреби у безкоштовному проїзді Дініс Бердник є досить щедрою людиною, —згідно з декларацією, він позичив третім особам понад 76 тисяч доларів США. Ще майже 10 тисяч доларів США депутат тримає готівкою.

Наскільки я там уважно читав, то я не повинен вказувати, кому саме я позичив гроші. Я думаю, що для цього треба у цих людей спитати, чи хочуть вони цього, чи не хочуть. Є такий закон, як захист особистих даних,  зазначає Дініс Бердник, — Я можу вказати, що я позичив гроші, але не маю права вказувати, кому.

Ще одним цікавим об’єктом декларування є багатоквартирний будинок площею понад 790 квадратних метрів, який Дініс Бердник вказав як об’єкт незавершеного будівництва. Очевидно депутат веде ще й будівельний бізнес. А враховуючи той факт, що він є членом депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин — у депутата може виникнути конфлікт інтересів.

Оце є якраз підприємство “Тарле”, про що ви питали, чому немає доходів. І я вам кажу, що на сьогодні я ще не маю можливості продати там жодної квартири, тому що маю, так би мовити, тиск. Я являюсь опозиційним депутатом до місцевих органів наших. Тому не маю можливості ввести в експлуатацію (будинок — прим. ЧЕСНО). Якби міг це зробити, то вже б навіть дохід отримав і задекларував би його, — переконує депутат.

На питання, чи вкаже у декларації за 2017 рік депутат доходи від продажу, Дініс Бердник дав неоднозначну відповідь:

Будинок, який є недобудованим зараз, так і залишається недобудованим, і я надіюсь, що зможу це питання вирішити і зможу показати доходи. Я скажу чесно  мене теж за це голова болить і розумію, що є питання “на що депутат живе?”. Я кажу, що, слава Богу, мав можливість заробити гроші раніше і на ці гроші зараз існую. А коли здам в експлуатацію будівлю, то обов’язково вкажу ці гроші в декларації і питання всі зникнуть.

Цікавими є і бізнес-партнери Бердника. ТОВ “Брок Консалтинг” він заснував спільно з очільником Херсонської обласної організації партії простих людей Сергія Капліна Андрієм Юферевим. ТОВ “Еколайн Інвест” Дініс Бердник заснував спільно з В’ячеславом Білковським. За даними херсонських ЗМІ, останній у 2002—2006 роках був членом фракції “Партії регіонів” у Херсонській міськраді, а в 2010 році балотувався від “Сильної України” Сергія Тігіпка. На останніх місцевих виборах Білковський балотувався від “Самопомочі”, проте в міськраду не пройшов. Проте, в коментарі ЧЕСНО Бердник зазначив. що вийшов із засновників фірми, хоча у реєстрах все ще фігурує.

Дружина депутата Бердника Юлія Треть’якова, попри мізерні доходи, в 2016 році відвідала Париж. Про це свідчать фото з її акаунта в соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, депутат Київської міської ради від “Єдності” Олексій Новіков, причетний до “Еліти-Центру”, також просив видати йому проїзний квиток на громадський транспорт, окрім таксі.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував декларації депутатів Херсонської міськради та склав рейтинги “багатіїв” та “злидарів”лендлордів та автолюбителів серед депутатів ради.

Громадський рух ЧЕСНО

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

Хочеш закинути нам тему? Закинь!

Ми вплинули

НАЗК розпочало повну перевірку декларації нардепа Киви після розслідування Bihus.Info

Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало 17 моніторингів способів життя та відправило на повну перевірку декларації посадовців та політиків за результатами журналістських розслідувань, зокрема і декларацію нардепа від ОПЗЖ Іллі Киви.

Новини

Право на компенсацію моральної шкоди: хто його має і як її довести – інсайди від представників Верховного суду

Як визначають розмір моральної шкоди і підстави її відшкодування? Які особливості доказування в цивільних справах щодо компенсації моральної шкоди?

Новини

АМКУ перевіряє тендер на будівництво сміттєзвалища за 60 млн на Донеччині – “Свої Люди”

Юристи проєкту “Свої люди” (Bihus.Info) спільно з активістами ГО “Ініціативний рух “Громадський патруль” добились перевірки тендеру на будівництво сміттєзвалища на Донеччині. За даними активістів, всі 4 компанії-учасника закупівлі ймовірно узгодили свої дії на торгах. Після звернення активістів Антимонопольний комітет розпочав перевірку закупівлі.