Новини

Дружина відпочиває в Парижі, а депутат просить проїзний

FacebookTwitterTelegram

Депутат Херсонської міськради від “Об’єднання “Самопоміч” Дініс Бердник не задекларував жодної гривні доходу у 2017 році. Він є співзасновником трьох фірм та має недобудований багатоквартирний будинок.

Також, маючи 76 тисяч доларів заощаджень, депутат просить у міського голови пільги на проїзд у громадському транспорті. При цьому дружина депутата відпочиває в Парижі.

Надходження сім’ї Бердника у 6,4 рази менші від прожиткового мінімуму. На 4-х членів сім’ї дохід склав трошки більше 12 тисяч грн. Ці гроші отримала дружина депутата як соцдопомогу по догляду за дитиною.

Я до 2015 року був приватним підприємцем. Якщо є можливість, то в реєстрах ви можете побачити, що я всі гроші, які заробляв  декларував. І це були великі гроші, я їх частину вклав у проекти, а частина є моїми заощадженнями, — коментує депутат.

Проте, молодий батько міг не вказати власні доходи в декларації. В його профайлі на сайті “Самопомочі”вказано, що він є директором ТОВ “Тарле”. Ці ж дані відображені на сайті ЦВК. На сайті YouControlзазначено, що Дініс Бердник дійсно є чинним керівником ТОВ “Тарле”, а його доля як засновника підприємства склала 100 тисяч грн.

Окрім того, згідно з декларацією, Дініс Бердник є співзасновником ще двох підприємств — ТОВ “Брок Консалтинг” та ТОВ “Еколайн Інвест”. Попри те, що депутат вніс усі підприємства у свою декларацію —жодного доходу від них він не вказав.

Це є підприємства, в які я вклав гроші і, поки що, вони не повернулись мені доходом, розумієте?, — пояснює депутат.

Також Бердник зазначив, що вже не є засновником фірми “Еколайн Інвест” та не розуміє, чому він ще відображений у реєстрах як засновник.

Стосовно фірми “Еколайн Інвест”, то я не розумію, чому ви мене вважаєте засновником. Я не являюсь засновником уже давно. Я вам кажу як є фактично  не знаю, що там показують реєстри, але до фірми на сьогодні я жодного відношення не маю, — запевняє Бердник.

Ще в грудні 2015 року Дініс Бердник надав міському голові Херсона Володимиру Миколаєнкудепутатське звернення, у якому попросив надати йому як депутату міськради проїзні документи на безоплатне користування усіма видами громадського транспорту, окрім таксі. Це попри те, що з 2008 року депутат володіє позашляховиком Toyota RAV 4.

Попри “злиденні” доходи і потреби у безкоштовному проїзді Дініс Бердник є досить щедрою людиною, —згідно з декларацією, він позичив третім особам понад 76 тисяч доларів США. Ще майже 10 тисяч доларів США депутат тримає готівкою.

Наскільки я там уважно читав, то я не повинен вказувати, кому саме я позичив гроші. Я думаю, що для цього треба у цих людей спитати, чи хочуть вони цього, чи не хочуть. Є такий закон, як захист особистих даних,  зазначає Дініс Бердник, — Я можу вказати, що я позичив гроші, але не маю права вказувати, кому.

Ще одним цікавим об’єктом декларування є багатоквартирний будинок площею понад 790 квадратних метрів, який Дініс Бердник вказав як об’єкт незавершеного будівництва. Очевидно депутат веде ще й будівельний бізнес. А враховуючи той факт, що він є членом депутатської комісії з питань містобудування, архітектури, комунальної власності та регулювання земельних відносин — у депутата може виникнути конфлікт інтересів.

Оце є якраз підприємство “Тарле”, про що ви питали, чому немає доходів. І я вам кажу, що на сьогодні я ще не маю можливості продати там жодної квартири, тому що маю, так би мовити, тиск. Я являюсь опозиційним депутатом до місцевих органів наших. Тому не маю можливості ввести в експлуатацію (будинок — прим. ЧЕСНО). Якби міг це зробити, то вже б навіть дохід отримав і задекларував би його, — переконує депутат.

На питання, чи вкаже у декларації за 2017 рік депутат доходи від продажу, Дініс Бердник дав неоднозначну відповідь:

Будинок, який є недобудованим зараз, так і залишається недобудованим, і я надіюсь, що зможу це питання вирішити і зможу показати доходи. Я скажу чесно  мене теж за це голова болить і розумію, що є питання “на що депутат живе?”. Я кажу, що, слава Богу, мав можливість заробити гроші раніше і на ці гроші зараз існую. А коли здам в експлуатацію будівлю, то обов’язково вкажу ці гроші в декларації і питання всі зникнуть.

Цікавими є і бізнес-партнери Бердника. ТОВ “Брок Консалтинг” він заснував спільно з очільником Херсонської обласної організації партії простих людей Сергія Капліна Андрієм Юферевим. ТОВ “Еколайн Інвест” Дініс Бердник заснував спільно з В’ячеславом Білковським. За даними херсонських ЗМІ, останній у 2002—2006 роках був членом фракції “Партії регіонів” у Херсонській міськраді, а в 2010 році балотувався від “Сильної України” Сергія Тігіпка. На останніх місцевих виборах Білковський балотувався від “Самопомочі”, проте в міськраду не пройшов. Проте, в коментарі ЧЕСНО Бердник зазначив. що вийшов із засновників фірми, хоча у реєстрах все ще фігурує.

Дружина депутата Бердника Юлія Треть’якова, попри мізерні доходи, в 2016 році відвідала Париж. Про це свідчать фото з її акаунта в соціальній мережі Facebook.

Нагадаємо, депутат Київської міської ради від “Єдності” Олексій Новіков, причетний до “Еліти-Центру”, також просив видати йому проїзний квиток на громадський транспорт, окрім таксі.

Громадський рух ЧЕСНО проаналізував декларації депутатів Херсонської міськради та склав рейтинги “багатіїв” та “злидарів”лендлордів та автолюбителів серед депутатів ради.

Громадський рух ЧЕСНО

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

  Хочеш закинути нам тему? Закинь!

   Новини

   Four Months of Russian Strikes on Odesa: Nine Dead, Including Two Children

   The full-scale war in Ukraine, initiated by the Russian Federation on February 24, has been going on for four months now. The “official” and top-priority plans that the Russian federal channels voiced in the first weeks now seem to have been forgotten even by the invaders themselves, whose actions increasingly demonstrate Russia's real intent — the destruction of Ukraine.

   Новини

   Чотири місяці російських ударів по Одесі: дев’ятеро загиблих, серед них – дві дитини

   Повномасштабна війна в Україні, яку 24 лютого розпочала російська федерація, триває вже чотири місяці. Про “офіційні” і першочергові плани, які федеральні канали озвучували в перші тижні, нині, здається, забули навіть самі окупанти, які своїми діями все відвертіше демонструють реальний задум росії - знищення України. 

   Новини

   “They act like bandits in the 90s, only instead of iron and blowtorch they have firearms”: Invaders Kidnap Activists in the Luhansk Region and Cut Off the Region from Communications

   The Russian-Ukrainian war began on February 20, 2014, when Russian mercenaries invaded Crimea and the Donbas. The invaders "annexed" the peninsula to Russia and formed pseudo-republics in the Donetsk and Luhansk regions. Eight years later, Russia restored its forces on the borders and launched a full-scale war against Ukraine. In the territories that were occupied by Russian troops after February 24, the occupiers committed atrocities, pillaged, raped and tortured people.