Друзі керівника Держгеонадр претендують на п’ять нафтогазових родовищ

Щонайменше три компанії, які планували взяти участь в грудневому аукціоні […]
Щонайменше три компанії, які планували взяти участь в грудневому аукціоні з продажу спецдозволів на користування нафтогазовимим родовищами, належать друзям Максима Карпіна. Про це йдеться в сюжеті Аліси Юрченко.
Донедавна Карпін обіймав посаду першого заступника голови Державної служби геології та надр, а в грудні призначений в.о. керівника.
На 4 грудня в Держгеонадрах запланували проведення третього аукціону з продажу спецдозволів, на якому серед інших претендентів були заявлені такі компанії: «Надра Сервіс Груп», «Карпатська індустріальна група 1926» та «Газ Ойл Інвестментс». Співвласником усіх трьох фірм є львів’янин Василь Стець.
Він же є співвласником компанії «Львівський іподром», директором якої працював Максим Карпін перед тим, як пішов керувати надрами.
У коментарях журналістам телепрограми «Наші гроші» Максим Карпін спочатку не пригадав ім’я колишнього начальника. А потім заявив, що його друзі мали б змагатися на аукціоні на рівних з іншими: «Особисте знайомство з особою на сьогоднішній день, на мою думку, можна розцінити або ствердити про якийсь захист інтересів або преференції чи ще щось. З іншого боку, говорити про якісь переваги для когось, коли всі рівні перед ліцетатором?»
З усіх компаній Василя Стеця, що пода��али заявки на аукціон, вже працює з вітчизняними надрами одна – «Карпатська індустріальна група 1926». З 2012-го року вона володіє однією ліцензією на родовище в Івано-Франківській області.
Василю Стецю належить 50% «Карпатської індустріальної групи 1926», другою половиною компанії володіє ізраїльська фірма – «Скорпіо інвестментс (А.В.) Лтд». Раніше на її місці був кіпрський офшор Zinest Holdings, зв’язки від якого ведуть до львівського бізнесмена Василя Сваричевського. Він відомий як власник інших нафтогазових активів в Україні. Василь Стець, за словами його односельчан, також має профільну освіту і давно працює в нафтогазовому бізнесі. «Закінчив він Івано-Франківський інститут газу й нафти. Працював у свій час на вишках, на спорудах», – розповідають місцеві мешканці.
На грудневому аукціоні компанії Василя Стеця та його партнерів мали змагатися ще за п’ять спецдозволів на такі родовища у Львівській області: Бунівська, Рудниківська, Південно-Залужанська, Біблівська, Батинецько-Перешпинська площі.
Аукціонним планам друзів керівника Держгеонадр завадила зміна міністра екології. Напередодні аукціону на місце Андрія Мохника прийшов Ігор Шевченко, який за неофіційною інформацією, і рекомендував Держгеонадрам не поспішати з продажем спецдозволів. О дев’ятій ранку в день торгів керівники Служби вже встигли провести засідання, скасувати аукціон і роз’їхатися.
Наразі усі заплановані на грудень аукціони Держгеонадр (третій і четвертий) скасовані. Проте Максим Карпін не бачить принципових перепон для того, щоб компанії його друзів брали участь в аукціоні, коли той таки буде оголошений. «До кола моїх повноважень не входить перевірка засновників підприємств, – зазначив він. – Коли призначать нову дату аукціону і термін подачі документів, тоді, відповідно, буде й видно, хто передумав, а хто ні».
Окрім нафтогазового бізнесу, родина Стеців контролює кінний. Микола Стець, батько Василя Стеця, тривалий час очолював Державне підприємство «Львівський іподром». Нині ДП ліквідоване, а майно іподрому взяла в оренду приватна компанія з такою ж назвою. Фірма-тезка належить уже не державі, а родині Стеців. У 2011-му році керувати нею з держпідприємства прийшов Микола Стець. А до нього цю приватну фірму і очолював Максим Карпін.
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.