Новини

Допомогти Ахметову: як депутати аргументували “поправку на 3 мільярди” для олігарха

ivanova.jpg
FacebookTwitterTelegram

Народні депутати з комітету податкової і митної політики виправдовували поправку, яка б заощадила для бізнесу Ріната Ахметова кілька мільярдів гривень податку, створенням нових робочих місць. Однак цей аргумент спростували в самому холдингу ДТЕК. Про це йдеться в сюжеті Валерії Іванової для програми “Наші гроші з Денисом Бігусом”.

Напередодні літніх канікул народні депутати розглядали поправку, яка пропонувала дозволити виробникам “зеленої” енергії не платити ПДВ при імпорті обладнання до 1 січня 2020 року.

Холдинг ДТЕК олігарха Ріната Ахметова вже запланував у найближчі два роки вкласти у будівництво “зелених” енергостанцій близько 700-800 млн. євро. Понад половина коштів піде саме на імпортне обладнання. За приблизними підрахунками, правка нардепів допомогла б Рінату Ахметову заощадити близько 3 мільярдів гривень. Відповідно ця сумма не потрапила б до бюджету.

Депутати аргументували необхідність прийняття поправки боротьбою з безробіттям.

Ми маємо підтримувати ті сфери де створюються робочі місця,” – пояснювала необхідність голосування за спірну норму голова податкового комітету, нардеп від БПП Ніна Южаніна.

Аналогічно висловлювалися її колеги по комітету з “Народного фронту” – Юрій Вознюк і Олександр Кірш. “Тут або робити красиво, але залишати країну без зайнятості. Або робити не так красиво, але забезпечувати робочими місцями,” – казав Кірш.

Насправді бізнес у сфері “зеленої” енергетики не передбачає залучення великої кількості працівників. Для обслуговування великих проектів потрібно не більше двох десятків людей. Це журналістам підтвердили представники самого ДТЕК.

“Відновлювана енергетика без сумніву не є трудомісткою галуззю. Навіть нові серйозні проекти не задіюють нікого – це обладнання, зв’язок з диспетчером у штаб-квартирі і все. У нас на стадії експлуатації це 10-20 людей, які обслуговують великий проект” – розповідає Вікторія Сиромятова, директор “Вінд Пауер ДТЕК”.

Нагадаємо, скандальну поправку внесли в законопроект, що стосувався виплати аліментів. У тексті до першого читання її не було, вона з’явилася там напередодні голосування закону в другому читанні, після проходження комітету податкової і митної політики. Ініціатором поправки назвав себе депутат з фракції “Народний фронт” Юрій Вознюк.

Ані обговорення правки, ані голосування за неї не було відображено у стенограмі засідання податкового комітету. А під час презентації зміненого законопроекту перед голосуванням у залі голова податкового комітету Ніна Южаніна не згадувала про поправку, поки її не поставив на підтвердження її колега по БПП Віктор Пинзеник.

Натомість в інтерв’ю програмі “Наші гроші з Денисом Бігусом” Ніна Южаніна намагалася переконати, що сама попередила колег про нові правки, які не мають відношення до проекту закону. “Я сьогодні, представляючи проект закону, сказала відкрито всім, що в нас 2 поправки з’явилося в проекті закону, які не були в тексті закону до 1 читання”.

Депутати з податкового комітету запевняють, що поправка зробить виробництво зеленої енергетики привабливим для нових інвесторів. Але звільнення від ПДВ імпортного обладнання запропоноване на найближчий час – до початку 2020 р, тож скористатися ним могли б лише ті компанії, які вже готові купувати таке обладнання.

Норма про несплату ПДВ при імпорті обладнання для виробництва “зеленої” енергії вже діяла за часів Януковича. Скасував її Кабмін на чолі з Арсенієм Яценюком. Обгрунтовували скасування цієї правки створенням рівних умов у сфері енергозбереження.

У результаті голосів за поправку не вистачило. За неї проголосували 155 народних обранців (частина БПП і НФ, більшість “Радикальної партії Ляшка” і “Опоблоку”).

Але голова податкового комітету запевняє, що до цієї пільги для виробників “зеленої” енергії ще повернуться.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Про наслідки розслідувань, головне поза кадром і добрі новини!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info нардеп Юрчишин звернувся до Мінекономіки з проханням доповнити список “розкішних” авто

      Народний депутат Ярослав Юрчишин подав депутатське звернення щодо оновлення списку дорогих авто, які підлягають оподаткуванню. Йдеться про список, опублікований Мінекономіки, прогалини в якому дозволяють частині власників коштовних автомобілів уникнути сплату транспортного податку. Про це у своєму розслідуванні розповіли журналісти Bihus.Info.

      Ми вплинули

      НАЗК розпочало моніторинг способу життя нардепів Качного та Кісільова після сюжету Bihus.Info

      Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало моніторинг способу життя народних депутатів Ігора Кісільова та Олександра Качного. Йдеться про користування майном, яке важко пояснити офіційними доходами. Про це майно раніше розповіли в сюжеті журналісти Bihus.Info Наталія Лазарович, Ольга Матвєєва та Вадим Коршенко.

      Ми вплинули

      “Піраміда дронів”: затримано підозрюваних, які ошукали українців на 45 млн під приводом продажу дронів для ЗСУ

      У кримінальному провадженні, яке розслідується за злочинною схемою із  “закупівлі” БПЛА для ЗСУ, фігурантам справи були оголошені підозри. Інтереси постраждалих волонтерів в даному провадженні представляє адвокат проєкту “Свої Люди” (Bihus.Info) Юрій Мельник.