Долари під матрацом: як зберігають заощадження чиновники (інфографіка)

Загальна сума задекларованих заощаджень українських держслужбовців складає майже 26 мільярдів гривень. З них 19,3 мільярда належать самим чиновникам, ще 6,6 - членам їх сімей. Де і в якій валюті зберігаються ці кошти проаналізував проект “Декларації”.
Долари під матрацом: як зберігають заощадження чиновники (інфографіка)

АНТОН

СТОЛЯРОВ

Всі тексти автора

Найнадійнішим способом збереження коштів можновладці вважають готівку - “під матрацом” вони тримають 15,6 мільярдів гривень в еквіваленті - майже втричі більше, ніж в банківських установах (5,9 млрд). Наступним за популярністю способом вкладення коштів є боргові зобов’язання - третім особам декларанти позичили майже 2,4 мільярдів гривень в еквіваленті. Серед поширених варіантів зберігання “чесно заробленого” чиновники також вказали небанківські установи і цінні метали.

У виборі валюти декларанти віддають перевагу доларам США. На банківських рахунках зберігається близько 150 мільйонів доларів і ще 415 мільйонів - готівкою. В еквіваленті за нинішнім курсом це 3,9 і 10,8 мільярдів гривень відповідно. Для порівняння, у гривні чиновники тримають лише 2 мільярди в банках і 3,5 мільярда готівкою. Євро посіло третє місце - у валюті Єврозони декларанти зберігають 13 мільйонів у банках і 75 мільйонів готівкових коштів - 377 мільйонів і 2,2 мільярда в гривневому еквіваленті.