Ми вплинули

Держгеокадастр перевіряє передачу землі оточенню прокурорів-чиновників – юристи Bihus.Info

saytkadastr2
FacebookTwitterTelegram

За зверненням юристів Bihus.Info, Держгеокадастр у Дніпропетровській області розпочав перевірку факту передачі земель на березі озера у приватну власність кільком особам. За даними з розслідування інтерна проєкту “Лабораторія викриттів” (Bihus.Info) Антона Філіппова, ці землі у сумнівний спосіб отримали троє осіб, пов’язані з місцевими чиновниками.

Про це йдеться у відповіді Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області на заяву юристів «Тисни» (Bihus.Info).

У серпні 2019 року журналіст регіонального проекту “Лабораторія викриттів” від Bihus.Info Антон Філіппов опублікував матеріал про те, що на березі «Блакитного озера» на Дніпропетровщині у сумнівний спосіб отримали землю  троє осіб:

  • Костюченко Г. В. (матір екс-прокурора Максима Костюченка, звільненого після того, як його затримали за підозрою у вимаганні 50 тисяч грн),  

  • Мельник А. С. (екс- прокурор колись Красногвардійського, а нині Чечелівського району м. Дніпра),

  • Брова Д. М. (формально не пов’язаний з попередніми двома власниками землі, але під час ряду телефонних розмов з’ясувалося, що він підтримує зв’язок з Максимом Костюченком).

Кожен отримав ділянку площею по 1,73 га кожний. 

Після публікації розслідування, Антон Філіппов звернувся до юристів Bihus.Info, а ті, в свою чергу підготували та подали до Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області заяву щодо перевірок дотримання земельного законодавства у цій ситуації.

Пунктом ґ частини першої ст.211 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законодавства за невиконання вимог щодо використання земель за цільовим призначенням.

Статтею 54 Кодексу України про адміністративні правопорушення регламентовано, що використання земель не за цільовим призначенням, невиконання природоохоронного режиму використання земель, розміщення, проектування, будівництво, введення в дію об’єктів, які негативно впливають на стан земель, неправильна експлуатація, знищення або пошкодження протиерозійних гідротехнічних споруд, захисних лісонасаджень – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від п’яти до двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.