Новини

Державний хостер хоче відмовитись від підтримки системи е-декларування. Через спеку

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Директор Державного підприємства «Українські спеціальні системи», що здійснює хостинг реєстру […]

Директор Державного підприємства «Українські спеціальні системи», що здійснює хостинг реєстру електронного декларування, вважає, що за половину робочого дня до офіційного запуску реєстру її замовники могли знайти інший дата-центр, укласти договір та перенести туди обладнання.

«У зв’язку з тим, що там обладнання надто дороге і відключення електроенергії в будь-який час – чи в суботу чи в неділю – може призвести до виходу з ладу самого обладнання, (а вже якщо обладнання вийде з ладу, то запуск системи буде неможливий), ми запропонували ПРООН в терміновому порядку, щоб вони принесли це обладнання в будь-який інший дата-центр, який має гарантоване електроживлення. Перенос цього обладнання – він не довготривалий. Це можна зробити впродовж 4-5 годин», – стверджує Тарас Олійник, директор ДП «УСС» в коментарі програмі «Наші гроші з Денисом Бігусом».

За його словами, зранку в п’ятницю, 12 серпня, інженери ДП «УСС» повідомили його про вихід з ладу 90% акумуляторних батарей, які складають систему безперебійного живлення будинку, де розташований дата-центр ДП «УСС». «Є так звана система електроживлення, вона складається з відповідних акумуляторів і батарей, які займають велику площу. Якщо відключається електроенергія, підключається ця система. А ситуація виникла в чому. Акумуляторні батареї і система фільтрації почали виходити з ладу з 2014 року. У 2015 році вийшли з ладу близько 40% батарей.  Зараз через те, що був період дуже великої жари, у нас вийшло з ладу три кондиціонери, був перегрів цієї всієї системи, це було на позатому тижні, на тому тижні, – пояснив Тарас Олійник. – У нас на сьогоднішній день відмовило близько 90% акумуляторних батарей».

Державний хостер з 13 серпня відключив обладнання, на якому розташоване програмне забезпечення державного Реєстру електронних декларацій, від безперебійного живлення. Тарас Олійник наголосив, що ДП «нікого не виганяє», а лише знімає з себе відповідальність. «Відключення від гарантованого живлення означає, що ми не можемо нести відповідальність за працездатність цього обладнання. Якщо раптом вимкнеться світло, то якщо обладнання вийде з ладу, ми за нього не відповідаєм. І все».

Державне підприємство «УСС» надає послуги хостингу та розміщення серверів для великої кількості державних реєстрів та інших користувачів. Однак директор ДП особисто запропонував перехід в інший дата-центр лише представникам замовника реєстру декларацій (Програма Розвитку ООН). Решту клієнтів станом на обід 12 серпня Тарас Олійник лише збирався повідомляти, і не особисто, а письмово:

– “Кому ще зі своїх користувачів ви це пропонуєте зараз?

– Це всі 100% комерційних користувачів і всі державні користувачі, які не потребують захисту.

– Тобто, якщо ми зараз зателефонуємо цим користувачам, вони вже будуть повідомлені про це?

– В мене листи на підписі зараз, я зараз всіх повідомляю. Листами, офіційно.

– Телефоном ви повідомили тільки ПРООН?

– Так.

– А чому тільки їх?

– Ну, зрозумійте, ПРООН я повідомив особисто, всіма іншими займаються мої технарі.

– Чому для ПРООН такий виняток?

– Стосунки в мене такі з ПРООН, давні.”

На заміну акумуляторів, за словами Олійника, необхідно 2 млн грн., але з 2014 р. ДП не може знайти ці кошти.

Нагадаємо, 12 серпня ПРООН повідомила, що пропонує ДП «УСС» допомогу «у вигляді тимчасового забезпечення наявності обладнання для безперебійного живлення (UPS) – аби допомогти Уряду України виконати свої зобов’язання щодо вчасного запуску системи електронного декларування». Реакція державного хостера на цю пропозицію невідома.

Система онлайн-декларування має запрацювати 15 серпня. Ввечері 12 серпня стало також відомо, що Держспецзв’язку відмовилася надати Атестат відповідності комплексної системи захисту інформації реєстру декларацій. За даними Держспецзв’язку, 11 серпня протягом двогодинного доступу до технічних/апаратних засобів реєстру вони виявили «значну кількість невідповідностей реалізованих рішень із захисту інформації вимогам технічного завдання».

Без Атестату відповідності система онлайн-декларування буде нелегітимною – декларації, подані в неатестовану Держспецзв’язком систему, не зможуть використовуватися в суді як належний доказ. А отже, притягти декларантів до кримінальної відповідальності за брехню у таких деклараціях буде неможливо.

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Ми вплинули

      Після сюжету Bihus.Info суд арештував активи підставної особи Козака-Медведчука

      Личаківський районний суд Львова арештував активи, записані на кілька київських компаній, бенефіціаркою яких фіктивно, в інтересах екснардепів Віктора Медведчука і Тараса Козака, є Ольга Куць. Про це Bihus.Info дізналося з Держреєстру речових прав на нерухоме майно та текстів судових ухвал, з якими мали нагоду ознайомитися журналісти.

      Новини

      Журналісти знайшли, на кого Медведчук і Козак записали активи на сотні мільйонів

      Журналісти Bihus.Info знайшли жінку, на яку оточення колишнього нардепа Віктора Медведчука записало частки в кількох київських компаніях з активами на сотні мільйонів гривень. У розмові з журналістами власниця визнала, що була і продовжує бути підставною особою. Про це йдеться в розслідуванні Максима Опанасенка для Bihus.Info.