Новини

Державна зернова корпорація платила офшорній компанії Януковича і після революції

yurchenko-a1.jpg
FacebookTwitterTelegram

Державна фіскальна інспекція виявила 11 компаній, з якими Державна продовольчо-зернова […]

Державна фіскальна інспекція виявила 11 компаній, з якими Державна продовольчо-зернова корпорація України без участі китайської сторони укладала експортні контракти на поставки зернових, придбаних на кошти з китайського кредиту.

Про це ідеться у сюжеті Аліси Юрченко.


Контракти укладено протягом 2013 – першого кварталу 2014 років з компаніями Cefetra BV, Fedcominvest Europe SARL, Еthiopian Grain Trade Corporation , Grain Trading Group AG, GTC Iran, Intergrain S.A., Olam International ltd, Nidera B.V., IronHot Limited, Neslot Limited, Sonders Traiding.

Серед них є не лише відомі європейські трейдери, а й компанія російського олігарха Сергія Федоричева – Fedcominvest Europe SARL, структура, яку пов’язують з колишнім топ-менеджером ДПЗКУ Робертом Бровді – Grain Trading Group AG, а також три підозрілі фірми, зареєстровані в Гонконзі – IronHot Limited, Neslot Limited та Sonders Traiding.

Через продаж ДПЗКУ зерна, придбаного на китайські гроші в інші країни без відома китайської сторони Україна отримала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) зі значними фінансовими вимогами. Але 11 згаданих контрактів збиткові не лише потенційно. Частина з них вияивилася банальною крадіжкою зерна.

Щонайменше одна з трьох гонконгських фірм – Sonders Traiding – не розрахувалася з ДПЗКУ за поставлене зерно та має мільярдні борги, шанси на добровільне повернення яких примарні. При чому, навіть попри наявність заборгованості на час втечі Віктора Януковича, контракти ДПЗКУ з Sonders Traiding укладалися і надалі, після переформатування влади, коли міністром агрополітики призначили свободівця Ігоря Швайку, а ДПЗКУ очолив Петро Вовчук. Загальний борг цієї фірми перед ДПЗКУ перевищив 1 млрд грн.

Як з’ясували журналісти «Економічної правди», після Майдану на гонконгську Sonders Traiding записали «Лізингову компанію «Ліор», що пов’язана з родиною екс-гаранта. Одна з юридичних адрес «Ліору» веде в столичний офісний центр «Західний», також з орбіти «Сім’ї». Його співробітників після втечі Януковича було звільнено, а територія опинилася в занедбаному стані. Але віднедавна «Західний» знов виглядає доглянутим та укоплектовується співробітниками.

Нагадаємо, Ексімбанк Китаю надав ДПЗКУ кредит розміром $1,5 млрд (очікуваний другий транш у такому ж розмірі наразі не отримано). Головною умовою позики був продаж певної кількості зерна (2-4 млн тон) від ДПЗКУ – Китайській національній корпорації машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС) або через неї іншим країнам.

Лише у випадку відмови ССЕС придбати мінімальний річний обсяг зернових, вона втрачала право на отримання маржі у розмірі $5 з кожної тони. Китайська сторона, помітивши, що ДПЗКУ здійснює поставки зернових у треті країни без її участі, звернулася із позовом до Лондонського арбітражу, остаточного рішення за яким наразі іще немає.

За матеріалами ZIK

Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)

Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!

І не забудь підписатись на наш YouTube та Телеграм

Маєш, що додати? Додай!

    Хочеш закинути нам тему? Закинь!

      Новини

      Гостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер

      Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції. 

      Новини

      У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова

      За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.

      Ми вплинули

      Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані

      У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.