Державна зернова корпорація платила офшорній компанії Януковича і після революції

Державна фіскальна інспекція виявила 11 компаній, з якими Державна продовольчо-зернова […]
Державна фіскальна інспекція виявила 11 компаній, з якими Державна продовольчо-зернова корпорація України без участі китайської сторони укладала експортні контракти на поставки зернових, придбаних на кошти з китайського кредиту.
Про це ідеться у сюжеті Аліси Юрченко.
Контракти укладено протягом 2013 – першого кварталу 2014 років з компаніями Cefetra BV, Fedcominvest Europe SARL, Еthiopian Grain Trade Corporation , Grain Trading Group AG, GTC Iran, Intergrain S.A., Olam International ltd, Nidera B.V., IronHot Limited, Neslot Limited, Sonders Traiding.
Серед них є не лише відомі європейські трейдери, а й компанія російського олігарха Сергія Федоричева – Fedcominvest Europe SARL, структура, яку пов’язують з колишнім топ-менеджером ДПЗКУ Робертом Бровді – Grain Trading Group AG, а також три підозрілі фірми, зареєстровані в Гонконзі – IronHot Limited, Neslot Limited та Sonders Traiding.
Через продаж ДПЗКУ зерна, придбаного на китайські гроші в інші країни без відома китайської сторони Україна отримала позов до Лондонського міжнародного арбітражного суду (LCIA) зі значними фінансовими вимогами. Але 11 згаданих контрактів збиткові не лише потенційно. Частина з них вияивилася банальною крадіжкою зерна.
Щонайменше одна з трьох гонконгських фірм – Sonders Traiding – не розрахувалася з ДПЗКУ за поставлене зерно та має мільярдні борги, шанси на добровільне повернення яких примарні. При чому, навіть попри наявність заборгованості на час втечі Віктора Януковича, контракти ДПЗКУ з Sonders Traiding укладалися і надалі, після переформатування влади, коли міністром агрополітики призначили свободівця Ігоря Швайку, а ДПЗКУ очолив Петро Вовчук. Загальний борг цієї фірми перед ДПЗКУ перевищив 1 млрд грн.
Як з’ясували журналісти «Економічної правди», після Майдану на гонконгську Sonders Traiding записали «Лізингову компанію «Ліор», що пов’язана з родиною екс-гаранта. Одна з юридичних адрес «Ліору» веде в столичний офісний центр «Західний», також з орбіти «Сім’ї». Його співробітників після втечі Януковича було звільнено, а територія опинилася в занедбаному стані. Але віднедавна «Західний» знов виглядає доглянутим та укоплектовується співробітниками.
Нагадаємо, Ексімбанк Китаю надав ДПЗКУ кредит розміром $1,5 млрд (очікуваний другий транш у такому ж розмірі наразі не отримано). Головною умовою позики був продаж певної кількості зерна (2-4 млн тон) від ДПЗКУ – Китайській національній корпорації машинної промисловості і генеральних підрядів (ССЕС) або через неї іншим країнам.
Лише у випадку відмови ССЕС придбати мінімальний річний обсяг зернових, вона втрачала право на отримання маржі у розмірі $5 з кожної тони. Китайська сторона, помітивши, що ДПЗКУ здійснює поставки зернових у треті країни без її участі, звернулася із позовом до Лондонського арбітражу, остаточного рішення за яким наразі іще немає.
За матеріалами ZIK
Будь як СБУ! Слідкуй за нами :)
Підписуйся на нашу розсилку. Лише найлютіше. Лише раз на тиждень!
Маєш, що додати? Додай!
Хочеш закинути нам тему? Закинь!


Новини
Усі новиниГостомельські чиновники, які роздали мільйони підставним особам, поскаржились на тиск і принтер
Керівництво Гостомельської селищної військової адміністрації (СВА), реагуючи на звинувачення у роздачі бюджетних коштів на відбудову населеного пункту підставним ФОПам і компаніям, заявило, що в усьому винні тиск правоохоронців і завантаженість принтера. Про це очільники СВА заявили під час пресконференції.
У справі депутата-втікача Трубіцина засвітився захисник з орбіти Татарова
За даними порталу Судова влада України, адвокат компанії “Креденс” Андрій Арсірій є одним із захисників у справі обвинуваченого в корупції київського депутата Владислава Трубіцина. У коментарі Bihus.Info і адвокат, і депутат заявили, що не пам’ятають один одного.
Партнера сина Королевської по фінансовій піраміді затримали у Казахстані
У Казахстані затримали ймовірного організатора фінансової піраміди HitBeat Music. До ради директорів проєкту входив Ростислав Солод - син екс-нардепів Наталії Королевської і Юрія Солода (ОПЗЖ), він же - депутат Краматорської міської ради від тієї ж, уже забороненої партії.